» »

CHMOD

CHMOD

Doman ::

Imam problem prid dodajanju chmod-a določenim datotekam. Z smartFTP določeni datoteki dodam npr. CHMOD 777, vendar ne deluje. Ko ponovno pogledam, če je CHMOD tak kot sem ga jaz naštimal, ugotovim da je vedno 666.
Strežnik je na winXP. Je možno, da je kaj z pravicami narobe-in kje jih spremenim da bo delalo.

r5r ::

Klik na datoteko s sekundarnim gumbom (ponavadi desni) > Properties > Security. Dodaj uporabnika in mu določi pravice z dodajanjem kljukic.

Windows ima to narejeno precej bolje kot Linux, ki ima samo user, group in ostali. >:D
And it makes me wonder.

Gwanaroth ::

Windows ima to narejeno precej bolje kot Linux, ki ima samo user, group in ostali.

;(
Lights often keep secret hypnosis..

jure1825 ::

aaa jaz sem se enkrat 3 dni mučil s tem dokler nisem ugotovil da chmod na windows ftp serverjih ne dela...
potem sem ugotovil da ti mora admin ki ima dostop do tiste mašine naštimat pravice, ker se baje to na windowsih ne da preko ftpja

BlueRunner ::

ad 1: To, da FTP strežnik ne zna "emulirati" delovanja ukaza CHMOD je pokazatelj (ne)znanja tistih, ki so strežnik napisali. Se pa lahko pravice vedno nastavijo ročno v Explorer-ju. Glede na to, da je stržnik postavljen na WinXP, potem je administrator verjetno kakšen tvoj prijatelj (ali pa ti sam), kar pomeni, da s tem ne bi smelo biti težav.

ad 2: Linux in ostali Unix-i in BSD-ji nimajo nikakršnih težav z nastavljanjem pravic, ki presegajo zgodovinske tri (štiri) zastavice za lastnika, skupino in svet. Za tiste, ki tega še niso videli, lahko pogledaojo ukaza setfacl(1) in getfacl(1). Za shranjevanje dodatnih (meta) podatkov pa getfattr(1) in setfattr(1).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zaščititi /uploads direktorij?

Oddelek: Izdelava spletišč
161968 (1731) MrBrdo
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23016177 (7716) Gapi
»

Wolfeinstain ET - LINUX !

Oddelek: Igre
322127 (1680) WamPIRe-
»

[Linux][OpenSuSe] SVN repozitorij na Windows shared folders in pravice za datotečni s

Oddelek: Operacijski sistemi
161829 (1633) 'FireSTORM'
»

chmod 777

Oddelek: Omrežja in internet
51173 (1040) Sandoval

Več podobnih tem