» »

Joj no, kero plato naj nabavim!

Joj no, kero plato naj nabavim!

SkyNet ::

Rad bi poceni, zanesljivo plato, ki bi bila overclocking friendly. Rad bi da mi kaže podatke o voltaži, temperaturi, vrljajih ventilatorjev v biosu. Ker s svojimi štirimi platami do sedaj nisem mel te sreče, rad počakam mesec ali dva pa da se ne zajebem s plato.

Torej s predlogi na plano! Ne se pa prosim kregat med sabo kera je boljša. Še enkrat poudarjam naj bo poceni, ker ne mislim dajat 50 jurjev za eno plato. Aja, more bit pa za Athlon/Durone
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

msmiha ::

Beri članek Kris Kringle svetuje na Slo-Techo Jaz se popolno strinjam z nijm
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

ChiefThunder ::

Vzem Epox 8KHA+, sam ni glih pocen, alpha neko od DFI... ti bo the_man povedu da je gud...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Pisk ::

kako kaj Asus? a je kaj vreden v kombinaciji z AMD procesorji? ima kdo izkusnje z Asusom?
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

kuglvinkl ::

Asus, Abit = drago. Sicer pa, predvsem Asus, kvaliteta.
Your focus determines your reallity

chucki ::

najboljš je ECS elite! testirana v vseh člankih najbolje! ima vse kar rabi skynet! vrtljaje,voltažo,temp.,tudi navijat se da! sam znat moraš!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

appz ::

ja jz se povsem strinjam s chucki-jem --->sam dej mi mal obrazloz kak navijas:D baje da znas!! ce lahko
thx

krucymucy ::

ah ECS - še dobra plata z navadnim SDRAM-om jo pihne dol...
Dej vzemi DFI...

kuglvinkl ::

Jep, jep, slišim, da se da v RS dobiti DFI na KT266A za okrog 30 čukov. Boljše za ta denar trenutno ni pod soncem. (je pa res, da ni zverinsko hitra v primerjavi za KR7A).

+ mislim, da je na Toms H. test (v okviru 15 plat na KT266A)

Ops, ti bi rad OC plato? Epox 8KHA+, beri test na S-T.

Skratka, obvezno na KT266A, ne pa denimo SIS735, AMD760, KT133A
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Alfa ::

Jaz imam Gigabyte ga-7vtxe, ki je grajena na čipovju kt266A. Za moje pojme je zelo dobra. V biosu imaš vse meritve, ter dvig voltaže za 5, 7,5 ter 10% kar ti znese 2.035 V, za dviganje frekvence pa imaš program EasyTune 3 ki dela v Windowsih.
Cena: 234000lir v Essediju. Pri nas jo še nisem videl.

Matek ::

Ma ni kaj, Epox 8KHA+. O ECS niti ne razmišljaj, ker pri tej plošči je treba met srečo, da dobiš normalno delujočo. Sicer pa chucki, v PC Gamerju je bla najslabše ocenjena, tako da se ne menit da v vseh testih zmaguje.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Bolje ispasti glup nego iz aviona.

StarY ::

Hm, v teh cajtih moras imet sreco Z VSAKO plosco, da ti dela brez problemov (tlele tud Asus in sploh Abit sploh nista izjemi), tok da tole pretiravanje okoli Elite K7S5A plosc je cisto mimo, saj jih je bilo veliko prodanih in procentualno se prav nic manj ne kvarijo kot pa druge. Cist enaka zgodba je z IBM diski, prodanih ogromno in ce se tlele na forumo pojavita dva al pa trije z problemi je takoj kao nekaj narobe...mislim NO Comment

AvAkI ::

hm.....pomoje je najboljša cena/kakovost ABIT KT7E
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvAkI ()

ChiefThunder ::

brez zamere, sam kt7e ne kupuj... ni podpore za 133mhz amd-je in ddr ram...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

chucki ::

jst sam vem da je ecs dobra pa da lahka navijam tako kot drugi! zarad te plate imam naziv persona non grada! zak da brez veze da še kej govorim,ker bo še slabše!
SUPER plata za SUPER ceno!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

SkyNet ::

Hm, čeprav se mi zdi da je epoxova precej dobra, je tudi za 15 jurjev dražja. Tako sem se odločil da prodam obstoječo plato in kupim elitko. Če bo pa kaj narobe bo pa itak romala nazaj, sej ma garancijo? Če je pa ne bojo hotl vzet nazaj, bo pa z njo nekaj narobe (220v:))
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

kuglvinkl ::

Se strinjam, da KT7E (moja plata) ni priporočljivo kupiti: 100 FSB (ni uradno podpore za 133, čeprav gre z lahkoto do tja) + vprašanje z XP-ji: uradno ne, nekaterim dela + ni DDR.
AvAkI: kakšen proc. imaš gor in na kolk FSB?
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Nikoli ne prisegaj na ničesar. Čeprav mam Abitovo plato, nisem nor nanjo (XP...) in verjetno naslednja ne bo od te firme. Pač kupiš najboljšo v sorazmerju z dolžino špage. Vendar, zaboga, ne prodaj sestre za to, da bi dokazal, da je tvoja plata dobra. Dandanašnji izjemne konfiguracije variirajo iz dneva v dan. Ne bi me vrglo iz stola, če bi ALi naredil chipset, ki bi povsem deklasiral VIO in bi Iwill izdal plato, ki bi trikrat prehitela KR7A. Se zgodi. Večnih resnic tu ni (po novoletno, modro razmišljanje...:D)
Your focus determines your reallity

AvAkI ::

Hm...jaz nimam KT7e.
Imam pa KT7A. Gor imam TB650MHz@840MHz@1.91v
FSB:145MHz lahko dam tudi več ampak mi pol GF2 ne dela na AGP 4x ampak le na AGP2x.
V kratkem pa bom naredil mod 1&2 tako, da bom imel 2,5+ napetost, kar mislim, da mi bo zadostovalo:D
Hlajenje:vodno, blok od morphlinga:), radiator od LADE!!
temp Proc.: temperatura sobe + 2 stopinji kar znaša skoraj vedno pod 30 stopinj.:))
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

tha_man ::

ChiefThunder :D Tako je, tha_man pravi da je DFI AD70-SC zelo dobra plata :)) Moj sosed ima Elitko, pa mi je DFI bolj všeč. Že sam BIOS je boljši (Award 6). Splača se dat tistih par jurjev več. Medtem ko se definitivno *ne* splača dat 50 jurjev za kakršnokoli plato.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kuglvinkl ::

Jaz ne bi bil tako kategoričen. Če maš špago, si pač ubodeš Asus, Abit, ... plato.
Your focus determines your reallity

TheJack ::

Ko sem jaz računalnik kupoval, sem vzel tisto, kar je bilo za svoj denar najboljše: ECS K7S5A. Plošč s KT266A čipovjem v SLO takrat še ni bilo, medtem ko so bile ostale (ALi, KT266, AMD 760...) preeeecej dražje pa še počasnejše.
Izbira je bila jasna in nič je ne obžalujem. Če lahko dobiš ploščo, ki je pol cenejša pa še hitrejša od svojih konkurentk, ne razmišljaš veliko.

Baje danes dobiš plato s KT266A čipovjem že za malenkost več kot 30 jurjev, tako da izbira ni več tako očitna. Pa še slabe serije se pri Elitki baje pojavljajo (po tem in tujih forumih sodeč). No, jaz sem na srečo dobil precej dober primerek, saj je plata stabilna kot skala.

Glede hitrosti ne vem kaj bi rekel. Nisem sicer strokovnjak, ampak po hitrosti so razlike med posameznimi ploščami in čipovji (celo če štejem tudi tiste, ki podpirajo le SDRAM) tako majhne (par fps), da v praksi po mojem niso opazne. Koga pa kurac briga, al Q3A teče s 180 ali pa s 183,5 slik na sekundo?!? Ali pa sto točk razlike v 3DMarku?
Čista neumnost so tele hitrostne primerjave, po mojem. Na hitrost računalnika vplivajo procesor, grafična kartica in ram, ne pa plata (razen če ni res obupna). Pa naj ljudje govorijo kar hočejo. Isto lahko rečem za hard diske.

Kupovati dražjo ploščo, zato ker je ''hitrejša'', po mojem torej nima nobenega smisla. Največja bedarija pa je dajati 50 in več jurjev zato, ker je plata navijabilna. Kakšen Abit za 60 (?!?) jurjev recimo. Ali ni boljše vzeti cenejše plate in hitrejšega procesorja za isti denar?

Če bi računalnik kupoval danes, bi verjetno vzel kakšno cenejšo ploščo s KT266A čipovjem. Kakšen DFI, recimo.
Ampak bi dvakrat premislil. Ni ti treba biti ravno strokovnjak, da bi (preko rač. revij, interneta...) ugotovil, da z nobenimi čipovji ni toliko problemov (s hardverom, gonilniki...), kot ravno z Via čipovji.
Bonis nocet, qui malis parcit.

chucki ::

čista resnica!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Binji ::

chucki: zacenjam mocno dvomiti v resnicnost tvoje trditve, da imas punco. Razen seveda, ce ni to kar Elitka, ker drugace bi tezko bil tako zaljubljen v to plato.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

kuglvinkl ::

Jack: kot si rekel. Vzameš tisto, kar je trenutno najbolj ugodno. In za tistih 5 fps-jev (to pri 180 fps-jih...), ki v ceni za plato predstavljajo 20k SIT lahko mirne duše kupiš veliko hitrejši CPU, ki se pri sistemu res pozna.
Frend ma neko staro Abitko (socket 7), noter je dal 133MHz RAMe in plata jih je potegnila (delajo seve na 66). Pri kakšni drugi plati je to verjeto nemogoče. Dandanašnji se te razlike brišejo, razen če plata res ni poden. Če bi zdaj skuril Abitko, bi jutri mirne duše vzel DFI-ja.
Your focus determines your reallity

tha_man ::

TheJack, maš prav. Jaz sem tud nameraval Elitko vzeti, ampak se je zaradi pomanjkanja sredstev :\ nakup računala zavlekel za kakšen mesec, v tem času pa je prišla ven DFI. Ni mi žal :))
(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera plata za DURONA - čipovje ? SIS ALI VIA ?

Oddelek: Kaj kupiti
372111 (1688) freejack
»

ESC K7S5A, qdi kudoz7 via kt 266a ali kaj drugega in prosim brez zajebancije

Oddelek: Kaj kupiti
251570 (1134) krucymucy
»

ABIT KT7a in AMD Thunderbird 1GH

Oddelek: Kaj kupiti
141077 (884) R0K
»

elite K7S5A težava (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
744294 (3458) Uporabnik
»

katero mamo plato

Oddelek: Strojna oprema
411948 (1351) ChiefThunder

Več podobnih tem