» »

katero ohisje

katero ohisje

NoUse4AName ::

katero je najboljse ohisje ki ga prodajajo v sloveniji? razmisljal sem da bi kupil pri mlacomu CHIEFTEC CS601 ČRN BREZ PS za 17040sit
ga ma kdo? lukenj ne mislim rezat v ohisje za ventilatorje, pa bi rad mel enega ki jih ze ima tovarnisko dovolj pa na sorazmerno pravih mestih..

Thanatos ::

pol pa kup sivega ali pa modrega ki ima še stransko. Verjemi pomaga.

NoUse4AName ::

kaj crno ohisje nima ob strani luknje?

NoUse4AName ::

uu pa res, sploh nisem opazil.

viper ::

chieftecovo je dobro ohisje. lepo in tezko. 601 je midi tower. pa brez napajalnikov so! imam velik tower, ki ga priporocaam.

drugace pa bo v kratkem v SLO tudi original pleksi stranice za te chieftece. mislim da za midi tower jih jae ze ima.

lp
I've got spinning wheels, baby! Heck let's do this!

Thanatos ::

kje bi se pa dal videt sliko te stranice?

viper ::

evo POVEZAVO od chiefteca, kjer lahko vidis kake vse barve imajo in kake so une plexi stranice ...

js bom uno tazadnjo kupu ko pride. :)
lp
I've got spinning wheels, baby! Heck let's do this!

SanDee ::

Jaz imam tudi Chieftec-a big tower verzijo in moram reci, da je kul drag pa ko zafran, mene je prisel 30 jurjev brez PSa.

Je pa kul ker ni treba vijaciti komponent itd. Na zivce mi gredo samo sprednja vratica, ki niso ravno mocna in imam obcutek, da bodo enega dneva odpadla.

Vseeno priporocam.

the_unborn ::

Jst mam crnega midi chiefteca iz mlacoma. Namesto stranskega venta mam pa plexi:D. Stvar je cist v redu, po moje se ti bol splaca kot big tower, saj imata spodnja dela enako velika, pa se dost cenejsi je.

Dami ::

SanDee: sem enakega mnenja. Sam vprašanje časa je kdaj bojo vrata šla:D
A že kdo ve kje se bo dal dobit te plexi stranice??
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

tha_man ::

Še en lastnik črnega midi Chiefteca se javlja :D Zakon ohišje, za plexi stranice pa sploh nisem vedu. NICE >:D

Kar se tiče stransega venta na ostalih modelih - verjetno pomaga, ampak sem slišal da je tud precej glasen, no to bodo bolj znali povedat tisti ki imajo zadevo doma. Po moje so štirje 80x80 venti dovolj tud brez stranskega.

Aja, sprednja vratca sem jaz že zdavnaj staknil stran ;)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

freejack ::

Joj, joj, joj, kam so šli vsi, ki so tolk meli radi modificiranje ohišij? :'(

Boško ::

Dajte mi prosim povedat, če se dajo prednje vratice nastavit tako, da se odpirajo tudi v kontra stran?

Hvala!!!

L.p.

tha_man ::

Na žalost ne.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

the_unborn ::

Nastavit se ne da, bi se pa dalo modificirat.

sash ::

ker sem tudi sam lastnik črnega chifteca me zanima (ker trenutno jae stran ne dela) če je slučajno že kdo gledal kolk te window stranice koštajo pr nas

sašo

jRk0 ::

ti čifteki so absolutno predragi. Res, da ni vijačenja stvari, pa da je vse fancy, ampak jaz si rajsi kupim eno navadno ohisje pa ga lepo modificiram, pa mam lepo ohisje, pa se ponosen sem na njega, ker sem nekaj sam naredil.
You fuck up once, you loose two teeth.

Boško ::

jRk0: Točno zaradi tega jaz že dva dni ždim v garaži in kolnem tako, da me noben sploh motit ne upa!!! A na koncu bom pa vndarle lahko reku, da sem ta blok čist sam naredu!!:)


L.p.

jRk0 ::

Tako je prav.
You fuck up once, you loose two teeth.

zvitorepec ::

Ce ti videz ohisja ne pomeni veliko, je nakup tako dragega (chiftec) ohisja metanje denarja stran...se posebno, ker je celo brez napajalnika ;(( . Sam videz ohisja racunalniku ne doda nobene kvalitete (razen, ce ti zaradi tega zraste ego). Raje za ta denar kupi eno navadno (malo vecje - predvsem pazi na globino, z vsaj dvema ventoma - enega spredaj in enega zadaj) ali pa big t. ohisje in se en 300W napajalnik (pa ne za 20 kSIT), tako ga bos lahko sam modificiral. Pa se kup denarja bos prisparal in si z njim raje kupi vec rama, procesor, graficno,...bos imel vec od tega.
Malce se sprehodi po rac. trgovinah, da vidis ponidbo (npr. jaz sem porabil dva tedna za oglede, preden sem kupil Meridian M320 ohisje in Macron 300W napajalnik)
HOWGH!

the_unborn ::

jaz pa vseeno uzivam s chieftecom in modificiram

jRk0 ::

zvitorepec:jaz mam tudi macron 300W:)

You fuck up once, you loose two teeth.

tha_man ::

zvitorepec, fora Chiefteca nikakor ni samo v videzu, verjemi!
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

zvitorepec ::

Vem, da ni fora samo v videzu (je prostoren in ima 4 ali pa 5 ventov,...prostorna pa so tudi cenejsa ohisja), ampak placat 20 jurjev za malo pleha in plastike, povrhu pa je se brez napajlnika - za ta denar lahko dobis pac big tw. (z veliko vec prostora) + napajalnik in se ti ostane nekaj. Lahko, da sem jaz prevec skrt :O , ampak meni se zdi predrag.
Vecina folka (ne vsi) itak kupuje taka ohisja skoraj izkljucno zaradi videza in razkazovanja 8-) in ne iz kaksne potrebe.
HOWGH!

tha_man ::

Bistven faktor je kvaliteta izdelave. Če kupiš za manj 20 jurjev big tower z napajalcem vred, nekako dvomim da bo karkoli od tega kvalitetno.

Sicer sem pa jaz včasih imel enako mnenje o ohišjih - brezveze metat denar stran, raje kupim boljši CPU. Sedaj imam drugačno miselnost: ohišje navsezadnje drži računalo skupaj, ima velik vpliv na hlajenje in je bistvenega pomena če veliko šariš po računalu, saj je veliko manj šraufanja, na robove se ne porežeš, kar se pri cheap škatlah vse prerado zgodi itd.

Mar je 30k SIT za ohišje in kvaliteten napajalec res tako veliko denarja? Toliko npr. stane en beden GF4 MX, da ne omenjam kako hitro toliko denarja zapraviš za procesor, ki ni skoraj nič hitrejši od cenejšega modela. Poleg tega bo vse to čez eno leto zastarelo, ohišje pa ostane, in bo enako kvalitetno tud čez pet let.

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

viper ::

tha_man: tocno! se splaca dat tuki mal vec za dobro ohisje.

drugace pa: pleksi stranice lahko poskusite dobit tudi pri kos racunalniki (ne kos computers ... :/ ). stran je www.kos-racunalniki.si (duuuh) ampak je ful zanikrna. nic ne boste nasli pamtnega na njej. razen telefonske, kamor poklic pa prasaj za ceno plexija. imajo samo zza midi towerje zaenkrat. veliki pridejo sele kasnej enkrat. stran pa bodo kmal prenovili, da jo povezejo z bazo cen, da bodo skos nove cene na strani.

ventilator na strani je ful u redu zadeva, ker piha direkt na grafo, glasen pa ni nic bolj. cist normalno.

drugace pa, ce koga zanima modifikacije ... pripravlja se slo-mod stran. bo kmal.
lahko pa pogledate mal mojo stran, kjer je moje ohisje ... KLIKNI ME sam klik na moj Racunalnik. ene par slikc ...

Bom pa se dal plexi stranico, pa luc, pa mal uredil notranjost ... :) se caka ...
lp
I've got spinning wheels, baby! Heck let's do this!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: viper ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ohišje in napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
171611 (1312) gfighter
»

Katero ohišje mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533865 (3096) no-limits
»

Katero ohišje do 30000Sit

Oddelek: Kaj kupiti
201995 (1732) Xgeneration
»

Chieftec z napajalnik ali brez??

Oddelek: Kaj kupiti
341878 (1486) frenk
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492338 (1361) Markoff

Več podobnih tem