» »

OC TB 1ghz -- Abit kt7a -- en vent -- kolko ?

OC TB 1ghz -- Abit kt7a -- en vent -- kolko ?

R0K ::

Ja to je sedaj vprašanje....

....mam TB 1ghz, plato Abit kt7a in en vent, ki je priklopljen na molex....mam pa slab napajalnik, ki je žal samo 250W ... zej me pa zanima kolk morem dvignat "core voltage" da sistem z ventom sploh pognal in da nebom kaj skuro (napajalnik) ....in kok lohk pričakujem ? ....zdej mi gre brez vsega (brez venta) ... na 1150mhz in deluje strpno na 50-70 celzija (skoz furam SETI-ja)...

Hvala vam za vsak odgovor !!

ChiefThunder ::

skurt nimaš kej. Če je napajalnik prešvoh se bo sistem sesuval in bo nasploh nestabilen. Težko je natančno reči kolk enot lahko prebavi, tko da zadevo še mal navij, sam glej, da bo hlajenje dobro... 70 stopinj je že preveč...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

spucek ::

Jst mam enako plato ku ti , proc. mam pa 900 TB.Sam jst ga lahk navijem na 1000+mal več,kakor je pa blizu 1050ali več pa se u win sesuva ku nor!Če mam pa FSB na 155 pa čist OK laufa (seveda pri 1008 MHZ;(().Po mojem je hitrost, ki jo boš dosegel odvisna od kvalitete prosecorja oz. od sreče, ki si jo imel, ko si stvarco kupil!
70 C je pa res preveč-js sm jemu tut že 73!!!!!!!Pa je še kr delu.Sam se mi je smilu, tk da sm dal voltažo nazaj na default-1.75V pa pasto sm fajn gor napacu:D.Zdej ga mam na 1000@133FSB,vse nastavitve mam na optimirano in stvar je stabilna ku ne vem ka!!!

DrSergioDJ ::

sam imam tudi KT7A ter TB 1ghz,resda AXIA serijo, pa ga z Vulcano 6Cu spravim na 1440 stabilno ( no ja, nazadnje sem winse podru, k sm ga naviju :D ). Drgac mam pa se 2x 80mmX80mm venta not pa 2x 120mmx120mm venta, k seveda ponavad delata, ko je pc navit, ma ni nujno, da bi morala delat...se mi ne segreje tok ..

zdele mam recimo 34 stopinj...idle ( sam kar pac po Ie sarim
...

spucek ::

Šmrc,jst pa pri 900@1000 mam zdele 50 stopinj!!!!!!!!!!!
what is wrong here!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:O;((;((

DrSergioDJ ::

amm, kako mas ohisje? Midi? a mas napajalc direkt cez proc? ( moj sosolc ma eno levo kisto, k ma napajalc prakticno na ventu od proca...mislm, kje je tle logika proizvajalcev..?? )
...

spucek ::

¸Jop, glih tek ku tvoj sošolec:O

DrSergioDJ ::

jah...jest bi reku, da je to tvoj "vir" tezav.... get a big tower :D
...

OldSkul ::

Spucek jaz mam tud TB 900 @ 1000 in mam tud 50C , ampak imam Vulcano II ter en beden Midi tower, bo treba kmalu vse zamenjat!

Tic ::

Jst mam Athlon 1100, trenutno nenavit, ker mislim da je itak plata sfukana....
No uglavnem, bil je na 1300, 1,8v (men se zdi, newem),
Notri pa 2x80mm+2x60mm+2x40mm IN JE VSE POGANJAL 200W NAPAJALC!:P

2x80mm = V stranici
2x60mm = GPU, izhod toplega zraka
2x40mm = Grafična, Chipset

200w, pa kr ena X frima..... RESNO!

persona civitas ;>

Cako ::

jest mam isto plato (oz. v1.3 - podpira tud XPje), gor mam TB1200. Mam 300w napajalnik (pomoje usen ce bi mel 250), in volcano7. Nastavu sm iz defult 9x133 na 10x148 tko da je 1480 in dela brez problema stabilno. (testirano dolgo časa) Vcore mam 1,92 (v biosu nastavljen na max=1,85) da seveda dela. Na 1500 sem že občutil občasno sesuvanje, zato sem sklenil da ne bo use do meje da dam na 1466 kokr mam tud zdej. Temp proca pride max do 55°C. Tko da je projekt manj keša veliko več dobiš uspel in zato sm prov happy! (kupleno pred ene pol mesca use skup za tm okol 60k). Po testih se kosa z P4 in XPji, nekatere tudi pošteno pusti kot recimo P4 1,7. Lp

spucek ::

Jst tut mam v1.3 z najnovejšim BIOSem, kupil sem jo pred dobrim mescem (resno razmišljal o Elitki, vendar me zdaj nč več ne moti, da je prodajalec ni imel >:D),pa tut če dam voltažo na 1.85 mi vseeno ne deluje stabilno že na 1050(mam TB 900).Mam pa vent. Vulcano 6Cu.:'(:(:O|O

Leo ::

Tud jest mam Abitko(1,1 verzija) in 1.4 Athlona o/c na
1,52(152x10),z zvisano voltazo(1,8).Mel sem nastimanih
en kup ventilatorjev raznih velikosti(6 kom:D)ampak je bla zadeva tok glasna da sem si nabavu alu ohisje.Zdej
bom naredu tak,da bom vse kriticne komponente(cpu,graficna,northbridge)hladil posebej z zboljsanim hlajenjem.
Cilj:160 FSB:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372072 (1370) tx-z
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411920 (1420) abcde7
»

Elite K7S5A in temperatura

Oddelek: Pomoč in nasveti
201300 (958) cyber
»

ESC Elite K7S5A

Oddelek: Kaj kupiti
151098 (871) Tavher
»

Najbl navit proc. na forumu (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
544968 (3937) SkIDiver

Več podobnih tem