» »

Osveževanje tv-ja prek tv-outa 100 Hz?

Osveževanje tv-ja prek tv-outa 100 Hz?

N I C O ::

Zanima me ali je možno nastaviti tv-out na Geforce 6800, da bi mi televizija Samsung slim fit 100Hz (WS32Z30T8) prikazovala sliko v 100 Hz osveževanju? Ali obstaja kakšna omejitev v RAMDAC procesorju in to sploh ni možno? Največ kaj spravim je 60 Hz in to v HDTV načinu.
N I C O

MTm2H37rqt7B ::

Tvoj TV ze sam naredi iz 50->100

gumby ::

ne gre, ker 100Hz umetno ustvari TV...
signal je se vedno 50Hz

oz. mogoce lahko potweakas kartico da poslje 100Hz signal, ampak tega TV ziher ne bo prebavil
my brain hurts

N I C O ::

Poskusil sem razne nastavitve v nvidia control panelu, na TV-ju mi pod gumbom info več kot 60 Hz hitrosti osveževanja ni pokazalo! Da sploh ni možno večje osveževanje? TV signal pa je 100 Hz! Opazi se tudi migetanje slike(nizka hitrost osveževanja), če predvajam računalniški signal, med tem ko se pri televizijskem signalu tega ne opazi. To migetanje se še posebej dobro vidi pri pogledu na tv z digitalcem.
N I C O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: N I C O ()

gumby ::

>>TV signal pa je 100 Hz!

ni, se enkrat preberi kar sem napisal...
TV umetno ustvari 100Hz sliko z podvajanjem slik (v bistvu polslik, saj je TV signal 25FPS z interlace oz. 50i - TV pa naredi iz tega 100i)

60Hz, ki ga nastavis na racunalniku je NTSC signal, ki se uporablja v ameriki, japonski in se kje (pri nas je PAL)
ta je tudi samo 60i, torej 30FPS interlaced

zaradi tega ti tudi slika migeta, ker pride do stroboskopskega efekta
my brain hurts

driver_x ::

TV povezava, za razliko od monitorjeve - VGA, nima posebej signalov za vertikalno in horizontalno frekvenco, ker je le ta zmeraj 50 Hz (razen v nekaterih državah). Zato tudi nastavitev na kartici nima kakšnega posebnega vpliva.

N I C O ::

Hvala za odgovore!
N I C O

gumby ::

>>TV povezava, za razliko od monitorjeve - VGA, nima posebej signalov za vertikalno in horizontalno frekvenco, ker je le ta zmeraj 50 Hz (razen v nekaterih državah). Zato tudi nastavitev na kartici nima kakšnega posebnega vpliva.

TV kartica ti lahk poslje NTSC (60Hz) signal, vse novejse televizije ga prikazejo brez problemov...
my brain hurts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

osveževanje slike 100hz

Oddelek: Zvok in slika
263736 (2049) ABX
»

Fermi šele marca

Oddelek: Novice / Grafične kartice
233831 (2902) LordPero
»

Klasični TV?

Oddelek: Kaj kupiti
162016 (1538) Spajky
»

50 hz televizor

Oddelek: Konzole
81387 (1184) Phoebus
»

Kaj pa vaše oči?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
382431 (2431) Mr.B

Več podobnih tem