» »

Kaksen DVD kupiti?

Kaksen DVD kupiti?

tomo2 ::

ravno sem od bozicka dobil nekaj denarja in kupil bi si DVD predvajalnik. Kupiti takega za racinalnik ali svojega. slisal sem da se za cca 60k SIT dobi takega, ki podpira DVD, VIDEO(VHS), MP3 in navadne muzicke CD-je. Slisal sem tudi, da se dobijo taki z zvocniki. Kak nasvet na zadeve se nic ne spoznam
lp tomo

rc-car ::

Na komponenti DVD, VHS 100% ne bos mogel gledat!
Kupi kako cenejso, ki ni regijsko zascitena in ima po moznosti DolbyDigital odkodirnik - pol das gor sam ojacevalec in zvocnike, drugace moras kupit se DD odkodirnik..

Ce pa bos kupu za v racunalnik, pol pa se ozri po kakem Pioneerjev 16 kratniku, z pladnjem ali rezo..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

|GrEgOr| ::

Jaz ti priporočam računalniškega. Dobiš ga za cca. 20 kSIT. Zakaj?
Je cenejši, solidne zvočnike (dolby npr. Creative DTT 2200 + Soundblaster live 5.1)) dobiš za cca. 40 kSIT Vse skupaj je to cca. 60KSIT
Komponenta DVD te pride minimalno 60KSIT (kot si že reko) rabiš še Dolby Receiver (min 80 KSIT) in 5 zvočnikov + Woofer.
Takšen sistem te pride ziher 200 kSIT (če še ne več)

rc-car ::

Ce imas racunalnik v isti sobi kot TV in tv-out na graficni pol je bolj ugoden za v racunalnik.
Ce mas pa (tko kot jest) racunalnik cist drugje od TV, pol pa razmisli o komponenti. Jest imam DVD na racunalniku in bolj malokrat nesem racunalnik k TV, da bi tam pogledal, ceprav je ucinek ful boljsi :\
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

|GrEgOr| ::

aja to sem še pozabo:
računalniške DVD dosti lažje regijsko odgleneš (edino kar moraš nardit je z sikete naložit nov firmware)

aja priporočam ti: Toshiba SD-M 1502 16x DVD 48x CD
Creative DTT 2200 + Sounblaster Live 5.1

TheHijacker ::

Raje vzem Toshiba SD-M1612. Je boljši kot 1502 model. Zna brat DVDR pa še par malenkosti.
http://www.google.si

Han ::

Hijacker, kako je zdaj s Toshibo SD-R2102 (firmware 1010)? Prijatelj ti je pisal, pa ni bilo odziva... :\

TheHijacker ::

Kako, da ni bilo odziva!!! Tole sem mu poslal kot odgovor:

Ok... Pa začniva. Prvo kar rabim je screenshot iz programa CDVDInfo, ki bo
prikazal kateri firmware točno imaš in kako je zakljenen. Poleg tega
potrebujem še datoteko, ki jo CDVDInfo program naredi (Files->Save). Če ti
ta program ne bo hotel zagnat, si namesti ASPI gonilnike. Oboje dobiš na
moji strani http://kickme.to/toshibadvd. Najdeš jih pod Downloads->utility.
Ko mi boš poslal te dve datoteki (screenshot in txt file), ti bom poslal en
zeeeelo top secret program, ki ga moraš po uporabi takoj izbrisati in o njen
ne smeš govoriti nobenemu drugemu (da ga ne dobi Toshiba v roke), ki bo če
bo vse posreči naredil dump tvojega firmwara v datoteko. To datoteko boš
potem meni poslal, jaz pa jo bom posredoval naprej. Kamlu bo na glavni
firmware strani lahko našel tvoj originalen firmware, malce kasneje pa še
RPC-1 verzijo.
To je vsa teorija, kako bo v praksi je pa odvisno od tebe.

Lp
Hijacker


Odgovora no to nisem dobil ali pa ga ne najdem v Outlooku.
http://www.google.si

Boky ::

Da ne bom odpiral nove teme, a ve kateri kako dolg je lahko kabel za povezavo med racunalnikom in televizorjem ?

DrSergioDJ ::

jah..ni nujno "cez 200.000 sit"... poglej si tole

Opcija 1

Opcija 2

Priporocam bolj prvi link, saj ima vecjo moc ( predvsem nizkotonec ima kar 50w rms vec, ostali zvocniki pa po 10w rms vec ). Sam posedujem zadevo, ki se skriva za linkom st. 2, in, po pravici povedano, sem s sistemom kar zadovoljen...mogoce malcek premalo mocen ( zato tudi priporocam link No.1, saj tistih 7k razlike v ceni ni tako veliko).

...

|GrEgOr| ::

glede dolzine kabla med rac in TV ni omejitve... jaz mam 6m dolgega

Boky ::

Khm.... tudi ce je dolzina kakih 20 ali 30 metrov ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

|GrEgOr| ::

ja mislim da bi moralo delat brez problema. samo če boš kabl podaljševal, pazi da bodo stiki tdni, da boš mel dobro kvaliteto slike

+biglove+ ::

hmmm.......Jest bi mal podvomu v tele dolžine.
Grega 20.... pa to mas navaden kabel s skartom na eni strani....
Kolker sem jaz slisu in to iz vecih virov signal zelo slabi glede na dolžino kabla tak da naj bi za vecje razdalje (kar 20 m zihr je) tud 6 m ni mal) bli neki posebni kabli....
Kje si pa dobil tak dovek kabel original sem jest dobil sam 1,5 m-skega...
Jest mam tud problem z razdaljo sam da jest raj tv prinesem v sobo z PC-jem .....mam manj dela.:\8-O
Misli globalno, deluj lokalno...

|GrEgOr| ::

no jaz sem si kupo chinch 1,5 metrski podaljsek (za avdio in video) pol sem ga razpral in sem dobo 4,5 metrski kabel pol pa dal se zraven onega, katerega sem dobo polek grafične. Možno da slabi, samo meni se zdi še vedno dobra kvaliteta, za filme gledat...

Mislim pa, da gre tud z navadnim koaksialnim kablom nardit, samo moras gor nalotat chinch konektorja.

Aja pa na TV mam scart adapter


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranili smo rip limit v Toshiba DVD-ROMih

Oddelek: Strojna oprema
482228 (1171) TheHijacker
»

DTT 2200 ali...

Oddelek: Kaj kupiti
8868 (741) Nutcracker
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
361771 (1469) Trdi
»

DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
421688 (1205) VASkO
»

Creativovi zvocniki

Oddelek: Zvok in slika
472304 (1644) Mate

Več podobnih tem