» »

Problem s temperaturo - vodno hlajenje

Problem s temperaturo - vodno hlajenje

Alirio ::

Cape Coolplex 10 mk-4, vodni blok za AMD procesorje
Black ice PRO 2 radiator
Astek VGA Rev. 2
Hydor Seltz L25, centrifugalna črpalka, Retail
2x 120 mm ventilator na haldilniku

to je vodno hlajenje ki ga uporabljam in temperatura pri nenavitem procesorju ter neobremenitvi je 38-39°C. Mislim da je to dokaj dosti. Je pa res da hlajenja nisem odpiral, čistiv cevi že kakšno leto in pol. Na hladilniku pa se je nabralo že kar veliko praha. Prosil bi za pomoč pri znižavanju temperature. Vse čipovje na matični plošči je opremljeno s haldilnimi rebri. Voltaže so nastavljene na originalno prav tako tudi frekvenca. Temperatura sistema pa je 33°C. Komponente računalnika lahko vidite v podpisu.

že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč
-alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

dxx ::

Na tvojem mestu bi sčistil celotni sistem vodnega hlajenja, sčisti prah iz radiatorja.Drugače temperatura CPU sploh ni visoka. Koliko je full load temperatura?

Alirio ::

ko sem delal super PI je bila 43 ko gledam film v BSplayerju je 42 za kaj drugega kot npr igranje igrice oz pečenje CDjev nisem še ščekiral.
Bi morda poleg tega da ščistim celo hlajenje obstajala še kakšna druga možnost? aja pa še to a s tem ko naj bi čistil ceu sistem pomeni naj tudi snamem CPU hladilnik in VGA hladilnik ali samo ščistim cevi ter prah s radiatorja??

hvala
-alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

Alirio ::

lepo bi prosil za pomoč. vem da sem 1 odgovor že dobil vendar ni tako natančen. Prosil bi za kaj natančnejšega. Oprostite zaradi teženja.

že v naprej se vam zahvaljujem.
-alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

strumf666 ::

Prah bi bilo dobro posesati iz radiatorja in celotnega računalnika, vodo je tudi dobro občasno zamenjat recimo 1x na leto, sploh če ne uporabljaš dodatko proti koroziji in algam. Če uporabljaš silikonske cevi je potrebno občasno dotočit vodo, ker so cevi porozne in voda hlapi. Potem ko boš zamenjal vodo moraš sistem dobro odzračit.
Nujno ni, da snameš bloke, lahko pa jih in na novo namažeš z kakšno dobro pasto recimo Arctic Silver 5, ker če kontak ni dober potem ti čiščenje ne bo veliko pomagalo.
A uporabljaš kakšen dodatek in kakšne barve vodo imaš (je brezbarvna ali kaj zeleni, rjavi, ...)?

Temperature, ki se jih ponavadi primerja so:
- idle - si v winsih in pustiš vse na miru
- load - poženeš recimo Prime 95 (izbereš max heat, CPU consumption) ali kak podoben program, ki je narejen za obremenjevat procesor


LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Alirio ::

ok če preidemo h barvi vode. Je rahlo zeleno-rjavkasta. Cevi so prozorne kot si že omenil. Kaj naj bi pomenila ta barva vode? Aja pa še to... Morda radiator ni postavljen dovolj dobro ker je postavljen za računalniko, slednji pa tiči pod mizo. Kaj misliš o temu? Pa aja ne uporabljam destilirane vode ampak kar vodo iz pipe. Dotakati pa jo moram recimo 1x na 2 meseca kar se mi zdi kar veliko. Sobna temperatura je v povprečju 20°C. Idle CPU je 36°C (ampak računaj da CPU ni navit) load pa je 43°C (vsaj mislim, da je ker ko poženem P95 mi jo nabije na toliko je pa res da nisem spreminjal nobenih settingsov ampak samo zagnal program)

še enkrat havala za pomoč
-alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

Gajba ::

uporabi destilirano vodo + antifriz
All I found were lungs and liver

Alirio ::

kakšen je učinek tega? kakšna °C manj? ali 5-10°C manj?
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

Gajba ::

antifriz preprečuje nastajanje alg, pa še masten je, zato pumpa dela malo bolj gladko. pri temperaturi pa ni neke razlike
All I found were lungs and liver

Alirio ::

evo stvar je spucana razlika v temperaturi je vidna. Še vedno ne tako kot na začetku ko je bila temperatura 28°C idle. Sedaj pa je idle 33°C in 42 po 30min p95. Vse kar sem naredilil sem očistil cevi spucal nekaj vodnega kamna ter očistil haldilnik na katerem je bilo 1cm praha :D

obstaja še kakšna druga možnost za znižanje temperature na prvotno 28°C?

lp
alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

Gajba ::

no če boš uporabo destilirano se ti vodni kamen ne bo nabiral, drugače pa ne vem kaj bi še nardil. mogoče maš hladilnik zašopan od alg, pa ti je pretok padel.
All I found were lungs and liver

Alirio ::

emm in kako naj bi ga očistil če se ga sploh da? ker antifris preprečuje nastajanje alg ampak jih ne uničuje če sem prav razumel kar si napisal v enemu izmed tvojih odgovorov.

hvala
-alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

DominusSLO ::

Daj kako slikco sistema... Iz kje ti venti na hladilniku vlečejo zrak? Če hladijo vodo z zrakom iz sistema(33°), so tvoje temperature čisto ok ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

asus ::

za alge pa pjt v eno akvaristično trgovino in kup al algopur ali pa algovec košta cca 1000sit in je za cca800-1000l vode,sepravi za dolgo al pa če kupiš bakrov sulfat ki tudi uničuje alge

strumf666 ::

modre galice raje ne dajaj notri, imaš lahko precej problemov. Asus, če se zadeva uporablja kot škropivo (pa ne proti algam), še ne pomeni, da je primerna za v vodno dat :\

Najbolje da greš res vprašat v kakšno akvaristično trgovino (ali trgovino, kjer prodajajo opremo za bazene), če imajo kakšno čistilo, ki alge "odlepi", ker če jih boš samo pobil, ti to ne bo povrnilo prvotnega pretoka (če so seveda samo alge krive)
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Gajba ::

jaz sem probal ALGICID STANDARD (sredstvo proti algam in bakterijam v bazenski vodi), ki ga dajem v bazen in se ne obnese. voda je po par dneh ratala oranžno-rjava in se iz dneva v dan bolj temnila. ko sem jo odlil sem opazo, da se je že začela stvar začela nabirat na ceveh in blokih. tako da sem zaj spet na antifrizu in voda je čista
All I found were lungs and liver

Alirio ::

stvari se izbolšujejo. Stvar mam navito na 225x10,5 ter 1.6V in moram reči da sem z temperaturo kar zadovoljen. 35-36°C pomojem ni slabo medtem ko poganjaš 3dmark03 ter SuperPI. No ja z rezultati nisem kaj prida zadovoljen... samo 58503dmarkov in 45,641s v SPI.
Kar se tiče grafe pa se mi radeonček ne pusti kaj preveč navijati... 450/370 ni kaj preveč dobro za PRO 9800 od MSIja. Ima jedro od XT sepravi bi morala iti precej vec... Glede algic pa ja bom kar z antifrizom poskusil.

hvala za pomoč pa prosil bi za komentarje na moje dosežke
-alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

strumf666 ::

antifiriz v vodi je dobra preventiva proti algam, pazi le, da ga ne bo preveč, ker slabše odvaja toploto kot voda. Pa če ti slučajno kaj špricne po računalniku, se zelo počasi suši, ker je "masten". LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali bi delovalo?? - Vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
273439 (2864) hojnikb
»

Pomoč pri vodnem hlajenju - radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312901 (2610) TOP
»

ciscenje vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322071 (1453) mykeos
»

Hladilna tekočina (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
647261 (6418) VASkO
»

VODNO - LEP IZGLED

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322797 (2188) burek8

Več podobnih tem