» »

prepis datoteke - undo - NUJNO!!!

prepis datoteke - undo - NUJNO!!!

ales80 ::

NUJNO rabim pomoč!

Torej, kaj se je zgodil:

pri prenosu datotek iz USB kljuca na komp je blo neki takih datotek, ki so imele isto ime (gre za JPG datoteke).
prenos je bil narejen po sistemu CUT/PASTE.

Torej, nujno rabim pomoc, da vso stvar naredim UNDO...slike ki so bile prepisane...so pa življenskega pomena...(da ne bo pomote...ne gre za XXX:)) )

Kompa se nism izklaplu...nc nism se delu...ker je baje tako vsaj se malo moznosti, da bi stvar spravu nazaj. Aja, opcija UNDO seveda ne dela.

Imam pa WIN XP.

Hvala vsem za pomoč...

lp
  • spremenil: ales80 ()

ping ::

Ker tudi mene to zanima (ne, da bi rabil,hvala bogu) sem malo pogooglal - baje da to opravi Active Undelete, verjetno pa tudi kakšen drug recovery program.
Poglej tukaj

lukanium ::

Recimo:
http://www.softwarepatch.com/tips/howto-file-recovery.html

Drugače pa google -> data (ali) file recovery
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

Spajky ::

po moje nič ne bo pomagalo, če je bila datoteka prepisana z novejšo na istem mestu, saj te je verjatno vprašal prompt, ali želiš prepisat ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Izi ::

Tudi jaz mislim, da ne bo šlo.
Če ti izbrišeš ali formatiraš, se z samo datoteko ne zgodi nič in jo lahko recovery program še vedno najde nekje na disku, če ni minilo preveč časa in jo je kakšna druga datoteka medtem že prepisala.
Če pa ti prepišeš datoteko z novo, ki ima isto ime, potem pa prve datoteke ni več in jo nimaš kaj iskati. Noben program ti jo ne bo več povrnil, če pa je na tistem mestu že nekaj drugega.

Sumo ::

Ne vem sicer kako v detajlih delujejo filesystemi, ampak jaz ne bi bil tako siguren v to, da če prepišeš neko datoteko z drugo, da se nova datoteka zapiše na isto mesto kot stara. Tako da imaš pomoje še vedno šanse da dobiš stare datoteke nazaj.

lukanium ::

Saj ne bo obnavljal prepisanih datotek na trdem disku, ampak "izrezane" na USB ključu. Predpostavljam seveda, da od tega neljubega dogodka na USB ključ še nisi ničesar zapisoval...
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

Izi ::

lukanium, še enkrat si preberi, kaj je napisal.
Je eden redkih, ki je napisal dokaj razumljivo vprašanje, ti pa ga kljub temu nisi razumel >:D

Piše, da je iz USB ključa kopiral na trdi disk in ker so na disku že bile (druge) datoteke z istim imenom jih je ponesreči prepisal.
Izgubljene so torej tiste datoteke, ki so bile na trdem disku pred kopiranjem iz klkjuča.

Nisem sicer 100% prepričan, da se jih ne da rešiti ampak iz lastnih izkušenj vem, da meni osebno ni nikoli uspelo rešiti prepisanih datotek.
Medtem ko sem bil pri reševanju izbrisanih datotek 90% uspešen tudi po tednu dni, mi prepisanih datotek ni uspelo rešiti minuto po tistem, ko sem jih prepisal in takoj nato zgrožen ugotovil, da so kjub temu, da so imele isto ime bile to povsem druge datoteke :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

lukanium ::

Ja izi, prav imaš, prehitro sem bral in nič razmišljal... Se posipam s pepelom ;)
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

amigo_no1 ::

ničesar več ne piši na USB ključ

ORODJA ZA REŠEVANJE IZBRISANIH PODATKOV IN UNIČENIH PARTICIJ
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

in en freeware program:

http://www.officerecovery.com/download/...

in še tole:
http://www.francydelorenzi.it/component...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov s trdega diska - kje, za kakšno ceno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5122888 (8988) darkolord
»

Kako povrnit formatirane slike?

Oddelek: Programska oprema
253701 (3122) Janac
»

Program za pridobitev izbrisanih datotek

Oddelek: Programska oprema
356559 (6016) T_F_7
»

Prepisovanje flash pomnilnika - so podatki varno uničeni?

Oddelek: Strojna oprema
152213 (1972) srus
»

Prodan Disk - kako unicit podatke da ne bodo vidni

Oddelek: Pomoč in nasveti
363750 (2568) poweroff

Več podobnih tem