» »

Tekstovno tiskanje na matrični tiskalnik

Tekstovno tiskanje na matrični tiskalnik

bakl ::

Tiskam plačilne naloge BN-02 za potrebe društva. Do sedaj sem tiskal z inkjetom (MS Word obrazec + spajanje dokumentov, seznam prejemnikov v Excelu), pa sem dobil par pritožb, ker pri plačilu na pošti ne dajo kopije. Zato sem se odločil, da iz arhiva potegnem star matrični tiskalnik Epson LQ-100 s potisnim traktorjem in da tiskam naloge na neskončni papir s kopijo.

Problem je v tem, da Word pošilja tiskalniku sliko, matrični tiskalniki pa porabijo ogromno časa da to prežvečijo.

Ali MS Word omogoča tiskanje v tekstovni obliki, torej da se uporabi nabor znakov iz tiskalnikovega pomnilnika? Pogledal sem lastnosti tiskalnika, pa nisem našel nobene pametne opcije.

Če to ne bo šlo, bom moral iti na posebne položnice, za kar pa je potrebno podpisovati neke izjave na banki, zato bi se rad temu izognil. Sploh zdaj ko sem kupil nov LPT kabel pa trak s črnilom.

LP,
Bogdan

WarpedGone ::

Mogoče lahko nafehtaš kazga člana društva, ki je en konc programerja, da spesni DOS proggy za printanje teh položnic?
Mogoče mal pogledaš okol po drugih klubih in najdeš kak že obstoječ program? Tega je včasih bilo precej, verjetn še obstajajo.
Lahk pa probaš zamenjat Word s čim namenskim, na primer Form Pilot.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

dolenc70 ::

Imam spletno rešitev, ki je narejana prav za društva, kjer se sicer tiskajo posebne položnice PP01, kar je bistveno elegantnejša rešitev. Možno spremljati vadbene skupine, plačila (uvoz iz e-banke in ZC Bankarta).

pajanko ::

Obstaja pa tudi program Plačilni Nalog, ki opravi svojo funkcijo.

bakl ::

Hvala vsem za odgovore.

Torej word za matrični tiskalnik odpade, izgleda...

Programiram že v službi dovolj pa ne bi še doma, če ni nujno. No vsake toliko časa tudi to paše ampak zdaj res nimam časa.

Po drugih društvih ravnokar brskam, menda je kdo tudi na slotechu a ne? ;)

Za posebne položnice moraš na banki neko izjavo podpisat pa na Bankart par izvodov poslat. Sem že spraševal na NLB, če je kaj dodatnih stroškov s tem, pa mi človek ni znal povedati, se še nisem uspel prebiti do koga kompetentnega. Če ni posebnih stroškov, si bom naredil word obrazec tako kot za BN-02, pa spajanje dokumentov s seznamom v excelu.

4ezi sem že probal, pa je treba vsak nalog tipkati, kar lahko tudi na roke naredim enako hitro.

Form Pilot zgleda obetavno, bom preizkusil.

LP,
Bogdan

pajanko ::

Ni nujno, omogoča uvoz iz xml-ja (se mi zdi). Sam izvozim iz excela v xml, in uvoz v plačilni nalog ter sprintam. Omogoča tudi shranjevanje prejemnikov, plačnikov.

Pošlji mail avotrju, ti bo pomagal uredit zadevo. Vsaj meni je...

Sicer delam v društvo, pa me zanima za kakšne potrebe tiskate plačilne naloge?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za račune z UPN

Oddelek: Programska oprema
87198 (4279) MajorM
»

Izdelava obrazcev doma?

Oddelek: Loža
115204 (4897) Vikking
»

Sklic oziroma referenca

Oddelek: Pomoč in nasveti
77793 (5678) opeter
»

Program za tiskanje položnic

Oddelek: Programska oprema
1712616 (9431) gregy
»

OCR koda na položnici

Oddelek: Pomoč in nasveti
52100 (1933) smetko

Več podobnih tem