» »

bootmgr

bootmgr

brdi ::

hello zanima me ce je mozno tale bootmgr dobiti kako nazaj Kajti danes sem hotel sprobat novo visto instaliral sem jo na 3tji disk na local particijo kjer pac sprobavam winse itd. wendar winsi niso delal in pac jeba sel sem na star sistem torej c particijo da se mije nalozil primarni sist3m. Vendar ko sem hotel restarta komp mi napise BOOTMGR is mising (velike oke dobo :P)= ! A ga lahko kako dobim nazaj? Aja predem mi je to napisal sem formatno particijo z visto.

Kaksen stručko ki bi znal rešiti problem :P

Izi ::

Človek bi pričakoval, da se ljudje, ki uporablajo Boot Managerje bolje spoznajo na računalnike >:D
Jaz sicer Boot Managerja nimam naloženega na računalniku, ampak jasno mi je, da si iz Root mape zbrisal bistveno datoteko imenovano BOOTMGR
Se pravi zbrisal si file C:\BOOTMGR
Nisi napisal kateri je tvoj primarni sistem.

Prva možnost:
Če imaš za primarni sistem Windows XP potem probaj kopijo njegovega loaderja in ga ponudi Boot Managerju. Znalo bi delovati.
Se pravi v Rootu naredi kopijo datoteke "ntldr" in to kopijo preimenuj v BOOTMGR.
Probaj zagnati računalnik.

Druga možnost:
Zaženi računalnik z Windows XP CD-ja in pojdi v Recovery Console.
Tam probaj ukaza: "fixmbr" in "fixboot"
Verjetno bo FIXBOOT tisti pravi ampak ti kar zaženi oba pa bo.
Nato ponovno zaženi računalnik in bi moralo delovati.

Opozotilo: Tale druga možnost sigurno deluje ampak ti ne bo popravila Boot Managerja, temveč ti bo spremenila, da sistem ob zagonu ne bo več iskal BOOTMGR ampak namesto njega NTLDR.
Se pravi, da se sistem ne bo več zaganjal prek Boot Managerja ampak prek Boot Loaderja od Windows XP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med primarno in logično particijo?

Oddelek: Operacijski sistemi
143561 (3081) MrStein
»

bootmgr is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
151657 (1448) m0f0x
»

OS Boot na ATA/SATA

Oddelek: Pomoč in nasveti
81218 (1078) MrStein
»

Kako zbrisati direktorij C:\BOOT, ki je ostal od Viste???

Oddelek: Operacijski sistemi
111768 (1547) Gapi
»

[Vista]Dual boot

Oddelek: Operacijski sistemi
72383 (2193) leftone

Več podobnih tem