» »

Seti@HOME

Seti@HOME

Jeebs ::

Yo, jst mam pa samo eno vprašanje za Pajota in upam da mi ne bo zameril... Opazil sem namreč, da je pri Seti@HOME med prvimi, kar je čist Ok, sam neki mi ni jasno pri njegovih podatkih. Piše namreč, da ima narejeno nekaj čez 5 let raziskav in ne vem koliko paketkov obdelanih, POVPREČNI ČAS OBDELAVE POSAMEZNEGA PAKETKA pa naj bi bil okoli 10 ur. Kako je to možno, če pred približno 5 leti ni svet poznal pol tako hitrih procesorjev, kot jih imamo danes? Čudno se mi zdi, ker men na P3 450Mhz obdeluje posamezen paket okoli 20ur ali več. Sorry Pajo, če sm kje zafrknil oz. si kaj narobe razlagam enostavno mi ni jasno.8-O
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

MadMax ::

Saj nikjer ne pise, da dela na samo enem PCju...

Omisli si 50 PCjev, na katerih tece SAH, PCji so povezani prek mreze na net, vse laufa samo od sebe...
Tako imas tudi ce rabi en PC 24 ur/paket v enem dnevu 50 narejenih paketov, kar znese 1200 ur procesorskega casa na dan.
Ce delas DOS obdelavo, imas pa itak veliko prej obdelano zadevo kot pri win verziji (graficni).

Sedaj razumes?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

R0K ::

ja sej ce maš pržgan rač. 24h/dan ti itaq nardi 2.5 paketka torej se teh tvojih 5let zmanša na 2leti, pa vrjetno je delal vsaj še z kakšnim računalnikom kje drugje (šola, ljubica :),..) in mu je še tam obdelalo vsaj en paketek na dan in to je to....

PaJo ::

Hehe:D

Seveda ne zaganjam setija samo na eni masini, potem res nebi moral imet toliko let procesorske moci:D Vso stvar imam nalozeno na enih 10-tih masinah, od katerih vse niso nikoli prizgane, v najboljsih casih sem imel kakih 25 tudi, to pa si lahko privoscim, ker sem apc adim v eni firmi, kjer je okoli 30 kompov. Plus tega imam se doma 3 kompe kar tudi na dane kar nekaj prinese:D

Upam da ti je zdaj jasno kako je mozno toliko delovnih ur:))
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Jeebs ::

Pajo, Pajo, maš ti srečo, da lahko vse skup furaš na tok velik mašinah. :=) V glavnem hvala za pojasnilo! A ja, a če maš več mašin, pol vsaka svoj paket obdeluje? Morm pogruntat način, kako bi pr men v šoli podturil na vse PC-je Seti@Home, k bi seveda delu na moj račun. :=) Tm ene 100 mašin, če se ne motim. >:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Pendexter ::

Da [e jst nekej vprasam ...
Kako pri text verziji SETI@HOME urihtas da, ko je paket obdelan tako dolpovlece naslednjega, oz. kako automatizirati to zadevo ?
Mogoče pa se motim ...

Loki ::

to je ustimano ze po defaultu, kljub temu pa mocno priporocam uporabo programa, ki ti to naenkrat downloadal vec paketkov (fail-safe metoda - kadar nisi na net povezan, ce kej crkne....), npr. SETIDriver ali SETIQueue, ki je uporaben se posebno, ce imas mrezo.

PaJo ::

Kak to podtaknit da bi bilo popolnoma nevidno je malo tezko;( Da se zagotovo, samo jaz se s tem nisem ubadal, namrec lepo SetDriver uporabim tako da lahko masina komot obdeluje naprej, pa ceprav nima trenutno povezave na internet da bi dobila novi paket, ker ima anmrec pakete shranjene ze na disku. Doma uporabljam to pravtako, pac posljem takrat ko se skonektam na net, vmes pa ze obdela par procentov novega paketea:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Lucas ::

sem slučajno opazil vašo debato, pa me nekaj zanima...
Že kar nekaj let je, od kar zadeva SETI@HOME teče po svetu, tudi pri nas...a je v teh letih bilo že kaj konkretnega odkritega, oz. se vam ne zdi, da je vse skupaj (SETI je v delovanju že kar nekaj let, pa niso odkrili še ničesar, tudi s svojimi raziskavami) le nategovanje folka po celem svetu, ki pričakuje, da bo kar čez noč njegov mlinček odkril vesolce!?
Da ne bo pomote...nisem skeptik glede E.T., samo ne vem, ali je to pravi način!:\
I was here...

PaJo ::

Odkritega po resnici receno se ni bilo nix. Bolj je ta projek dokazal to da je folk pripravljen nudit svojo procesorsko moc tudi za kaksne "skupne" intrese, vec o tem ti pa lahko Thomas razlozi:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

R0K ::

ja, jst samo upam, da slučajno ta SETI ne prodaja naše procesorske moči, kot nekatere firma ;( ....
...jst bom pa sedaj itaq prestopil v eno drugo "društvo", samo še nevem točno....ker jih je ubistvu preveč.....

Jeebs ::

Mene pa neki druzga zanima... Mam namreč ta problem, da ko mi SETI@Home sporoči, da je paketek obdelan in kliknem ''Connect now'' mi začne samodejno klicat Siol, vendar mi potem prekine povezovanje zarad passworda, pol pa pride tist oknček za povezavo in moram vpisat pass, pa še enkrat dat povezat. Kako bi lahko naredil, da bi imel samo Seti@Home password od neta, tako da bi se lahko samodejno povezal in po prenosu prekinil povezavo?8-O
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Tomi ::

Raje si snami program tipa Setigate, pri katerem si vnaprej naložiš enote, in ti ni potrebno vsakič po nje.
metrodusa.blogspot.com

Loki ::

SETI Driver - zelo uporaben, intuitiven vmesnik, simple and the best;
SETIBuffer - tudi multo uporaben, mogoce se bolj kot SD, poleg tega avtomatsko zazna, kdaj si povezan na internet in takrat odda paketke.
SETIGate in SETIQueue - uporabna predvsem, ce imas doma mrezo, prvi je lazji za uporabo in ponuja neke statistike (na katerem mestu si v svoji drzavi, statistike teama, lahko prikazuje statistike za vec userjev), drugi pa je mnogo mocnejsi in naprednejsi.

Jeebs ::

Hvala za vse dosedanje komentarje, imam pa še eno vprašanje... Seti@Home je narejen, da med drugim deluje tudi kot screensaver, to razumem... Zanima pa me, kaj se dogaja z obdelavo paketkov, če nastavim po določenem času aktivacijo tega screensaverja in vklopim ''go to blank screen after 30 seconds'', poleg tega pa nastavim tudi ''Turn Off Monitor After'', torej funkcijo, ki po določenem času izklopi tudi monitor. Zanimata pa me dve stvari... 1. Ali Seti obdelava poteka samo takrat, ko je vklopljen samo še screensaver ali tudi po tem, ko se izključi monitor? 2. Kaj se med tem, ko je monitor ''izključen'' dogaja z grafično kartico? Je še vedno polno vklopljena ali gre tud le-ta v kakšno varijanto stand-bya? Imam PIII 450 na Intelovi mama plati (440 BX2 al neki tazga) in grafično kartico Voodoo 3 3000 AGP. Hvala za odgovore!:))
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

JLP ::

Go blank after _ sam pove kdaj nej SS neha risat une lepe a zelo po CPUju požrešne grae o obdelavi. SETI@Home po tem še kar obdeluje. Dokler ne premakneš miši in se pol SETI@Home SS ugasne. SETI@Home dela tud po tem ko se monitor izkluč. Medtem ko je monitor izklučen je grafična tko k monitor nekak u stan byu. Sam mal sta pozorna kdaj nej spet začneta na polno delat.
Se prav priporočen je da tisto izrisovanje grafov kr odklopš, oziroma naštimaš da gre v blank način kr kuj po 0 minutah. Tko bo ostal več CPUja za obdelavo paketov in ti ne bo ta risanje grafov preveč tega luru. S tem bojo paketki kr fajn hitrej obdelani.
Live long and prosper!

Jeebs ::

JLP, hvala za tale odgovor! Sicer pa me je tist glede grafične kartice zanimal zarad tega, ker se mi drgač ful greje (mogu bom nujno en hladilnik al pa neki nabavt), pa me je sam tok zanimal, če pustim mašino da obdeluje SAH paketke, če res grafična deluje v nekakšnem stand-by načinu, ker zadnjič mi jo je skor skuril, pa si sploh nism več upal pustit mašine prižgane brez da bi bil zraven. Zdej je kakor opažam vse OK, seveda po manjših modifikacijah...:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Loki ::

ni kake posebne bojazni, da bi se to zgodilo, ker 99% tistega izrisovanja itak opravlja procesor, graficna pa samo izrisuje na zaslon, tako da je samo malo bolj obremenjena kot pri normalnem delu v winsih, se zdalec pa ne toliko kot v igrah.
ti pa priporocam, da das tam pri go to blank screen kljukico in vrednost nastavis na 0 - tista grafika se tako sploh ne bo izrisovala (porabi 40-50% procesorske moci, ki bi jo drugace dobil glavni program).

Jeebs ::

Sej vem, da se mi ne treba bati, da bi se skurila ob Seti obdelavi, sam vseen se preveč greje... Sicer sm pa tist dan, k jo je mal začel jebat 5 ur skor NON-STOP nabijal Serious Sam. :D
To pa mislm, da je blo kr hudo za mojo Voodoo-jko.:|
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opteron in Seti@Home

Oddelek: Novice / Procesorji
332924 (2924) frenk
»

Duroni (morgan) +Seti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
583718 (2905) Boško
»

SETI@Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
1258096 (5849) d0rK
»

SETI-HOME (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
593724 (3111) PaJo
»

SETI (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
876828 (4853) Loki

Več podobnih tem