» »

VODNO - LEP IZGLED

VODNO - LEP IZGLED

Lucio ::

Imam vodno. pa ne vem kaj bi dal v vodo (barvilo), da bi pod neonsko žarnico (plavo) zgledalo lepo.
Predlogi so dobrodošli.
p.s.: naj bo nekaj lahko dobavljivo, ker se mi ne da skakat okoli.

tec ::

Antifriz

Rippy ::

Probi z anti-frezom:\8-O

TESKAn ::

Antifriz da lepo modro farbo. Ma glej, da boš dau not tut eno orenk zadevo prot algam - čene se ti bo lepa modra spremenila v zeleno...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

VASkO ::

ni antifriz tudi proti algam?

Tomi ::

Lahko bi res bil, glede na to, da je močan alkohol, samo ni..
metrodusa.blogspot.com

Vesoljc ::

vodo prekuhaš pa je! konc algic! alpa matki suni kšn liter destilirane vode za likanje...

SkIDiver ::

Ka ni antifreez rdeče barve. No vsaj tazga svo z očom v avto ulivala pred zimo. Barvo ma pa lepo rdečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

krucymucy ::

odvisno je tudi zelen, moder....
ma kaj se res v anti-frizu alge zaredijo??? 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

VASkO ::

antifriz je antikoroziv in antibio sredstvo, alge ne hvala

TESKAn ::

Pr men ni blo važno, kolk sem dal not plavga antifriza, zmeraj so se mi not alge zaredile...pol sm metu not še eno sredstvo prot algam, nč boli. Sm dau pa not modro galico - mi je začel pa sistem razžirat(modra galica razžira bakr:(). Sicer sm je res dal mal velik(>:D), ma je vseen ne priporočam nobenmu.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Tomi ::

Logično, če si pa naredil polčlen Cu->Cu2+ + 2e-
To je pa elektrokemija:D
metrodusa.blogspot.com

TESKAn ::

Hehe, v kemiji nikoli nisem bil lih najboljši:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

segi ::

Glede alg vodo prekuhajte, jo razredčite s anti frizom.Ponekod v slo je voda trda in tam se lahko alge zaredijo bolj kot v Zali ali H2o vodi.
Kupite zalo , ki je ne rabite prekuhati in dajte alkohol not pa bo.

Voda mora vret vsaj 30 min.Vendar se ob tako temeljitem kuhanju koncentracija apnenca poveča.

Najbolje je da daste noter samo anti friz.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Kaboom ::

antifriz je nekako strupen...

kaj naj dam jaz v vodni sistem, ki bo odprt, hlajenje s pomočjo "fontane" (water bong). samo destilirano vodo + klor proti algam ?
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

CCD ::

Jest se ne bi s klorom zezu, je tud strupen

aja, a ma kdo odprt sistem v smislu stalnega pretoka sveže vode (iz vodovoda čez proc. pa v kanalizacijo). Kakšen je minimalni pretok vode čez blok, da je hlajenje učinkovito, ker pri takem tipu pretoka se verjetno porabi tooooo much vode, je pa ni treba hladit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCD ()

segi ::

Na vodno hlajenje se ne spoznam, spoznam pa se na biologijo.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

segi ::

POZOR!!!!!!!

Glede klora je tako.To je jedka snov, ki ubija alge in mikroorganizme in v VEČJIH količinah ubije oz. škoduje tudi ljudem.
Najbolje je da v vodno hlajenje daste prekuhano vodo, ki je prekuhana v tovarni.Naprimer ZALA, IZVIR...
Je malce dražja ampak vam alge ne bodo tako hitro najedale živcev.Dodajte malo klora ali ........ in pazite da vam le ta ne bo začel najedati plastičnih cevi.
Glede barvila pa je problem ker nekatera barvila ne gredo skupaj s agresivnimi snovmi.Vzamite učbenik KEMIJA in si zadevo poglejte.Jaz jo obvladam samo je toliko možnih varijant da je težko vse pisat.Vprašajte profesorja.

Pa še nekaj:KEMIJA; BIOLOGIJA,FIZIKA in RAČUNALNIŠTVO so ZAKON!!!!!!!!!!!8-)
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

HEKO ::

ALo!

segi ma prav glede klora...& stuff.

Antifriz že res da lepo obarva...je pa meni osebno nekak "anti". Nekje na netu sem videl neko snov...ki je pod neonko zgledala ful dobro. Zgledalo je, kot da ma veliko viskoznost (kao med) , pa v resnici ni imela (mislim vsaj..zarad toka/hidroupora)...zgledalo je kot da so neki "fleki", ki se se pretakali po ceveh poleg vode...Je že kdo videl kje to?

Drgač pa je tak...glede alg..pač tako kot so reki..kupite Zalo or sth...pa mir (malo klora res lahko dotate..ampak res malo...se pa dobi v Zoo trgovinah še neka snov, ki je proti algam..oz..ki jih raztapla (kao za pucanje akvarijev)..

Moja ideja: hehe..kaj pa če bi dali not še one polže..ki jedo alge :)))) >:D
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HEKO ()

tomaz255 ::

proti algam lahko uporabite tudi snov, ki je namenjena uničevanju alg v bazenih. dobi pa se jo v bauhausu, baumaxu, obi-ju,...

Jebiveter ::

Bom jest v destilirano vodo zmesu malo 75% rakije od nonota (50:50) pa bo kul! Si ne bo nobena alga upala zraven!:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

segi ::

da rakija je najboljša
Samo ne mešat čokoladnega likerja ali jagodne vodke, ker potem še ponavadi pridejo sosedove alge in bakterije.:D:D:D8-)
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: segi ()

Tomi ::

Čebi radi vodo, kot še šika, recite komu na farmaciji ali na FKKT ( predvsem na katedri za fizikalno kemijo ) za prečiščeno vodo ali pa 3x destilirano vodo. S tem, da prva pri nas v laboratoriju teče na pipi, druge boste pa dobili malo manj.
Kar pa se tiče klora in antifriza. Klor je načeloma plin in hlapi, kar ni dobro, antifriz pa ne. Sicer pa lahko date notri čisti etanol ( ethanolum concentratum ), kjer pa 100% ne boste imeli alg. Samo etanol hlapi pri 78C, odvisno pač od tlaka..
metrodusa.blogspot.com

Kaboom ::

sistem hlajenja : slap preko katerega pihaš zrak iz okolice. boste rekli da pri tem ne spraviš mikoorganizme, ki začnejo delat župo bakterij iz kakršnekoli vode ? nebi vsako vodo spremenlo v župo bakterij to ?
kako je klor strupen, če pa je v kopalnih bazenih in tudi v vodi iz pipe ? saj nisem nameraval čistega tekočega klora nalit, pa 5% vode v sistem...
kako da ne hlapi antifriz, če se ga pa voha ? pomojem je to najenostavnejši način da ugotoviš da nekaj hlapi. razen če hlapijo dodana barvila/arome.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

segi ::

TOMI: Glede klora je zadeva takšna.Načeloma je plin se pa dobi tudi kot prah oziroma tabletke.Dobi se v lekarni.Vsaj v MB.To vem ker sem ga potreboval za projekt.Sicer pa če sva natančna lahko vsaki stvari spremeniš agregatno stanje.Vse je odvisno, tako kot si povedal, od temperature in pa seveda tlaka.
Glede alkohola se bi strinjal s teboj samo le ta je brez barven.Prav tako alkohol tobi nekatera barvilo, kar seveda je primerno za obarvanje vode.Če zaideva malo v ekstreme pa je alkohol vnetljiv in pri razlitji le tega po 70 stopinj vročem procesorju ali napajalniku lahko pride do vnetja celotnega računala.:)
Seveda me ne razumi narobe, ampak vseeno je bolje in lažje pridobiti destilirano vodo kot pa to vrsto alkohola.

Definitivno pa jaz priporočam vodo s dodatkom klora ali zadeve proti algam in pa noter naliješ kakšno anorgansko barvilo.

KAJ PA ČE noter daš parafinsko olje. Je popolnoma brezbarvno in zgleda malce sluzasto.Tam ne bo alg in ostale svinjarije.Mislim da boš z lahkoto zmešal kakšno barvilo.
Ali ta zadeva dobro hladi in ali se lahko kaj zažge pa vprašaj TOMI-ja, ki pa zadevo res obvlada, če dela v laboratoriju.SAmo v katerem me zanima??????
Pa ja ne ki v KRKI Lek v LJUBLJANI.Kajti tam smo mi delali komoro za pline....:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

TESKAn ::

Hm, a ni tko, da parafinsko olje plava po vrhu? No ja, jaz sem še zmeraj pristaš destilirane vode in antifriza:)). Aja, če hočete najčistejš vodo - dobte si v lekarni 'aqua pro injectione', ki je, kot je razvidno že iz imena, namenjena za injekcije...torej je res zelo zelo čista. Dobi se jo v takih pol litrskih flašah, zapečateno, je pa kar draga.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Tomi ::

segi: ne delam nikjer v industriji, ker sem zaenkrat še na faksu ( farmacija ), in voda je pri nas zelo pomembna, ravno sedaj se jo učim ( za vse, ki vam ni verjetno jasno, zadeva se deli na ogromno skupin in lastnosti ).
Teskan: ne vem, zakaj bi rabil aquo pro injectione, če pa lahko imaš 3x destilirano. Ker fora vode za injekcije je tudi po četrti farmakopeji ( ki, btw, stopi v veljavo čez 12 ur in 13 minut ), da je apirogena, česar za 3x destilirano ne moremo trditi. Tako da je lažje dobiti destilirano kot pa dati ogromno denarja za injectabilio. Razen če je ne dobiš preko vez:D
metrodusa.blogspot.com

TESKAn ::

Hehe, Tomi, hearya:D!
Samo je pa ta voda najčistejš:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

segi ::

TOMI:
sorry za moje prehitro sklepanje da delaš v industriji.
Kaj pa meniš glede parafinskega olja.Ima te lastnosti???:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: segi ()

Tomi ::

segi: no problem.. Saj tako ali tako bom čez nekaj let tam.
Kar pa se tiče parafinskega olja. Kemijsko gledano gre za zmes tekočih ogljikovodikov. Iz tega sledi, da je zadeva vnetljiva, in ne verjamem, da bi kdo rad imel toplo olje v svoji mašini.
Tako mimogrede, kaj bi raje imel zraven sebe, lonec z vročo vodo ali oljem.
Sicer pa, varianta je, samo ne verjamem, da preveč dobra.
metrodusa.blogspot.com

segi ::

Tako kot si rekel, zadeva je precej vnetljia, seveda pa bi to zgledalo pod neonko čudovito.

---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Bevcan ::

Proti algam lahko daš notr sredstvo ki se da v vodne postelje. Jaz sem ga dobil na sejmu narava zdravje tm k so eni prodajal vodne pojstle. Pa me je zanimal kaj dajo not da ni alg. Ampak je od vode tako ali tako boljši alkohol. Za obarvanje pa not stišnš eno bombico iz nalivnika ena na en liter bo čisto dovolj ker drugače se cevke zamažejo tam kjer ostane kaplica.

burek8 ::

od vseh obicnih tekocin najbolje hladi cista voda, ker pa ni šans da bi ti ratalo imet cisto - brez alg v racunalniku (tudi ce kupis 15x destilirano ti to nic ne pomaga, ker so alge, ki ponavadi sploh niso alge ampak modrozelene bakterije, skori povsod in zihr ne bos imel prov vsega sterilnega), zto dodaj prov narejeno sredstvo proti algam, najbojše tisto za akvarije, ker je najmanj strupeno in korozivno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sobna fontana - dodatek za vodo

Oddelek: Loža
315751 (4240) fikus_
»

Problem s temperaturo - vodno hlajenje

Oddelek: Navijanje
171366 (1184) strumf666
»

[H2O Hlajenje] Grozno veliko alg

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131997 (1480) SebaR
»

Hladilna tekočina (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
647269 (6426) VASkO
»

Tekočina za hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182026 (1790) ABX

Več podobnih tem