» »

matricni tiskalnik-nastavitve

matricni tiskalnik-nastavitve

dëych ::

Imam en star matrični tiskalnik in so problemi pri tiskanju. Problem je v tem, ker ne morem nastavljat velikost papirja. Imam samo opcije: A4, Letter pa še ene par podobnih. Ni pa opcije, da je papir neskončno dolg. Se da to kako kje spremenit?

hvala.

LP

sofoiks ::

kaj pa na samem tiskalniku bi moral nekje ob strani imeti vzvodek zraven pa narisan neskoncen ali a4 list

Stratus ::

kateri tiskalnik pa imaš točno, drugače pa ima vsak matrični tiskalnik možnost tiskanja na neskončni papir
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

dëych ::

Tiskalnik ima eno stikalo, ampak vseeno ne deluje. Je pa en star tiskalnik Seikosha SP2400.


npr. potem sem za foro instaliral Epson LQ300 in maš med opcijami v nastavitvah neskončni papir.

aja pa še to, tiskalnik je bil prej priklopljen na eno staro mašino in preko DOS-a normalno printa na neskončni papir, medtem ko v Windowsih je pa tema...razbije na A4 liste..:\

dëych ::

Eno vprašanje: se da kako direktno printat na LPT tako da ne bo potrebno ročno zaganjat CMD in pisat COPY neki.txt to LPT1?

ker fora, če grem preko cmd-ja mi sprinta tako kot bi moral, če grem preko tistega File->Print (npr. v IE oz mozilli) pa vedno določi neko max velikost papirja in mi razbije dokument na več kosov...:(

Duhec ::

Če imaš XPje potem v lastnostih LQ300 pod zavihkom 'Nastavitve naprave', pri 'Tractor feed'-u nastavi na 'Standardni nemški neskončni' ali 'Legal nemški neskončni'. Poizkusi oba in stestiraj.

dëych ::

Sem zadevo že rešu.

1.Instaliral sem Generic Text Printer (nardi text file).
2. Potem napisal en simpl batch fajl, ki požene printanje preko cmd-ja...
3. no na konc sm mogu še dodat en simbol na začetek dokumenta, da je zamenjal fonte(to se nardi avtomatsko).
4. Aja pa še velikost papirja sem nastavil na Envelope (za tist Generic / Text Only printer),
5. ter robove top in bottom na 0.
6. Stvar deluje.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

epson lq 100

Oddelek: Pomoč in nasveti
141440 (1383) Duhec
»

Izdelava obrazcev doma?

Oddelek: Loža
115193 (4886) Vikking
»

Tiskalnik za tiskanje obrazcev (kot na bankah)

Oddelek: Kaj kupiti
71213 (1065) kalko
»

Tekstovno tiskanje na matrični tiskalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
51497 (1412) pajanko
»

Tiskalnik z papirjem neskončne dolžine? Mi res ostane samo iglični?

Oddelek: Kaj kupiti
223159 (2562) Popcek

Več podobnih tem