» »

ESC K7S5A, qdi kudoz7 via kt 266a ali kaj drugega in prosim brez zajebancije

ESC K7S5A, qdi kudoz7 via kt 266a ali kaj drugega in prosim brez zajebancije

iles ::

kupujem računalnik in me zanima kakšno matično poščo naj kupim in kakšen procesor. prav tako me zanima kje kupiti.
proračun za računalnik se je znižal na 200.000 SIT.
glavna uporaba računalnika: igre in internet.

:
  • spremenilo: iles ()

ChiefThunder ::

Povej, ali kaniš kaj navijati? Ali rabiš podatke samo za procesor in ploščo?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

element ::

Abit KG7 + Athlon XP1700+ :) Res je mal dražje, sam kvaliteta stane... Drugač pa Gigabytova plata tud ni slaba (beri: AGP Pro, USB 2.0, Dual Bios...), samo pa ni glih najbolj overclockerjem prijazna :\

iles ::

ne, ne ukvarjam se z navijanjem procesorjev. sem bolj na igre. iščem najboljšo kombinacijo proca in plate za ne preveč denarja.
cca 70.000,00 k po možnosti manj.

zahteve:
proc AMD 1600+ xp ali 1700 lahko je tudi P4
256 DDR RAM
40GB diska
52x cdrom
ge force 3 ti 200 mmx


vprašanje: kakšno plato si izbrati, katerga proizvajalca na kaj biti pozoren in kje kupiti?

Thanatos ::

za matično bi ti svetoval že tolikokrat omenjeto Elitko, zraven pa kakega 1700XPja. Plato dobiš pri mlacomu in AGT.

Glede ostalega: raje kupi DVD, disk maxtor, grafična: ATi8500LE od Herca za 45K (jae), če pa ATija ne maraš, ti lahko povem da GF3Ti500 pri AGT prodajajo za 66K.

Dami ::

Kje je ta AGT? Obstaja kak link?
Glede konfiguracije: kup karkoli drugega k elitko. Men sicer dela, sam ne tak k bi mogla.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

boc ::

Dami, a lahko poves kaksne probleme mas z Elitko ?


boc

Dami ::

Probleme mam predvsem v špilih. Na 1024*768 sploh ne morm igrat, kr mi gre prepočas, poleg tega pa mi ko pade fps pod kakih 10 začne štekat miška in tipkovnica. Premikanje miške nato poteka v intervalih. Mislim da ga neki usb sirje. Proc mam xp1700 in gf2 ti, tak da bi mogl laufat na full brez problema. Tako pa ne. Grafična ziher ni kaput, kr sn jo meu še v ta stari mašini (c400) in je delal super.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

chucki ::

in ti si sigurn da je kriva plata????? emmmmmmm NE!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

chucki ::

a mi lahka edn pove zakaj JST EDINI NIMAM NOBENIH TEŽAV S TO PLATO?????????? imam srečo ali pa znanje! mene je tud jebal na začetku sam sem se pol zraven vsedu pa zrihtu! krivo je znanje ne pa plata!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

TheJack ::

Ej chucki, a si ti mogoče na kakšnih tabletah mogoče? Poživilih? Steroidih? Čisto resno vprašam...
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

ChiefThunder ::

kar se tiče plošče, so tele tri kr vredu za svoj dnar:

ELITE K7VTA3
DFI AD70-SC
GIGABYTE GA-7VTXE

vse tri bazirajo na KT266A čipovju.

aja, pa zgoraj omenjena GA-7DXR+ za 38k se mi zdi tud vredu nakup...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

chucki ::

the jack zakaj???
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

ChiefThunder ::

mwahahaha :D :D :D
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

chucki ::

LOL mal sm nacukan.........!:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

black block ::

ma vzem elitko dobra za res mal dnara, jaz osebno sem že 2 PC-ja sestavu z njo in z nobenim ni probelmov! Prej sem za velik dnar kupu ABIT-tko pa mi je še dans žal!

:D

chucki ::

8-O :| 8-) :O :P :( :'( ;) tako se govori!!!:)) :D ;(( >:D ;( :\ 0:) :) :O
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

TheJack ::

Poglej si vendar število vprašajev, klicajev in velikih črk. Človek, ki počne kaj takega, mora biti resno živčen.

Prijateljski nasvet: Manj !!!!!!!!, ??????????? in VELIKIH ČRK, pa te bodo ljudje vzeli mnogo bolj resno. Če to sploh hočeš, seveda.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

chucki ::

jst sem fukjen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

iles ::

kaj pa QDI kudoz 7 VIA 266A???? stane okoli 30 k in na prvi pogled se mi zdi kar OK. :

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iles ()

BoO ::

QDI nevem kaj bi rekel, ne poznam.
A kaka od Gigabyte ti ni všeč? Jo tudi dobiš za 30k SIT.

Drugače sta pa najceneje (ravnokar kupujem PC):
Belbled
Jae
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

krucymucy ::

Chuki: drži! Res si nacukan!
Sicer pa sem lastnik GA-7VTXH plate... VTXE pa je samo mal oskubljena (nima LAN-a in SB 128) ... kupljena v jae za 31K sit!
Sej je kar kul, samo... pač za mal dnara mal muske, to drži za vse doslej naštete plate ... sploh za ECS

BoO ::

krucymucy: Kaj si mislil s tem mal muske?
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

tha_man ::

QDI je bila v testu na Tom's Hardware opazno najpočasnejša od vseh plat. Kupi DFI AD70-SC ali Gigabyte (tisti model s KT266A čipovjem). Oboje je okrog 30 jurjev. Sam imam DFI, in sem zelo zadovoljen. Dela popolnoma stabilno in hitro, v splošnem boljše kot Elitka, katero ima sosed (čeprav tud ta za svoj denar nikakor ni slaba). DFI ima tud verzijo z raid kontrolerjem in brez integrirane zvočne (AD70-SR).

BigAl ::

Fantje, pa kje je problem. Ob izzidu ECS-ke sem jo nabavil (AMD 1,4GHZ, 256MB DDR, Radeon VIVO, Audigy, DVD 116s, Plextor 16x, IBM 40GB). Je že en čas od tega pa zadeva še vedno laufa A-OK. Priporočal kolegu (1600+ DDR) - BP, še dve mašini za ACAD (1700+ DDR) - BP, drugi kolega pred mesecem dni (1700+ DDR) - BP... Različne konfiguracije - RADEON, GeForce, Modemi ISDN, 56k, Mrežne, RCD-ji, DVD-ji, OS WIN XP, 98, ME, 2000.... Nikakor ne rečem da je ena in edina prava odločitev, ampak je plata ki ji prav nič ne manjka. Ob problemih probajte RAM od kolega, pa pogledat reakcijo. AHA, pa še nekaj RADEON 7500 + ECS nea gre - mogoče z novimi RADEON driverji zadeva deluje - prosim poročajte!!

krucymucy ::

Sicer praviš da je ne rabiš za navijanje ... ma vseeno:
-brez navijalskih dodatkov... verjetno sem se razvadu z epox 8kta3+...
-ker je brez teh dodatkov ... tudi ni nastavitev v bios-u za kak ram štelat, latence... 4-way interleave je očitno že vklopljen, če verjamem sandri... ma sej ne vem ... verjetno sam zato kritiziram k je pocen - pač nisem chuki, ki svoja jajca hval na ves gobec... :D

edino, kar se mi dopade pa je flešanje bios-a kar direkt z neta ... pa še samo ti najde ta zadnji bios... voila! ob ponovnem zagonu maš nov bios!!!

P.S. razočarala me tud še ni - navkljub FSB-ju 160MHz!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

p4 ali tb ?

Oddelek: Kaj kupiti
131314 (1157) krucymucy
»

plošča

Oddelek: Kaj kupiti
8799 (653) Boky
»

ECS K7S5A plata za AMD?

Oddelek: Kaj kupiti
111401 (1133) [t502]
»

elite K7S5A težava (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
744323 (3487) Uporabnik
»

Joj no, kero plato naj nabavim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
261448 (1113) tha_man

Več podobnih tem