» »

Domače "disco" luči = prosim za pomoč !

Domače "disco" luči = prosim za pomoč !

JonyPC ::

Pozdravljeni !


Imam eno težavo.
Pred kratkim sem si nabavo ene luči , majhne tak da sem jih priklopil na 6v in mi lepo svetijo.
Jaz pa bi rad da bi utripale luči , vsaj dve. In ču sem da se da nekko naredit ta stver.
In to bi vprašal nekoga če ve kaj o tem.

___---__________________
Pa še nekaj , a se da luči vezat na radijo zadaj tam ko se zvočniki priklopijo da potem ko basi nabijajo tak bolj lučka utripa sveti,...

--_______
PROSIM ZA VSE MOŽNE NAČINE ODGOVORE. ALI ŠE ZA KAKŠNE DRUGE MOŽNE REČI.

neoto ::

Najbolje, da začneš tukaj (ali na kakšnem drugem 'tečaju'-tutorialu): google, anyone?

;-) ::

"Pa še nekaj , a se da luči vezat na radijo zadaj tam ko se zvočniki priklopijo da potem ko basi nabijajo tak bolj lučka utripa sveti,..."

Ja gre, sam men je še do zdaj vse lučke skurlo ko sem dal na glas...razn če sm mel base na min. naštelane. Večina sem pa uporabljal lučke za božićno (:drevesce:)...drgač pa zgleda kul to ja-sploh če luč montiraš v zvočnik da ko se mambrana premika sveti zravn.

alo ::

EWEER lucke ti je skurlo zato ker nisi dal zascite ped lucke recimo predupor.

BladE_ ::

K se mi lih da :D Evo kle mas najenostavnejso vezje za utripanje 2eh LEDic oziroma luck( LED so najbol primerne). Za prklop na radijo pa bi lahko uporabu VU meter!

LP
Akcija - Reakcija

24eso4 ::

jst sm si nraedu to: doma sem imeu ene stare zvočnike pol sm pa zvočnike ven uzeu in na ojačevalec priklopu 4 LED pol pa sm to zvezu s subom nevem zakaj sprva so delale vredu čez kašne par minut pa so nehale delat pol pa sm gor vezu še navadno lučko tiste ki pridejo za na smreko zdaj pa dela

24eso4 ::

aja pa tuki je še ena dobra:D luč iz cd-jev http://photocreations.ca/cd_lamp/

;-) ::

HeHe tele za nasmereko sm jaz 3 namontiral v zvočnik, daj mi pa dela, če je pa bla ena sama pa jo je skurlo če sem dal naglas.

sam da je zaj:D

kaj pa kake kupljene luči ko delaju po taktu??? kak se tisto prklopi ja ojačevalec al samo zazna zvok al kako?

24eso4 ::

moj fend si je kupu neonko ki dela po basih ima notr nekakšno vezje občutlivo na zvok al neki podobnega.

;-) ::

Vprašaj ga kje pa kok je dal pa kak se reče:) Pol pa piši na ZS.

Al pa če bilo kdo ve za kaj takega mi naj piše na ZS.

24eso4 ::

ga bom takoj ko pride z dopusta :D
aja a ma še gdo kašen predlog glede tevih (disko) luči al pa če je kdo doma še kej skupi spravu

neoto ::

Ponavadi se takšne stvari ne krmili z izhodom iz ojačevalca temveč z navadnim audio signalom, ki 'potuje' med komponentami (audio out, slušalke, ...). Je pa res, da ni toliko močan, da bi direktno krmilil z njim porabnike.

Saeb ::

Pozdravljeni !


Imam eno težavo.
Pred kratkim sem si nabavo ene luči , majhne tak da sem jih priklopil na 6v in mi lepo svetijo.
Jaz pa bi rad da bi utripale luči , vsaj dve. In ču sem da se da nekko naredit ta stver.
In to bi vprašal nekoga če ve kaj o tem.

___---__________________
Pa še nekaj , a se da luči vezat na radijo zadaj tam ko se zvočniki priklopijo da potem ko basi nabijajo tak bolj lučka utripa sveti,...

--_______
PROSIM ZA VSE MOŽNE NAČINE ODGOVORE. ALI ŠE ZA KAKŠNE DRUGE MOŽNE REČI.



Eden izmed načinov je da + pol (ki je ponavadi rdeča ali krajša žica) daš v rdeči priključek v zvočniku, - pol (ponavadi črna ali daljša žica) daš v črni priključek v zvočniku. Nato pa v zvočnik priključiš žice iz glasbenega stolpa oz. računalnika. (Ta metoda deluje če za priljučitev zvočnikov nimaš t.i. banana priključka.)---> Naj me kdo popravi če sem povedal kaj narobe. ;)

jst sm si nraedu to: doma sem imeu ene stare zvočnike pol sm pa zvočnike ven uzeu in na ojačevalec priklopu 4 LED pol pa sm to zvezu s subom nevem zakaj sprva so delale vredu čez kašne par minut pa so nehale delat pol pa sm gor vezu še navadno lučko tiste ki pridejo za na smreko zdaj pa dela


Čez nekaj minut so ti LED diode prenehale delovati, ker je po mojem, bila prevelika napetost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saeb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto zvočniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8711187 (6434) dottor
»

Seat Ibiza težave

Oddelek: Na cesti
113104 (2704) Assass1n
»

Ozvočenje v avtu

Oddelek: Loža
176383 (6043) T0RN4D0
»

ENa osnovna o zvočnikih

Oddelek: Zvok in slika
61331 (1228) T0RN4D0
»

Ojačevalec zvočnega signala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51220 (1120) Microsoft

Več podobnih tem