» »

Tiskalnik z papirjem neskončne dolžine? Mi res ostane samo iglični?

Tiskalnik z papirjem neskončne dolžine? Mi res ostane samo iglični?

Klemenn ::

Torej rabim tiskalnik, ki bo tiskal A4, nedefinirane dolžine.

Mi res ostane samo iglični tiskalnik?

Se iglični tiskalniki sploh še razvijajo? (ne sprašujem če lahko kupiš nove, ampak če gre njihov razvoj še naprej)?

lp, klemen

lonz ::

A to rabiš printer za papir z luknjicami ob robu (neskončni obrazci/papir)?
...arrrrrr, shiver me timbers...

Klemenn ::

ne rabi met luknjic, sm dolžina papirja je nedefinirana (kako boš pa vedel koliko bo dolg račun :) )

lp, klemen

lonz ::

Kolikor se spoznam na te zadeve, morajo imeti vsi neskončni obrazci luknjice ob robu z razmakom 12,7 mm katere printer s traktorčki uporablja za pogon traku in pozicioniranje. Luknjice se ponavadi lahko odtrgajo od celote ko je zadeva sprintana. Obstajajo tudi laserji z opcijo tračnega vnosa papirja - in še kar hitri so. Drugih sistemov ne poznam, razen ink-jet printerjev na role papirja; samo to so večji formati (širine). Mogoče še digitalni tisk...odvisno za kaj rabiš.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lonz ()

Klemenn ::

primer takega tiskalnik?

a4, neskončen papir, tiskali se bodo računi gor (kjer ne weš koliko artiklov bo...), pa ne bi uporabljali več igličnih tiskalnikov

tko da kakšen link, prosim :)

lp, klemen

AlienGT ::

Zakaj en račun ne bi smel biti na več A4 straneh?
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

Kebab ::

Na firmi imamo iglične in laserje. Za račune, ki so dolgi od 1 do 30 strani obvezno uporabljamo laser in je račun dolg pač več strani. Račun na neskončnem je nepraktičen in iglični je potrata časa za te stvari saj je počasnejši.

Klemenn ::

zanimivo, da se vedno najdejo odgovori na vprašanja, ki jih noben ne zastavlja :)

pač me zanima če se da .... :)

če se ne bo dalo...ja bemtiš, bo pač račun na več straneh :)

če se pa da naredit kako...kot je rekel, iglični so počasni

bosmla ::

Popolnoma normalno je da printas dalse racune na vec A4 listov...
Ce pa si tecen in hoces sebi in strankam izdati kilometerski racun uporabi taksne tiskalnike - mas role dolge 30metrov in se vec >:D . Seveda to niso laserski ampak bublejet in tudi niso namenjeni izdaji racunov... Lahko pa poizkusis najti termalni tiskalnik taksne sirine 8-O

Klemenn ::

predrago tole zgoraj.

torej kaka poceni rešitev v stilu laserskega tiskalnika še ne obstaja?

kekz ::

Podvprašanje:
Kako shraniš (arhiviraš) račun natisnjen na neskončen papir? Imaš potem neskončne fascikle? >:D
Najameš enega arhitekta/gradbenika? Oni so mojstri za zlaganje načrtov ultra raznih formatov v mape A4 >:D:D.

Klemenn ::

hmm :D

bosmla ::

Prvo sanjas o eksotiki pol pa jamras za ceno...
Naredi (oz daj naredit oblikovalcu in tiskat v tiskarno) si lepo dopisni papir ter nadaljevalni papir pa printaj z enim laserjem gor - bo lepo in upoabno ;) .

pizdindim ::

Podvprašanje:
Kako shraniš (arhiviraš) račun natisnjen na neskončen papir? Imaš potem neskončne fascikle?

Pododgovor:
Imaš role. Tako kot nekoč Rimljani. 8-) Saj WC papir je še danes v rolah.

K0K0 ::

Kateri iglični tiskalniki so bli svoj čas dobri ?
Išem enga rabljenega za printanje na položnice (neskončen papir). Na bolhi jih je sicer kr nekaj sam nimam pojma kater je vredu.

ender ::

Jaz povsod kjer uporabljajo (manjše) iglične tiskalnike vidim Epsone LX-300.

Kar se pa tiče tiskanja računov, pa se ponavadi uporabljajo kar laserji, ki tiskajo na A4 liste, razen v trgovinah, katerim prodajamo blagajniške tiskalnike, ki tiskajo na nekaj cm široke role.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

K0K0 ::

Rabim za spletno trgovino, ker moram na položnice natisnit trr... podjetja, da nam lahko potem pošta nakaže odkupnino direktno na trr.
Za ostale stvari imamo itak laserskega.

pajanko ::

Poglej za kakšnim LQ-870. Ga uporabljajo v firmi, pa je dober. Tiska se na dvoslojni/enojni papir, virmani ipd. in ni težav.

Klemenn ::

kaj sploh še kdo razvija (ne prodaja, to ni isto) iglične tiskalnike?

jype ::

Star jih, pa tudi neskončne termične dela, ampak termični potrebujejo poseben papir in nisem še videl nobenega "A4", če neskončnemu papirju sploh lahko rečemo tako.

Popcek ::

PSI uporabljamo dnevno, laserske za neskoncen papir ... zadeve so zlo ql .... delajo brez problemov ... priporocam :)

lonz ::

Se strinjam; najbolje, da nabaviš neskončni laserski tiskalnik. Tak laser je neprimerno hitrejši od igličnega in tišji, je pa navadno večji. Papir nabaviš verjetno v vsaki knjigarni. Ponavadi lahko vstavljaš različne dolžine papirja (3,7,10,12 in14 inch po mojih izkušnjah).Ko račune sprintaš jih po perforaciji odtrgaš (po želji), in vtakneš v fascikl. Da se printat tudi na etikete. Tak printer ma samo eno slabost - ozon. Če ti laufa v pisarni non-stop, je zelo fino imeti odzračevanje.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lonz ()

Popcek ::

Uporabljamo tega, in je res simpl za vzdrzevanje (toner je v flaskah tko prah, opc valj tud velik zdrzi, je pa edin sirina max a4), tudi velikost tiskalnikika ni kj vecja od novejsih inkjetov oz pocen laserjev. Za razne teste uporabljamo tega (v logistiki z njemu printajo vecje kolicne), tud zlo super zadeva za vzdrzevanje in uporabo (sj se vidi iz slike kok se da velke "plahte" printat), je pa problem pri vlaznosti prostora, ker ce ni vlaznost 50% je uporaba tonerja ful ful poveca (kar se pozna pri stroskih ne, tk da dolgorocno je velik bolje dat za kasn vlazilec zraka pa je mir). Hm glede smradu pa pri nam se tega ne opazi, je pa res, da uporabljamo vec al manj bl za teste, vecje kolicine pa se potem tiskajo drugje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiskanje na neskončen papir

Oddelek: Pomoč in nasveti
5875 (665) s51410
»

Tiskalnik za tiskanje obrazcev (kot na bankah)

Oddelek: Kaj kupiti
71240 (1092) kalko
»

10 printerjev na en server?

Oddelek: Strojna oprema
212280 (1730) Veron
»

Tiskanje ...

Oddelek: Programska oprema
61243 (1193) bosmla
»

kateri iglični tiskalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
61174 (1107) Nightmage

Več podobnih tem