» »

Elite K7S5A in temperatura

Elite K7S5A in temperatura

Kriko ::

Zanima me če imate probleme z temperaturo procesorja v Elite K7S5A plošči. Jaz imam Athlon-a 1.4 in bilokatero pasto in ventilator an gor se vedno vrti okrog 55 stopinj, kakšno manj ali več!!

su37 ::

Jaz mam MS KT7266 LE, pa imam tud temperaturo okrog 55 stopinj, menda je do 60 stopinj še dopustno, tako da zaenkrat ne bom panike gnal, čeprav me je na začetku tud motilo, sicer pa je sistem kljub temu stabilen. Seveda s temperaturo ohišja je pogojena tud temperatura proc.a, navadno ima isto temperaturo, kar mi da vedet, da je ozračje v ohišju mal pretoplo.

kuglvinkl ::

Čaki mal, ti maš v ohišju 50 C???!!!
Your focus determines your reallity

Kriko ::

Poznam tri kolege ki so kupili Elite K7S5A in vsi trije imajo problem z temperaturo pa imajo vsi razkične procesorje.(Athlon 1,4,1,1 in 850) in vsi previsoke temperature.1,4 proc=55
1,1proc=54
850proc =51
Probali so si zamenjat ventilatorje ampak razlike so samo 1-2 stopinje vsi trije imajo srebrno pasto.
Zdaj ne vem kaj naredit, in v čemu je tukaj problem, saj me mika da bi kupil to ploščo!

su37 ::

jp, res je med ohišjem in proc. ni kake razlike, tako da normalno da se mi proc ne more bolj ohladit če je že zrak pregret. Vem da bi si moral še kak ventilator montirat, ker mam ful vse napolnjeno noter, še clo dva floppija en 120LS, tako da tisto je še kot en disk, ma morda v bližnji prihodnosti če bo fedr, sicer pa nimam kakšnih problemov s stabilnostjo (vsaj za sedaj ne).

chucki ::

jst mam duron 750mhz pa imam 45C! Verjetno je senzor za temp.! pokvarjen!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

McWolf ::

Čak mav, mislm de maš ti en tak kunštn ohišje k ma navpično napajalc in ti
1. Zakriva kuler, da ta ne more sesat hladnga lufta, in napajalc seveda oddaja toploto.
2. še jemle ti plac da bi se zrak porazdelil.
Go tell it on the mountains!

StarY ::

55C je v bistvu dokaj normalna temparatura delovanja, vse kar je pa več kot 60C je pa že zaskrbljajoče...
da ne govorim o Asusu A7A266, k je kao normalna temparatura delovanja tam med 65 in 70C, pol zacne pa masina kresirat, ce ne ze prej>:D

Kriko ::

Problem je da se vsem trem pri temperauturi okrog 55 (Athlon) začnejo problemi. Zmrzovanja namreč!

Tic ::

Ej jst mam MSI K7T pro2, pa athlon 1100 mhz pa mi s softqulerjem zdejle po 2 urah kaže 47 stop.c, s tem da mi ga hladi Crom orb, pa nimam nobenga dod. vetija !!!8-O

aja, prodajam Durona 600, kupi kdo?
by
persona civitas ;>

trot ::

Jaz imam tb 900 na tej plati, pa še nisem videl, da bi temperatura prišla preko 49 st. celzija.
Aja, hladilnik volcano 6cu, ohišje enlight, napajalnik postavljen vodoravno, nobene srebrne paste, pač tisto čudo, ki je blo v orginalu na hladilniku
LP, MH

Kriko ::

No vse lepo in prav ampak te temperature so vseeno previsoke. jaz z mojim TB 900 na Abit KT7A ne grem preko 40 z Evercooler ND-9, prej ko pa sem imel original ventilator je šlo previsoko sam problem je ker mi procesor pri 51-52 zmrzuje, in se bojim da bojo na Elite problemi!!

chucki ::

včeraj sem kupil pri www.chip.si hladilnik SPIRE! za 2590sit! hladilnik je bakren + dodajo silver term. pasto! mojega duron je ohladil iz 49C! na 38! Zdaj mam pa navitga na 933! Se pravi na ECS elite k7spa! imam ga na 124fsb! pa ima 41C!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

tonic ::

MB K7S5A - 28°C
AMD TB 1.4G - 46°C

nek navaden ventilator za AMDje imam pa midi ohišje

ampak to še ni vse; 25% nad ventilatorjem procesorja mi zakriva napajalnik, zato ker je midi ohišje bedno narejeno

OldSkul ::

Jaz mam Msi Turbo plato pa TB 900 pa imam največ 50 stopinj!Preveč samo problem je da imam napajalnik v najslabšem možnem poločaju da pokriva procesor!!
Hladilnik Volcano II kmalu pa bo prišel noter Vulcano 6cu+!

ferjan ::

To kakšno temperaturo ti kaže je odvisno od postavitve toplotnega senzorja ....katera pa se od plošče do plošče razlikuje ....tako da 50c ni nujno 50c.

lp:\

PhotoBlaz ::

hm zgleda, da mam ejst se najvecje probleme!
mam Athlona 1,4 pa se mi z coolerjem Spire (bakren podnozje, ostalo AL) procesor segreje na 66 C kadar ne pocnem N I C !!!

Sesuva se mi totalno nikoli,..celo pri spilih pride temp cez 70 C pa je se vedno vse OK,...moti pa me da je tako visoka temp,..strah me je za procesor + vroce mi je v noge, ker je kista zravn tako vroca, da se je skoraj ne morme dotaknit!!

cau

P.S. Plato mam Asus A7V-133....k ma pri taki temp. procesorja 42C :-((((

DanKick ::

Po moje je problem v samem ohišju, v kolikor je med hladilnikom in procom vse v redu (stik in te stvari).
Če imaš midi ohišje, nabito z raznimi komponentami in posledično kabli, default ventilator na ohišju nikakor ne more spraviti vsega toplega zraka ven.
Poizkusi v tej smeri, npr. najprej pusti ohišje odprto, pomagaj si z domačim ventilatorjem, ki ga usmeriš v samo ohišje (odprto, jasno).
Če ti bo temp. proca in plate pri tem občutno padla, nabavi večje ohišje oz. modificiraj obstoječe z dodatnimi ventilatorji.

fictionel ::

abit kg7 raid
macase k80 ohisje
tb 1,4
dragon orb 2

u 1 mescu poganjanja mi je temp prsla sam 2x do 57 (mam alarm...)
giblje se med 50 in 53'C....
se mi se zmer zdi mau visoka temp proca. a ni?
ohisje 33-38'C (bliz napajalnika t.dioda)

su37 ::

Ma jest pa mislim da te temp. niso regularen podatek, edini regularen podatek je zame, če sistem deluje stabilno in se ne obeša tja v en dan. Tako da nekateri vem da so mal preveč panični, saj če vse dela ok, ne vem zakaj bi paniko delu.

cyber ::

Jap treba bo ven vzet napajalnik in je več prostora za vent na procesorju , temperatura pade vsaj za kaki dve stopinji al pa še več men se pozna kar za štiri stopinje pr maxi obremenitvi.in raje tja kamor je bil prej napajalnik nataknit ventilatorje tko kot imam jaz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372012 (1310) tx-z
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411838 (1338) abcde7
»

Temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
101028 (857) andrejc
»

ATHLON

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331807 (1147) omejc
»

Nori uspeh!

Oddelek: Navijanje
151447 (886) mico

Več podobnih tem