» »

ideja

ideja

napsy ::

Torej dobil sem idejo in me zato zanima če je smiselna. Namreč sam nisem kaj v webdev področju in me zanima če že kaj takega obstaja:
1. del
2. del
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

OwcA ::

V čem natanko se to razlikuje od recimo kakšnih XML predlog (naprimer Kid) v navezi z widgeti?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

napsy ::

ne vem še nisem slišal zanj.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

napsy ::

Gre se za to, da lahko brez muk ustvarjaš strani, ki so dinamične (v tem smislu, da se tabele raztezajo). GTK+ je en fin primer tega. Zato me zanima, če se splača kaj več narediti.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

root987 ::

Kako pa je to drugačno od nekega WYSIWYG urejevalnika HTML? Poleg tega pa si začel v kodo mešati tudi dizajn, kar pa ni najbolj elegantna rešitev - dizajn bi se naj namreč nahajal v ločeni datoteki CSS (bi to potem "kompajler" naredu?). Poleg tega boš naletel na še eno oviro - namreč na spletu prihaja do največjih problemov zaradi nekompatibilnosti prikaza HTML strani v različnih brskalnikih.

Z GTK+ sicer nisem kdaj delal, ampak vsaka tabela (ubistvu vsak HTML element) se ti bo dinamično raztezala če ji boš določil širino v procentih.

Or am I missing something out here?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

napsy ::

Že, že. Vsak malo boljši WYSIWYG bo znal to narediti. Ampak tukaj se gre bolj na način. Torej da z xml narediš preko vtabel/htabel in ustreznimi parametri(expandable, ...). Nato bi pa kompajler prevedu v ustrezno obliko. html ali pa css.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

root987 ::

Osebno za standardni HTML ne vidim neke praktične uporabnosti, medtem ko ima kaj takšnega (pisanje JavaScript kode v Javi) IMHO precej večjo praktično uporabnost (kot tudi userbase) - seveda v kakšen drugem jeziku.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
276267398 (3707) Netrunner
»

Kdo piše blog? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9912588 (4006) Tarzan
»

memory pool

Oddelek: Programiranje
51097 (1012) BigWhale
»

[razvoj] klon windows commanderja za linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
1006432 (4471) napsy
»

iščem C++ programerje

Oddelek: Programiranje
81312 (1214) napsy

Več podobnih tem