» »

Kamen - kako ga razbiti?

Kamen - kako ga razbiti?

bauci ::

Na parceli imam en velik kamen - skalo, ki jo niti slučajno ne morem premakniti, rad bi se je pa znebil. Pred časom sem nekje bral (seveda sem vse bistveno pozabil), da se lahko kamen (skalo) razcepi tako, da se v kamen zvrta par lukenj in se potem v luknje natrese nek "prašek", doda vodo, zamaši luknjo in čez par ur se volumen zmesi tako poveča, da razcepi kamen. Ali ima kdo kaj več informacij o tem?
Lep pozdrav, Bauci

roscha ::

Macola + jeklena špica = kosi skal

In še mišice dobiš. Ne bo treba v fitness. >:D

#000000 ::

Počaki da bo -15 pa vodo not nali, mogoče ti rata. LP

Stratus ::

V skalo navrtaš luknje v ravni vrsti narediš lesene kline iz trdega lesa jih zabiješ v luknje (po možnosti naj bo les čimbolj suh ko delaš kline), nato kline pridno zalivaš z vodo da se les napne in skala razpade. Luknje naj bodo okoli 10-15cm narazen globoke 20-30 cm, klini naj bodo 3-4mm debelejši kot luknje, zabiješ jih vsaj 18cm globoko
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

;-) ::

Kak pa je velka skala če smem vprašat? Pomoje bi bla kila dinamita dost>:D

Drgač pa če je skala kok tolk lepo oblikovana da lah zakuriš kres na nje ga zakuri, da se fjst zagreje pol pa mrzlo vodo gor poli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Ajvan ::

zadnjič sm probu tisto reč iz praškam, ne dela
macola, majzl, krmp pa nekej ur dela pa bo
če maš zravn elektriko se lohk lotš vrtat lukne not z bormašino pol pa v lukno majzl pa udri z macolo...
aja pa prej okol odkopl da bo luft k drgač zemla skalo skp tiši pa gre še mn rada narazn
pa pivo si prej prprav:D
Najbl neumn se najbl dere

Tear_DR0P ::

pa fino je če več kakšna skala je, apnenčasta se lepo razpade če jo začepiš z lesenimi klini in jih polivaš, granitna pa ne gre tolk rada narazen
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

TOP ::

Sposodi si KOBRO ali pnevmatsko kladivo ki razbija in je rešeno

sverde21 ::

Če jo na pravo točko zadaneš z majzlom, ti bo poknala po enim udarcu :D :D
<?php echo `w`; ?>

Zeberdee ::

Točno to nalogo sem imel kakšno leto ali dve nazaj. Z bor mašino sem zvrtal petdeset odprtin, na sredini globoke luknje, proti robovom skale pa malo manj globoke. Povezal z "vrvico", navezal petarde in bežal. Skalo, velikosti nočne omarice je razneslo. Še dobro da sem s paletami zaščitil mesto eksplozije.

Dela je bilo za 3 ure.

#000000 ::

Zejebavaš pa nis z običnim petardam skale razklal ??

Misl da maš najmanj zajebancije, najmanj je nevarno, in najhitrejš boš fertik, pejt v bauhaus ali baumax ipd. (prvo vpraši so soseda) in si sposodi Hilti štemarco, in pol lahko vrtaš štemaš ipd. ter skala bo otišla. LP

Zeberdee ::

Sem. In to brez problema. To so bile petarde iz Italije, ki jih predvsem uporabljajo navijači na štadionih.
Ena čisto navadna mega po mojih izkušnjah (iz mladih let) lahko naredi tako škodo na raznih telovadnicah, opečnatih stavbah...
Preprosti preizkus - najdi zapuščeno mravljišče - ne ubijaj živali. 3 navadne mege vržene naenkrat v mravljišče bodo naredile tak kabum da je kaj za videti.

;-) ::

Mega vreji razčef*** stvari ja...vrjamem da je razbil skalo.

Evil mind ::

Ah kakšna mega, plastičen eksploziv, to nardi pravi bum.:D

pingec ::

Tele (par komadov) ti jo zihr ruknejo narazen, ce mas dovolj globoke luknje >:D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Steinkauz ::

Na sredo zvrtaj luknjo pa nekje dobi petardo(no bl dinamit skor :D ) KOBRA. To ma kr negi gramov(15?) smodnika in k to rasfuka 8-O
Al pa za vsak slučaj kupi 2 :D Sam zdej je to mal problem dobit k nismo glih okol novga leta.

klemen22 ::

Ne vem no, ta tema je totalno neki. Kaj ne moreš prijeti dobre stare macole in nekaj časa mlatiti po tisti skali. Pač pravi moški v takem primeru potegnemo macolo in tolčemo po skali in ne uporabimo nekih pussy oriented metod spreminjanja velikega kamnja oz. skale v manjše lahko prenosljive drobce.:\



Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izkopat vodnjak?

Oddelek: Loža
3119806 (1682) BigWhale
»

S čim se lotit betona?

Oddelek: Loža
329822 (3142) SmotaniJanez
»

Kamnita ladjica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14536971 (33346) Thomas
»

Kopanje jarka

Oddelek: Loža
4712404 (10587) Bananovec
»

Asteroid obvozil Zemljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
667803 (5083) cegu

Več podobnih tem