» »

Imperij vrača udarec: Intel Core 2 Duo

1
2
»

muzičar ::

Ja DDR3 podpora pride iz AMD-jevega tabora šele leta 2008 torej pride AM3 šele 2008 medtem ko Intel bo dal ven podporo DDR3 že nekje na polovici leta 2007. Tako da se bo moral AMD kar malo zmigat.

Sem pa presrečen da sem počakal takrat ko sem hotel menjat na AMD tako da bom sedaj lahko preskakljal iz Pentium-a na Conroe-a sicer šele ob prihodu DX10 grafikulj ampak vseeno glede na teste komaj čakam. Ni kej lepo je spet vidt Intel-a v ospredju.

OChack ::

no tmle je nekdo napisov da je P3 pometu z K7 ki je pršu na slot A, ni res, ravno to je AMD rešil propada, ker je biv do 15% hitrejši od P3 in ~20% cenej (ravno en izvod berem stare revije), P4 je pa res bla škoda, je na višji frekvenci delovov slabi k P3 zto so tud ukinl P3 na hitrco, seveda se sedaj intel vrača h koreninam in prov je tko, knkurenca je zdrava, pa čimnižje cene za nas
Int€l inside, IDIOT Outside

macgajver ::

carsko hudi proci za dokaj ugodno ceno sploh tale ---- Core 2 Duo E6600 $316 pa da se najde en mahr k bo razložu koko množilnik odklent pa bomo imel za mau dnarja velik muske.
tenstan krompir je pa zakon

Liker ::

@OChack, se oproščam, a ob splavitvi Athlona je bila bolj štala s primerljivosto zaradi zanič čipsetov za Athlone. Tako da v bistvu je bil Athlon CPU boljši že od samega začetka.
mea culpa.
Je pa bil P III napram P4 veliko boljša konkurenca Athlonom, to je dejstvo :)

OChack ::

definitivno arhitektura P3 bol od P4 se strinjam , ker ma mn ciklov al kko že tist hec, ja AMDjev chipset je biv uboga zadeva, VIA je bla tiste cajte maestro za AMD, dokler se ni pojavu nforce
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

PrimozR ::

macgajver sanjej za odklep množilnika. S P4kam se to ni dal narest, z A64kam tut ne. To je zdej hardcoded v jedro.

kuglvinkl ::

Slišim, da ma X6800 odklenjen množilnik. je to res?

PrimozR ::

Je res.

EDIT: Je 'Extreme edition' Pentium D 9xx tudi imel odklenjen množilnik? IIRC ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Sergio ::

OCHack: najbrž misliš da ima manj-stopenjski cevovod (IIRC 11 VS 20)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

PrimozR ::

Prescott je mel 31-stopenjskega. Za P3 ne vem. Pentium M ima IIRC 15 oz. 17 stopenjskega.

Jst ::

Hm Intel ima pa res smolo kar se privabljanja mojega denarja tiče. Sedaj mam že pol leta X2ko. Ker bo ta proc dober še 2,3 leta bo do takrat tudi že K8L pripravljen kar pa bo spet voda na mlin temu, da kupim spet AMDja. Žal Intel zamudil si!



Zanimivo. Jaz sem pa kupil Intela v obdobju, ko je prisel 2.4+HT, kjer (v tem obdobju) ni bi bilo neke razlike med Intelom in AMDjem (oziroma se je takrat bolj splacal p4. Imel je HT in dober OC). Imam ga tri leta in sedaj spilam Half Life 2, ut2004 ter Riddica na 6600GT.

Sedaj je prisel super procesor od Intela in je ze cas za zamenjavo mojega PCja in bom spet kupil Intela. AMD je trenutno tehnolosko bogi. Slab timing AMD, smolo imas pri meni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Zanimivo, kako imamo ljudje razlicna mnenja. a?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0LN4r ::

komaj čakam na prvi conroe pri mimovrstah hehe
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

JamesBond ::

IIRC levo IIRC desno IIRC gor IIRC dol. Spam?

OChack ::

Sergio, mislm da sm to mislu ja, mn stopn k je hitrej se izvajajo zadeve, sam sm pozabu u čem je hec, da se ne da večjih frekvenc dosegat. Množilnik pa mislm da majo vsi inžinirski sampli odklenenga, tko da vrjamem da izvedba za končne kupce tega ne bo mela.
Int€l inside, IDIOT Outside

PrimozR ::

ESi že neki cajta niso unlocked.

Stajerc ::

The Force is with you young Skywalker... but you are not a Jedi yet
Have a nice day.

BluPhenix ::

oh OChack ne bluzi preveč.

Ja Core 2 jedra imajo občutno krajši pipeline (14 proti 30 od prej). Fora v pipelinu je ravno, da daljši kot je, hitrejši je procesor, teoretično, saj tako "izvaja več ukazov hkrati". Dokler so zadeve programirane linearno, torej brez skokov je to super in je res hitro. Problemi so, ko se pojavijo skoki in programje vsebuje veliko le-teh. Pri skoku se pa zgodi to, da procesor "flusha pipeline", torej ga sprazne in napolne z novimi podatki, kar pri dolgem pipelineu traja in traja. Zato imajo procesorji vdelano branch prediction enoto, ki skrbi, da se pipeline zapolnjuje s približno pravimi podatki, ampak ker ta "prediction" enota ni vedno točna, pride spet do spraznitev pipelina.

Daljšanje pipelinea je "najenostavnejši" princip pohitritve procesorjev, na papirju.

Kolikor sem bral ima Core 2 precej izboljšano branch prediction enoto in nekatere ukaze lahko celo združije v skupine. Nekako sledi poteku programa in ker večina programov uporablja večji čas enake skoke oz enake operacije ob skokih jih core2 nekako združijo in tako hitreje izvedejo. Veliko seveda pomaga tudi naravnost orgomen cache.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

OChack ::

BluPhenix ne bluzim pač pa uprašam, in hvala za razlago.
kaj pol bi se lahko proc z 400 mhz ki v 1 koraku nardi vse, primerjav z današnjimi?
ta varjanta bi bla pomoje zelo dobra za prenosnike, nizka poraba itd....
Int€l inside, IDIOT Outside

BluPhenix ::

Ok, pol se opravičujem za neprimeren "ton".

Ja pipelinani procesorji lahko na nižjih hitrostih dosežejo boljše rezultate kot ne pipelinani na višjih. V bistvu je še nekoliko drugače. Daljšanje pipelina omogoča navadno višanje frekvenc, ker lahko procesor obdeluje en kup podatkov na enkrat in zelo hitro, četudi prihajajo malo počasneje iz periferije.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

OChack ::

ubistvu bi pol to lahk rešil z večjim l1 in l2 predpomnilnikom, kar zgleda da je intel tud naredu, na guru3d če se ne motm so o nekem novem procu za serverje pisal ki ma 16MB L3 pomnilnika, tko da pomoje tud ni tok useen kok je česa, zgleda da AMD u teh primerih res malce zaostaja sploh ker je ukinu proce z 1MB pomnilnika (2x 1MB)
Int€l inside, IDIOT Outside

Mr.B ::

OChack. zaradi takih kot si ti, je AMD vpeljal AM2, češ Intel ima ddr ":D AMD pa le DDR:(
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OChack ::

Mr.B mislm da je fora tud v ceni DDR1 se skor ne dela več, DDR2 je cenejši (realno je tud počasnejši zarad latenc ) in ja verjetno 80% kupcov gleda sam številke, sam da je DDR2 da je čimveč MHz, bitov itd........pač na taki raji se služ denar, zato se pa splačal na AM2 preklopt.
Hočm povedat to, da stara arhitektura od P3 ki se je uporabila za izdelavo core duo zlo dobr obnese z velik pomnilnika, zarad krajših pipeline.
Int€l inside, IDIOT Outside

PrimozR ::

OCHack AMD zelo hitro dostopa do pomnilnika in ne rabi tako velikega predpomnilnika. Razlika med pol in 1 megabajtom je manj kot 10%. Pri Intelu je razlika malo večja. Sicer ima pa ogromen cache Itanium.

jancko ::

Mene zanima ce ze kej veste cene Intel Core 2 Duo...procov
jancko

Jan987 ::

na nakupi.net imaš že cene v slo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hyper-threading (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
739431 (8035) Pesimist
»

AMD X2 Brisbane, Windsor 65nm - dobri navijalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
647129 (4958) MEDENA
»

Nakup novega računalnika-zdaj ali počakati?

Oddelek: Kaj kupiti
251934 (1023) MEDENA
»

Imperij vrača udarec: Intel Core 2 Duo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7511016 (7889) Jan987
»

Po prvih testih se je Conroe odrezal zelo dobro

Oddelek: Novice / Procesorji
475611 (3415) Bistri007

Več podobnih tem