» »

Kero ohisje naj kupim: CHIEFTEC ali MACASE

Kero ohisje naj kupim: CHIEFTEC ali MACASE

celica ::

Ojla ....

Dajte mi pomagat. Bozicek je bil kar priden "ali pa jas, kaj pa vem". Nemorem se odlocit, ktero ohisje bi kupil.
Odlocam se med :

CHIEFTEC cs601 DX-01BLD oo sinja modrina
in
MACASE GALAXY KA-280

Ne gledat na to, koliko ktero stane, pred ocmi imejte predvsem funkcijonalnost in izgled (oj modrina modrina) ..
Sem ze mislil kupit macase, ko pa sem zagledal chieftec, mi
je zmesalo glavo...POMAGAJTEEE:(

OK, upam da kak podoben thread se ni bil...bay bay ...


negre..! gre ..? joj GORI ..!

R0K ::

mislim da je na zunaj ohišje CHIEFTEC veliko lepše kot pa Macase-ovo, sam jst za kvaliteto chieftecovih ohišjih nč nevem, vem pa to da so Macase sigurno #1 v kvaliteti in fukcijah (če gledamo ohišja) ...

chieftec :



macase :




moje mnenje - jst bi na tvojem mestu uzel chieftecovega, samo tut mene zanima kok oba staneta...cena...

celica ::

ROK ojla...

Zadeva je taksna....

CHIEFTEC stane brez PS cc 19.000,-SIT


medtem, ko MACASE stane brez PS cc 10-12,000.-SIT


JOJOJ ..to je to vidis ... Ce gledas ceno, potem je takoj jasno, ce pa pogledam tudi izgled, potem sem se na prvi pogled zaljubil v modrino "zenske se ze bunijo, mi ze grozijo ...hi hi":D

Nevem no, odlocitev bo teska.!



negre..! gre ..? joj GORI ..!

R0K ::

uff....tale Macase-jevo ohišje je pa pol kr poceni ...sm mislu da bo več...
...no če bi bil jst na tvojem mestu, bi se odločil za CHIEFTECovega, zato ker je že svisnko lepe modre barve (ker bi ti itaq vrjetno šou še kaj štrihat unga macase-a) in ker že ima uzad izvrtane luknje za ventilator (dodatne)...
..pa tko na oko, se mi zdi, da je tudi večje....

...zej me se pa samo neki zanima.....kje ga bos kupo ? to bos mogu vrjetno po posti iz Nemcije naročit, ane ?

celica ::

Oj ...

He he .. "svinsko lepe modre barve" ... TO MI DELAJ...tako tudi jas pravim....
Saj, za macase nisem 100%, tega KA-280 mlacom nima v ceniku. Predvidevam ceno, glede na slicno macase ohisje.

CHIEFTEC
Kje ga bom nabavu...??? Pri mlacomu so mi obljubili da jih bojo imeli POZOR verjetno takoj po praznikih...
nebo treba nic v nemcijo ...



negre..! gre ..? joj GORI ..!

R0K ::

hehe....sej, je res zlo lepe barve....

...hmm, ja za macase vem da ga ima mlacom (no, da prodaja velik njihovih modelov), sam za chieftec pa nevem....me kr čudi, da bi glih ta model dobili, pa še modre barve....
...majo pa glih neka čudna dva v ceniku, ki ju sploh ni na ww.chieftec.com strani :)

...če bi meu jst 20k sit zle grem takoj tole živalco od chieftec-a kupt !! ....

.....aja, ej sej ti boš to kaj modificiral ane ?

celica ::

Ojla ...

Oja ...na CHIEFTEC strani imajo tudi tega, ki je strani od mlacoma. Pri mlacomu so pac prikazali ohisje bele barve:



V ceniku pa imajo CHIEFTEC CS601 ČRN BREZ PS

Vsa barvna serija je CS601. Dodatna oznaka pa je samo barva ohisja.
DX-01SLD je BELO ohisje
DX-01BLD je "svinsko lepe modre barve"
DX-01BD pa je CRNO ...

Trenutno imajo na zalogi samo CRNA, povprasevanje pa je veliko, tako da so se baje odlocili za nabavko tudi ostalih.

Ohisje z oznako:
CHIEFTEC CS2001 ČRN BREZ PS pa ni nic druga, kot big-tower ohisje...

Hmmm modificiranje. Ma, nepride v postev. Tako lepo ohisje "svinjsko lepe modre barve" ne zahteva modificiranja. Modofocirat bo potrebno potem vse ostale komponente, ki so tako "lepo svinjsko umazane bele" barve, CD, DVD..etc ...
Kaj druga pa je skoraj GREH pocet na tem ohisju.

Ti pa povem, da ce bom se enkrat sel gledat ta ohisja, nevem ce nebom kempiral pred mlacom-om ...hi hi:P



negre..! gre ..? joj GORI ..!

tha_man ::

Jaz sem si pred 14 dnevi kupil tole Chieftecovo ohišje (le da je črne barve >:D), in povem ti da sem nad njim totalno navdušen. Je izredno kvalitetno narejeno (ko šariš po računalu se sigurno ne boš nikjer porezal), zelo trdno, ima najbolj kul način odpiranja kar sem jih do sedaj videl (kljuka), zgleda zelo lepo (ko sem ga prvič v živo videl, mi v trenutku ni bilo več žal za tistih 20 jurjev). Vse 5,25 enote so na railih, obe kletki za 3,5" enote lahko vzameš ven brez vijačenja... Nekateri imajo za minus to, da nima MB tray-a, ampak je noter toliko prostora da je čisto enostavno šarit po notranjosti.

Plusi za Macase so cena, protiprašni filter, hmm, in to je to :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

celica ::

Ojla ...

the_man, daj mi zaupaj... Si poblajhal 5.25 enote na crno..? :P

Saj je meni tudi ponujal crno, ampak mi je tista modrina segla v srce ..(auuuu, sem ze dobil po hrbtu od ozadja)..





negre..! gre ..? joj GORI ..!

Matek ::

Definitivno moraš kupit Chieftec (pri Mlaka-comu imajo trenutno big tower (2001) in midi (oni drugi, sej sta samo dva), samo zdej me še zanima par stvari. Katerega bi kupu? Če pravite, da pride moder k Mlacomu, a vzamem modrega, al črnega. Malo bolj všeč mi je črni, samo ma modri postrani še eno luknjo za vent. Črni se mi zdi bolj ubijalski. Ajde, predlagajte. Kupu bom stoprocentno midija. A se da mrežica z stranskega venta dol vzet?

BTW, tisto onišje, za katerega pravite da je belo, ni belo ampak je ubijalsko srebrno in ima tudi postrani luknjo za vent.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

celica ::

Ojla ..

Ma...evo, zaj sem sel zopet na chieftec-ovo stran... Kupu bom tega, pa je kar je, in to modrega, drugega nocem.

MedManMato, a to mislis to ..



Verjetno se ze da...
Vem da imajo big-tower in midi-tower, vendar ne v moji barvi..




negre..! gre ..? joj GORI ..!

Matek ::

Ja, saj si reku da modro še dobijo. Okej, glede tiste mrežice n važno. A bo kaj dražje modro, glede na to, da ma dodatno luknjo+mrežico postrani?

Ajde, celica se je že odločil, zdaj pa še meni povejte, ČRNEGA al MODREGA?

Mama mi je rekla da bolše da modrega, ker se na črnem bolj prah pozna.:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

celica ::

Ojla ...

Evo, zelodcek je poln.:8)
Jas sem se definitivno odlocil ...

CHIEFTEC in to moder, pa naj pride kolk pride, bozicek je bil radodaren.

MadManMato poslusaj mamo, je starejsa, in ve kaj govori, na crnem se definitivno takoj opazi, ce je mama kaj delala, ali ne ..hi hi:D




negre..! gre ..? joj GORI ..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: celica ()

BC3 ::

men je črn bol všeč. drgač mam pa jst macasa (ka-c80)pobarvanga na črno:8) (pa nimam problemov s prahom)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

Matek ::

Ajde, še kdo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Matek ::

Najbrž bom kar črnega vzel, pa mordo neonko noter.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

R0K ::

MMM - pol bo treba pa še rezat pa kak "okenček" iz pleksija nardit ob strani, ane ?

...sam jst ne vrjamem da bo to ohišje za 20k sit....ker ohišje je zelo podobno oz. skoraj isto tistemu ki ga je testiral alien-w, ki pa stane 33k sit....to pa je že kr velik gnarja...

Matek ::

Ja, to itak, samo kasneje, naprej naredim stikala in kupim vente. Pol pa moram pozanimat se, kdo od blišnjih ima vbodno žago.:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

StarY ::

Razlike med unim brez mrežice na levi strani in tistim z mrezico in dodatnim ventilatorjem bo verjetno okoli 3k SIT.

Ce pogledas v cenik bos videl:
CHIEFTEC CS2001 SREBRN BREZ PS + VENTIL s ceno 29.155 in CHIEFTEC CS2001 ČRN BREZ PS s ceno 26.061.


celica ::

ROK hojla ....

Za 20k SIT dobis ohisje brez PS (brez napajalnika), katerega jas itak ze imam, in to enakega od CHIEFTEK-a

Tukaj na slo-techu pa so testirali enako ohisje, ki je imelo ze vgrajen PS...
Torej, brez pomena da dam 30k, ce pa lahko dam 20K, pa odmontiram PS iz stare skatle ane ..!

In za info... Notr paseju vsi ATX napajalniki, tako da si to lahko privosci prav vsak ..




Bok ..

negre..! gre ..? joj GORI ..!

StarY ::

sicer imas pa tlele tudi linke:

http://www.mlacom.si/Novosti/INDEX/24-1...

R0K ::

celica : me res zanima če ga boš dobu za 20k sit.....res me...
.....sploh pa notri so 340W napajalniki in takšnega ne moreš kupit v prosti prodaji (no nikjer ga še nism zasledil), tko da....ker poganjaše še 4 dodatne vente ni kr tko....

....a to si ti direkt od Mlacoma zvedu da jih bodo dubl pa za tok ? al po kakih drugih "zvezah" ?

R0K ::

hmja...mogoče sm pa le malo prehitro reku....

tole mi je dalo vedeti....

...in ti imaš prav, ko si reku da ga bos dobu za 20k sit brez napajalnika....ker res stane £59.00 - to pa je cca 21k sit....

celica ::

Hojla ...

Malo me ze vsi... Eni si niti THRED-a ne preberejo od zacetka do konca ... Odlocil sem se za MIDI-tower ...

Po danasnjem ceniku pri MLACOM.:

CHIEFTEC CS601 ČRN BREZ PS 16.000 19.040

Prva cena brez DDV druga vsebuje DDV ...

Pa ce pride modro ohisje 3-4k vec, pa koga to skrbi, kar sem se odlocil, to bo ..hi
:D

>.....sploh pa notri so 340W napajalniki in takšnega ne >moreš kupit v prosti prodaji (no nikjer ga še nism >zasledil), tko da....ker poganjaše še 4 dodatne vente ni >kr tko....

300W ali 340W, ti, z temi tvojimi venti sploh nebos obcutil ..

Zopet, po danasnjem ceniku MLACOM ..:

NAPAJALNIK MACASE 300W ATX 10.829 vkljucen DDV..

Nevem kaj ste zaj tako navalili na to ceno, ze v prvem thredu sem omenil, CENA NI OVIRA....
Sploh pa, eni ze nekaj mesajo BIG in MIDI tover ohisja, tukaj govorimo izkljucno o MIDI tovru ....Kjer pa je velika razlika v ceni, ane ..
Torej, po danasnjem ceniku MLACOM-a, stane crno ohisje brez PS-a :
CHIEFTEC CS601 ČRN BREZ PS 19.040 DDV vkljucen

Smatram da bo modro kaksne 3k tezje, pa koga to skrbi..Saj delamo in sluzimo cekine ..hi :D



negre..! gre ..? joj GORI ..!

tha_man ::

celica, enot nisem pobarval na črno, ker ima ohišje itak vratca spredaj, tako da jih ni videt :D. Se pa tud to lahko še zgodi. Sicer pa naj dodatni trije tisočaki nikako ne bodo ovira če si želiš modrega. Ohišje je namreč stvar ki bo preživela najmanj še naslednji računalnik. Itak pa 20 jurjev sploh ni tak denar, še najbolj uboga grafična je dražja.

Osebno sem že od nekdaj fan črnih ohišij (IBM :P), ampak pred tem Chieftecom se vsako skrije.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Matek ::

tha_man, kako pa zgleda brez tistih vratc?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Ja, maš pa prav, črna rox, sem se definitivno odloču za črno. Bom pa dal modro neonko in diodice.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

R0K ::

jst bom pa kupo kr navadno ohišje (Bif tower) in ga ful dobro zmodificiral....no jst v sanjah vidim tko....
....po mojih sanjah bi mogu bit kromirane barve, z kromiranimi venti, za neonko pa še izbiram....eni ajdirs ?

AlienRex ::

Kako je z montazo Enermax napajalnika. Ce me spomin ne vara, je montaza napajalnika nekako 90 stopinj obrnjena, tako da drugi vent napajalnika pride desno in ne spodaj kot bi moral.
A se motim?

Sicer pa po novem letu zacne s prodajo tudi Voranz (upam da bo v kratkem povedal kaj vec).
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

celica ::

tha_man zdravo ...

Ma, saj mene tisocaki sploh ne skrbijo, to so drugi zaceli nekaj jamrat. Jas jih vprasam kaj naj kupim, oni pa zacnejo kar nekaj po svoje, bo treba ukrepat, ker se ne drzijo naslova THREAD-a ..he he :P

Sem se odlocil pa basta, sem danes tolikokrat bil na chieftec strani, da se mi ze v sanjah prikazuje to ohisje.

Kot sem rekel, bozicek je bil radodaren, pa mogoce celo kupim taksnega z originalnim 340W PS-jem ..hihi da bo malo fausije v ulici hihi ...

Tolko, glede mene je THREAD KONČAN, in se lahko zapre ...

negre..! gre ..? joj GORI ..!

tha_man ::

MadManMato, brez vratc izgleda precej badass :D, ampak mi je lepše z njimi. Bolj umirjeno je, pa še malce zadušijo zvok. Verjetno bom nalepil nanje gobo ali kaj podobnega, da bo učinek še bolj opazen.

AlienRex, imam Enermax napajalec, pa je čist standardno namontiran, tako da je vent spodaj. Mislim da ima big tower varianta pokonci obrnjenega, ampak nisem prepričan.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

R0K ::

ker vidim da še celica ni zapru teme, vas morem prosit, da če ste že bilokje vidl kako kromirano ohišje (ne sivo, ampak kromirano), prosim linkajte sem oz. pastajte slikco.....

10x thx!!

Matek ::

Če s tem misliš svetleče srebrno, je za tebe chieftec, tisti, ki zgleda, da je bel, je v resnici srebrn, je pa eno pri iskri trgovina.iskra-com.si srebrno za 30k, zelo dobro in zeloooooo lepo.

tha_man, kaj si mislil z badass, kul al grdo?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

tha_man ::

Približno tako, kot bi avtomobilu snel sprednji odbijač :D - kul, ampak lepši je z njim.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

AlienRex ::

tha_man: ja mas prou big tower sem vidu. Je to opcija a kako? Pismo skoda se mi zdi tako montirat napajalnik. Imam kdo big tower in enermax napajalnik in s prve roke pove kako je z montazo?

MadManMato: trgovina.iskra-com.si je down!! Pa se tole si poglej (paste z maila ki sem ga dobil teden dni nazaj):
Žal je pri nas prišlo do sprememb v organizaciji podjetja, oddelek distribucije računalniških component ne dela več v okviru našega podjetja in ravno tako ne internet trgovina. Nekaj blaga iz nekdanje ponudbe še imamo, ohišij, tudi aluminijastih pa verjetno ne bomo več imeli.
Tako da na Iskro kar pozabi!
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

tha_man ::

Iskra is no more? Damn, škoda, pr njih se je določene stvari kar poceni dobilo.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

tomaz255 ::

Ravno danes sem dobil full tower različico chieftecovega ohišja. je pa srebrne barve. sem pa z njim zelo zadovoljen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje najceneje novi kupiti BIG-TOWER ?

Oddelek: Kaj kupiti
171411 (1067) Tilen
»

Ocenite konfiguracijo

Oddelek: Kaj kupiti
221208 (938) Gejmer
»

Katero ohisje???

Oddelek: Kaj kupiti
201297 (897) dela
»

katero ohisje

Oddelek: Kaj kupiti
251569 (1194) viper
»

Katero ohišje?

Oddelek: Kaj kupiti
71075 (919) Voranz

Več podobnih tem