» »

kupim 19'' ali se raje vecji monitor (katodn, cimvecja kista)

kupim 19'' ali se raje vecji monitor (katodn, cimvecja kista)

ovdje kokoš ::

dan, na morju si zelim met racunalnik za musko in se za kasno staro igro, za to bom najbrz uporabil dedijev star racunalnik, celeron 2 400 MHz, GeForce 2 MX 400, odlocil sem se da ga bom poskusil vgraditi v nek cimvecji monitor da ne bo v napoto.

zato bi rad dobil cim vecji monitor, vecja kot je kista, bolje je

ce ima kdo kakrsnkoli nasvet, je dobrodosel
jebi ga

GrimReaper ::

odlocil sem se da ga bom poskusil vgraditi v nek cimvecji monitor da ne bo v napoto.

Oprosti, ampak tega stavka pa res ne razumem. Računalnik bi rad vgradil v monitor, zanimivo :)) .
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Klemzz ::

njegove vitalne dele najbrž, smeh sam kišta od monitorja je pouna tko da nevem kam boš kej dau

malcek ::

vsekakor kup večji crt. Predlagam starega, zdaj jih po vseh večjih firmah, inštitutih odpisujejo ko se vse seli na lcd. Mal povpraši dobiš za drobiš.

Antares88 ::

40k za mojega Compaqa P1220 22" bi dal?

Več: Klik

ovdje kokoš ::

-res ne bi rad dal vec kot 15k za monitor
-moj stavk je bil za ljudi s povprecnim IQ-jem popolnoma razumljiv (vem da pisem dolge, brez vejic in dokaj nerazumljive povedi, prfoksi za slovo sm po tem ko sem napisal 11 stavcno poved rekel da me je navdihnil ulikses:D )
-racunlanisko drobovje SE DA spravt v vecji monitor, se posebi v starejse, k majo notr poln praznga
jebi ga

Azrael ::

Obstajali so taki monitorji v katerem je bil vgrajen še PC računalnik (Mac stayle), vendar so bile matične plošče v večini primerov nestandardnih mer, kar je onemogočalo preprosto nadgradnjo.

Se pa bojim, da v še tako velikem monitorju, ki ni bil namenjen vgradnji PCja, ni dovolj prostora za kaj takega. Namreč katodna cev in tuljave na njej zavzamejo večino notranjosti škatle monitorja. IMHO boš zadevo lahko izvedel le v primeru, da boš za monitor sam zgradil večjo škatlo in poskrbel za dobro hlajenje notranjosti.

Še ena ideja, kaj pa ALu kovček v katerega v pokrov vgradiš LCD monitor, v spodnjem delu pa je PC in nad njem tipkovnica. Enostavno za izdelavo in imaš namesto glomazne in težke škatle nekakšen prenosni računalnik?
Nekoč je bil Slo-tech.

malcek ::

še ena ideja, kupiš dobiš škatlo crt monitorja, zmečeš vse ven, namesto ekrana vgradiš lcd, notri pa drobovje pc-a,

Še vedno bo zgledal kot velik crt, pa še oči ti bodo hvaležne

Mene na crt ne dobiš več ker sem potem takle 8-O

lolek84 ::

Jaz sem dobo "21" Monitor Siemens MCM2109 za 7.500 SIT, sicer je monitor star nekje 5-6 let vendat zaenkrat še dela dobro. Glede tega pri katerem bolj trpijo oči pa nevem.... Po mojen mnenju ni dobro v nobenga v nedogled buljit :D Žal pa to vsi počnemo :P

;-) ::

"-moj stavk je bil za ljudi s povprecnim IQ-jem popolnoma razumljiv"

3x sm prebral, četrtič ti pa povem da tvoj IQ ziher ni nad povprečjem. Nikol neboš spravo v CRT 19" al pa 21" cevga kompa...nikoli edino če sprešaš dele pa jih daš nekam v kot.

Od standardnega namiznega računalnika ne, lah se pa pogovarjaš da boš dal MACovega minija not dal>:D

Pol še pa enkrat mej pržgan CRT 2 uri pa ga probaj po vrhu kak se greje, pol pa seštej gretje kompa+monitorja= pekel...a boš še vodno z "intergrirano črpalko v monitor" not dal?

imposible mission

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

desperados ::

da se, sem že vidu, ni problema sam je vse skup zarad pregrevanja po nekaj tednih crknilo!
Kompleten sistem pa je bil stalno nestabilen zarad prerevanja!

najbol da si pogledaš www.mini-itx.com in tam pobereš kako idejo, res da so tam uporabljene miniitx plate sam se da tut z navadnimi sam ni isti filing

upam da maš majhno plato ker je velik problem z placom...

Jan987 ::

Jest ti svetujem da si namesto vsega tega nabaviš en star pocen laptop s podobnimi zmogljivosti. Na bolhi se dobijo včasih tudi pod 20k pa boš mel najmanj komplikacij!

zcetrt ::

Kaj pa motnje? Katodni monitorji so kar nadležni...
4.

ovdje kokoš ::

hvala za vse ideje, najbrz bom nekje probal dobit lcd in neuporaben crt monitor pa bom vse skup notr ugradu, tista s kovckom je tud huda, sam glede na to da so komponente ce das mamaplato lezat pokonc, bi mogu bit kovcek visok, kar pa ni zapestju prijazno, pa se monitor s samo enmu kablm je dost bl atraktiven
jebi ga

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Tisto s kovčkom je bilo izvedeno tako, da je bil zgoraj pokrov čez PC vsebino in si lahko tipkovnico vzel ven. Lahko je bila relativno kompaktna reč (jasno ne v primerjavi z notesnikom) in zoprna za tipkanje ali pa praktično monitor z malenkost višjim podstavkom, če si tipkovnico in miško vzel ven iz kovčka.

Drugače pa tudi monitorjeva kišta z enim samim kablom (in brezžično tipkovnico, miško in morebitnim WiFi) ni švoh ideja.
Nekoč je bil Slo-tech.

Brane2 ::

Vrjetno bi pa lahko recimo v ohišje od 21" CRT vgradil recimo 19" aqli 20" LCD, v preostanek škatle pa računalnik...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima kdo ta monitor ? (Sony fw900), kje bi ga dobil/kupil ?

Oddelek: Kaj kupiti
486265 (932) tony1
»

Rast prenosnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
557202 (5766) Matevžk
»

Napajanje PCja v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6810424 (7690) stromar
»

Samsung pripravlja 19-palčne prenosnike

Oddelek: Novice / Procesorji
444273 (3007) Saladin
»

Sevanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538049 (6975) Pyr0Beast

Več podobnih tem