» »

Wolfeinstain ET - LINUX !

Wolfeinstain ET - LINUX !

x4en0n ::

Zdravo!

No vprašanje je kako instalirati ET na linuxu ? ... probal sem z vsem mogocim ... no in koncno sem najdu en file ki se je zagnal pol pa je napisal :

Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing Enemy Territory 2.55...................................................................................
It is recommended to instal as the super user
Please enter rhe root password or hit enter as is
Password: ( sem prvo vpisal pass. od profila ..ne dela pol pa samo enter stisno tud nedela)
su: Authentication failure
/home/jan/.setup8051: error while loading shared libraries: libgtk-1.2.so.0: can
The setup program seems to have failed on x86/glibc-2.1

See http://zerowing.idosoftware.com/linux for troubleshooting
Press Return to close this window...


Sem tu po googlu prašal po kakem drugem filu ampak vse kar sem dol potegno pa pol klikno na tisto je napisalo datoteke ni mogoče odpreti ... sem tud probal z Wine emulatorjem pa šteka da je kr huuudooo ...

L,p x4en0n

Hvala za vse odgovore !!!

kriko1 ::

Gtk knjižico moraš namestit.

x4en0n ::

lahk dobim kaki link ... al pa vsaj besedo ki jo vpisem v googla ? ...napisem gtk library al pa kaj takega .... ??? prosim povej mal več

BaRtMaN ::

Kot prvo, tema za WolfET že obstaja, lahko bi pisal tja.


Preden zaženeš datoteko, prenešeno iz interneta, ji moraš nastaviti x bit iz trojčka rwx na 1, kar pomeni, da je datoteko dovoljeno izvršiti kot program.
V UNIX svetu imaš za vsako datoteko/mapo tri take trojčke, eden je za lastnika/uporabnika (user), drugi je za skupino (group), kateri datoteka pripada, tretja je za vse ostale (others).

Preko terminala lastniku doatoteke dodaš pravico za izvrševanje:
chmod u+x datoteka.bin


Lahko pa v brskalniku datotek (v namiznem okolju GNOME) desno klikneš na datoteko, izbereš Properties, zavihek Permissions in spodaj dodaš kljukico pred "Allow executing file as program". To je ekvivalentno ukazu
chmod ugo+x datoteka.bin


Kar se tiče manjkajoče knjižnice pa sem v repozitorijih Ubuntuja našel
libgtkmm1.2-0c2a - C++ wrappers for GTK+ 1.2 (shared libraries)
.
Če uporabljaš ubuntu, lahko to knjižnico naložiš preko orodja Synaptic ali z ukazom
sudo apt-get install libgtkmm1.2-0c2a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

BaRtMaN ::

Je pa nesmiselno vlačit z neta dol verzijo 2.55, ker je najnovejša verzija installerja 2.60 ( spletna stran, direktni prenos).

Obstaja tudi popravek 2.60b, ki ga uporabljajo skoraj vsi na Windowsih, ampak mene je zaradi njega PunkBuster stalno metal dol s strežnikov. Preprosta rešitev je, da ga ne namestiš! Redki strežniki ga zahtevajo, veliko več strežnikov pa ima vklopljen PunkBuster, ki te rukne dol.

Ko imaš na disku namestitveno datoteko in si ji nastavil dovoljenje za izvrševanje, jo moraš pognati iz konzole z ukazom
sudo ./et-linux-2.60.x86.run

Za namestitev/koiranje datotek v mapo /usr/local/bin/games/ namreč rabiš administratorske/korenske pravice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

x4en0n ::

sem uspel ... hvala ti res ej bartman car si !

BaRtMaN ::

Krasno! :D

x4en0n ::

aha... tukaj je še en problem ... v igri ni zvoka ... sem probal z slušalkami je vse v redu ... upam da bo tud to znal kdo rešit ... :(

BaRtMaN ::

Hm, to po mojem ni problem igre, ampak zvočnega sistema. A v kakšnem drugem programu deluje zvok?

Včasih se mi zgodi, da je po odklopu slušalk zvok mute-an. Dvoklikni ikono zvočnika desno zgoraj pri uri in poglej, če ima Master slučajno prekrižan zvočnik. Slika:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

x4en0n ::

ja ... v drugih programih pa je zvok :( ... ni bilo tak nareto ... bilo je vse odkljukano :S :( ... da nebo pomote ... bilo je vse prav nareto ...


aja ... mogoce bo v pomoc ... sem ze dva ET-ja za linux dol potegno pa v nobenem ni zvoka :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x4en0n ()

R33D3M33R ::

Poženi konzolo in vpiši sudo killall artsd
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

x4en0n ::

Poženi konzolo in vpiši sudo killall artsd



napiše ... no process killed

x4en0n ::

Je pa nesmiselno vlačit z neta dol verzijo 2.55, ker je najnovejša verzija installerja 2.60 ( spletna stran, direktni prenos).


no tega sporočila prej nisem opazil ...

Bom probal tudi to ... na to idejo nisem niti pomislil ker sem ves čas mislil da rabiš za to verzijo verzijo 2.55 ... upam da bo delalo ...




sem probal ta link ki si mi dal pa ne dela ... ne gre niti odpakirat ... napiše :
ob odpakiranju datotek se je zgodila napaka.

( kliknem ) Izpis ukazne vrstice
napise:
End-of-central-directory signature not found. Either this file is not
a zipfile, or it constitutes one disk of a multi-part archive. In the
latter case the central directory and zipfile comment will be found on
the last disk(s) of this archive.
unzip: cannot find zipfile directory in one of /home/jan/Desktop/et-linux-2.60.x86.run.zip or
/home/jan/Desktop/et-linux-2.60.x86.run.zip.zip, and cannot find /home/jan/Desktop/et-linux-2.60.x86.run.zip.ZIP, period.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x4en0n ()

BaRtMaN ::

No, to končnico .zip kar zbriši (piše tudi na spletni strani). Ne vem, zakaj je končnica dodana, ker fajl ni zip arhiv ampak je že kar izvršilna datoteka.

R33D3M33R ::

Poženi konzolo in vpiši sudo killall artsd



napiše ... no process killed


Potem pa sudo killall esd

Končnica .zip je dodana, da strežnik vsili download in se zadeva ne odpira kot besedilo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

x4en0n ::



sudo ./et-linux-2.60.x86.run



ne dela ... ko zbrišem končnico .zip mi nardi dadoteko . taki list pa črte vodoravne preko ... ko stisnem gor pol pa poženi pa se nič ne zgodi :( ... tisto komando ko pa si dal poleg ( sudo ./et-linux-2.60.x86.run ) pa napiše command not found ...


P.S. tretjo 2.55 verzijo sem dol potegno pa zvok vseeno ne dela


off topic.
V linux Ubuntuju ... ima kako tako foro ko ma windows ... Add Remove Programs ... pa ne tisto pod programi ... ampak da vse tisto kaj si posnel lahk pol dol brišeš ... ker zai ko sn že parkrat wolfa gor posnel ... pa sn kr tisto mapo zbrisal ker uninstala tak ni blo ... ...

x4en0n hvala za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x4en0n ()

R33D3M33R ::

Seveda lahko kar brišeš. V home direktoriju se ti je verjetno napravila mapa .et ali podobno. Vklopi prikaz skritih datotek.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

x4en0n ::

Poženi konzolo in vpiši sudo killall artsd



napiše ... no process killed


Potem pa sudo killall esd

probal ... napise isto

Končnica .zip je dodana, da strežnik vsili download in se zadeva ne odpira kot besedilo.


kaj si z tem mislo ... kaj morem nardit da bom lahk normalno odprl ? ... al pa z sudo ....


off.
:| cel dan se ze j z tem :( upam da bom nekaj skup spacal ... pa ce bo trajalo en tedn !

x4en0n ::

sudo ./et-linux-2.60.x86.run ukaz ne dela ...

BaRtMaN ::

Moraš biti v isti mapi kot prenešena datoteka.

Potem moraš nardit
chmod u+x et-linux-2.60.x86.run
in še
sudo ./et-linux-2.60.x86.run

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

R33D3M33R ::

Končnica .zip je dodana, da strežnik vsili download in se zadeva ne odpira kot besedilo.


kaj si z tem mislo ... kaj morem nardit da bom lahk normalno odprl ? ... al pa z sudo ....

Jah, povej po pravici. A si prebral navodila na spletni strani? Ker vse piše:

mv et-linux-2.60.x86.run.zip et-linux-2.60.x86.run (rename file)
chmod +x et-linux-2.60.x86.run (make executable)
sh et-linux-2.60.x86.run (run installer)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

x4en0n ::

mislim da je kriva moja zvočna kartica ...

že od vsega začetka kaj sem kupo ta PC mam probleme z zvokom ... sicer imam integrirano kartico ... zraven PC-ja so bili originalni driverji za to kartico ki pa niso delali dokler nisem nekih poossseeebbbniiih updejtov v windovsih naredil ... no v linuxu pa je delalo vse normalno kaj se sistema tiče ... no zdaj pa verjetno WolfET zahteva kaj več .... danes dobim neko zvočno kartico pa bom videl če je problem v tem ...

BoBr ::

Dvomim da je zvočna kriva. Z istim problemom sem se jaz včeraj soočil. Alsa zvočna podpora ne deluje v ET ali Q3 ali podobne linux izpeljave. Na spletu sem našel rešitev in sicer "et-sdl-sound.gz" skripto. Poženeš in dela ;)
P.s.: ne pozabi na punkbuster update in mape.
Also known as "Intel-aš".

x4en0n ::

sem probal drugo zvočno ... isti k ... BoBr ... bom probal tudi to pa ti javim kak kaj če dela al ne

x4en0n ::

Dvomim da je zvočna kriva. Z istim problemom sem se jaz včeraj soočil. Alsa zvočna podpora ne deluje v ET ali Q3 ali podobne linux izpeljave. Na spletu sem našel rešitev in sicer "et-sdl-sound.gz" skripto. Poženeš in dela ;)
P.s.: ne pozabi na punkbuster update in mape.



jap ... tale scripta mu je očitno falila ...


aja ... kaj si mislo z punkbastrom in mapami ... sej jih samo dol vleče ... če je kaj pomembnega mi povej ... če ne pa ko se mi bo ustavlo vse skup pa bom prašal kaj je narobe :D


P.S.
Kaj pa če zdaj naložim gor 2.60 ... kaj pa potem z scripto ... ? ... bom na scripto zalaufal pa bo kr ono verzijo igralo ?

Blinder ::

Ma ni kriva zvocna, meni je tudi vedno stekal zvok na linuxu et. Sem moral nekaj krat zagnat pa ugasnit et, dokler se ni zagnal z zvokom. Pa tudi neke ukaze v konzoli sem pisalk takrat, samo niso kaj dosti pomagali.
Čene pa pejdi na windows, te vsaj ne bodo obtozevali cheatanja, ker ce imas linux jim javi, da imas neke nedovoljene pakete.

Jaz pogosto igram 2.56 na serverju te666euro. Tam kickajo n00bije:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

c0ck4m0u53 ::

pri zvoku v ET sem se tudi sam dosti namučil, vem pa da mi ni uspelo usposobiti mikrofona preko TS ob igranju ET (deloval je samo v eni izmed aplikacij, nikoli pa v obeh istočasno).


glede zvoka poizkusi s sledečim ukazom v konzoli

echo "et.x86 0 0 direct" > /proc/asound/card0/pcm0p/oss

pognati pa ga moraš kot skrbnik oz. root. potem pa zaženi ET kot navadni uporabnik.

drugače pa mi je dosti pomagal ET topic na ubuntu forums. veliko uporabnega se najde tudi, če uporabljaš katerega izmed drugih distrojev.

x4en0n ::

hja ... se strinjam z Blinderjem ... Linux ti je DREEEKKKK za igerce !!! ... sn zdaj tud toto scripto probal .. prieš gor ... na server ... stisneš eno tipko še dela ... pol pa crkne kao tipkovnca ona miška ostane namiru naenkrat dobiš miško iz linuxa in nemorš ven brez nadzornega sistema ... v pičko mater da bom popeno !!! ... LINUX + IGRE ... niti ne poskušaj !!!!


Tak da ... nerabite več postov pisat ... bom jaz to v normalnem okolju (windowsi!) za igerce reševal!


PS.
:D živcov pa mi je tolk spilo zai to ej ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x4en0n ()

BoBr ::

Ne vem kaj maš zaene probleme, men dela brez težav na prenosniku z integrirano intel grafiko. Sem pa popatchal na 2.60b uporabil skripto, ročno nadgradil punkbuster in ročno naložil mape kolikor sem jih lahko našel.
Also known as "Intel-aš".

Blinder ::

Jaz nimam et-ja na linuxu ker mislim, da so mi driverji graficne preslabi. 830 fps z ukazom glxgears v konzoli. Ahh cakam da si menjam monitor, pa upam da bom pol nasel kaksno boljso kombinacijo za driverje.

Poenostavi si zivljenje, pejdi igrat et v windowse:) sej imas dual boot pa ni problema.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

atasmrk ::

Če ima še kdo probleme z zvokom:

Ko sem jaz to igral, je ET uporabljal OSS za zvok (dandanes je najverjetneje isto, ampak nikoli se ne ve), in sem imel probleme, če sem se hotel zgovarjati preko skypa s timom ali kaj takega. OSS pač ne zna mešati, poleg tega se z also ne zna zmeniti, kdo naj uporablja zvočno (če jo uporablja alsa, oss ne pride zraven in obratno). Potem pa sem na internetu našel eno skripto (vsaj mislim, da je bila skripta), s pomočjo katere si ET prepričal, da je namesto OSS uporabljal also. Ta fora pa spada v kategorijo goljufij ali nekaj takega in avtor je opozarjal da bi te zaradi tega lahko punkbuster dol metal. Ampak nisem imel tega problema, ker sem igral na privatnem servirju.

blaz_ ::

oj

jest sicer ne igram et, pač pa urt občasno (isto q3 motor), pa zvok dela bp,
mam sicer 2 zvočni: na integirrani uporablam samo mikrofon (ker je na drugi zanič boostanje), na dodatni pa zvok izhod

edin kar je problem učas je, tukaj da če zaženem mumble (podobno kot ts, samo da se mi zdi precej boljše) pred urt-jem, potem zvok ne dela v urt-ju,
če pa zaženem urt ter nato mumble, pa oboje deluje bp :)

PS: beri: tut če imam odprt kateri drugi program ki uporablja zvok, potem v urt-ju ne bom imel zvoka

Lp, Blaž
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

WamPIRe- ::

Meni je zvok v ET delal normalno, vendar nisem smel imeti prižganih drugih programov, ki uporabljajo zvočno!

Potem pa sem poiskalskripto, ki je bila omenjena zgoraj..

Najlažje je narediti copy/paste v konzolo: wget -q -O - http://nullkey.ath.cx/~stuff/et-sdl-sou... | gzip -d > et-sdl-sound && chmod a+x et-sdl-sound

ET pa poženem z ukazom: ./et-sdl-sound

Sedaj mi dela zvok v ET kljub temu da imam prižgan recimo Amarok.

Hvala za pomoč ;)

EDIT: Pri zagonskem ukazu ne pozabit pikice ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wolfenstein - Enemy Territory (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Igre
109379178 (5257) Superboyy

Večigralstvo za začetnike :]

Oddelek: Igre
1451928 (25264) Tilen
»

VirtualBox in Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
262577 (1726) Icematxyz
»

No sound (Wolfenstein...)

Oddelek: Igre
151995 (1831) Slo-One
»

Enemy territory na linux-u

Oddelek: Igre
5770 (683) rdecaluc

Več podobnih tem