» »

navijanje AM2 na asus M2N-E

navijanje AM2 na asus M2N-E

wishmastr ::

Zdravo,
Imam 3000+ AM2 ter zgoraj navedeno asusovo plato.
Problem je sledec. Za vsako ko povecam frekvenco procesorja se mi racunalnik normalno nalozi, vendar se mi ob naslednjem restartu pri enakih frekvencah nikakor noce zbootat. Malo me ze zivcira :)

Kaksni predlogi, in ali ima ze kdo slucajno tole plato, da bi mi povedal priblezne nastavitve.

lp andrej

Shark-357 ::

Sestavil kolegu pred kakim dvemi tedni isto konfiguracijo (M2N-E +3000+).
Plata me je pozitivno presenetila saj se je bolje obnesla z istim procom kot pa M2N-SLI Deluxe (max je blo 275 fsb na M2N-E pa leti bp krepko čez 300)
ima pa isti bug obstane pri biosu po resetu in tu ni kaj za narest dokler asus ne izda kakega manj bugastega biosa;)

Zgodovina sprememb…

wishmastr ::

Hvala za nasvet.
Na plati imam se 7900gt ( ) :D grafa seka!!!!!:D
in pa Goodram 1Gb DC KIT PC6400 pa me zanima na kolk mislis da bi lahko filal z voltazo brez venta al pa ce bi en vent mel gor? Ni mi pa hetspreaderjov dol za devat.
Lp

L-U-K-A 1 ::

Ja dej probej navijat ram pa povej kakšne rezultate boš kej dosegu
Pomojm da do ene 2.1V nebi smeu bit problem...

asus ::

jst mam tud to plato pa procesor 3500+ ,se bom dons spravu navijata pa me zanima kok je kdo najvec HTT nastimal

Goldee ::

Meni je na tej plati delalo 230 x 12 pri HTT faktorju 5. Se pravi HTT = 2300. Imam pa Athlon64 3800+ AM2. Sicer sem postal že v eni drugi temi o navijanju, pa bom še tukaj povprašal (ker sodeluje tudi shark-357) - pri 2830MHz sistem ne boota več v Windowse (default voltaža, nič sprenminjanja na ramih - rami so DDR2 667, noname). Kolk naj zvišam voltažo oz. na kolk naj spustim HTT, da bi bootalo v Windowse? Ali je realno pričakovat, da bom s to plato in tem procesorjem dosegel 3000MHz? Napajalec je LC-power 550W rev.2. Prosim za napotke, kako tega atlončka naviti še višje, ker se mi zdi, da ima kar potencial 8-) Hvala za pomoč.

/edit Typo
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

asus ::

voltažo lahk komot daš na 1.5v,pa probaj na 290x10. HT pa dj na 3x

Goldee ::

Primer: 230 x 12 = 2760MHz, ampak tudi 250 x 11 = 2760MHz. V prvem primeru mi teče HTT na 5, v drugem pa moram znižat na 4. Sicer bi bil drugi sistem zaradi višjega FSBja hitrejši, vendar pa je HTT frekvenca nižja. Kateri sistem je sedaj hitrejši? Naj mi en to obrazloži prosim, da me ne bo več begalo.

voltažo lahk komot daš na 1.5v,pa probaj na 290x10. HT pa dj na 3x
Se pravi, da lahko voltažo komot dam iz default 1,32 na 1,5V? A ni to nekam velik? Drugače pa imam stock cooler. Predlogi prosim. :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

jest10 ::

Dokler imaš temperaturo okoli 50 ali nižje lahko daš tudi 1,5V.

asus ::

ni velik če boš mel temp. normalne.jst mam trenutno na 1.6v mam pa isto plato sm proc je 3500+@2.83ghz,pa mam full load temp cca.45 stopinj je pa res da mam zalmana cnps 9500am2

Goldee ::

Hvala za informacije!
Okej, bom poskusu dat, najprej na 1,4 potem 1,45 in potem 1,5V, če bo kaka sprememba. Zarad česa se procesor NE navije dalje, tudi, če ima zadostno voltažo? Kateri so še vzroki? Kako naj pa rame navijem/nastavim? Da ne rami po možnosti bremzajo? Chipset je nVidia570 Ultra.
No, naj mi zdej en pa še tist moj primer obrazloži - kaj je hitrejše? In na katere vse komponente vpliva HTT frekvenca?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

asus ::

kere rame pa imaš?pomoje je drugi primer hitrejši sm razlike so zanemarljive.htt vpliva na rame pa proc.proc se bolj navije če ima več voltaže,sm spet ne preveč:D ,pa tud hladnejši če je se bolj navija.je pa tud odvisn od stepinga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

Goldee ::

Rami so neki no-name.

Trenutno stanje zdej je pa tako:


Deluje vse stabilno. Sicer sem moral spustit množilnik iz 12 na 11 in sem izgubil nekaj na kočni frekvenci, je pa zato HTT 1000.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: gfighter ()

asus ::

rami pomoje še niso problem k jst mam tud kr ene transcend 533 pa mi grejo na 810 in več.pa kakšne imaš temperature.ker rame imaš 533,667 ali 800?pa nevem zakaj maš bus speed sm na 250.men do 350 dela stabilno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

Goldee ::

Rami so 667MHz. Temperature so pa proc 39 C, plata 32 C. Vendar pa imam vključeno Q-fan, ki kontrolira vrtljaje ventilatorja. Tko da tudi, če bo temperatura še kaj zrasla mam še rezerve (ker ventilator sedaj dela skoraj na min obratih - se ga skoraj ne sliši). Zdaj bom probal iti še višje s FSBjem. Upam, da dosežem 3GHz 8-)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

asus ::

rame dj na 533 pa ht na 3x pa mnozilnik proca dj na 9x fsb pa naštimaj na 330 pa boš mel 2.97ghz rame pa mal čez 800 tm cca 830

L-U-K-A 1 ::

Dej ti raj stesteri posebi kok gre proc pa kok grejo rami....Dej rame na 400 pa htt na 3 pa p pol višej fsb in ko nebo stabilno višej voltažo... ko boš enkrat najdu max proca pa dej še rame stesteri kok grejo in pol naštimi nekak optimalno...

StajercSSS ::

Joj,da bi jaz znal navijat.. Mam Amd 64 DC X2 AM2 4200+ in tut M2N-E pa Patriot rame giga ddr2 na 667 mhz.. Mislim,da bi se dal kar lepo navit..Sam absolutno pa kupit boljše hlajenje.. Zdaj kar na navadnih 2.21 Ghz teče.. 0:)
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

asus ::

kok maš pa zdj temperature

StajercSSS ::

Temperature so za zaj normalne.. Sam tisti stavek:"Ah..Ko bi jaz znal navijat.." >:D :\ >:D :D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

asus ::

in kaj ti ni jasn.lahk ti pomagam navit:D

asus ::

tisti ki imate problem z bootanjem si dajte bios 402 gor ki reši ta problem LINK

Husqvarna ::

Nov bios je super. Zdej morajo samo še porihtat voltažo za rame pa bo plata za to ceno super.

Zgodovina sprememb…

asus ::

klik tukaj evo sm ga dal mal bolj na mrzlo:D ,za kj več bo treba pa vmod k je proc lačn štroma


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936843 (5169) Goldee
»

Navijanje AMD Athlona 64 3800+ in ASUS M2N-E

Oddelek: Navijanje
231883 (1549) Andrej_ID
»

Navijanje AM2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16411290 (7833) asus
»

pomagajte mi naviti athlon 64 3500+ am2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066511 (5085) asus
»

navijanje 3500+ 939 in gigabyte GA-K8NSC

Oddelek: Navijanje
141122 (1017) RC14

Več podobnih tem