» »

Odpuščanja v Intelu

Odpuščanja v Intelu

Hartware.net - V skladu z v aprilu najavljenim Intelovim prestrukturiranjem bo Intel v kratkem odpustil približno tisoč zaposlenih, je najavil Intelov direktor Paul Otellini. Zanimivo je, da bodo v skladu z reklom Riba smrdi pri glavi, za začetek odpustili tisoč menedžerjev, zaradi katerih je bilo "sprejemanje odločitev počasno in neučinkovito".

S tem ukrepom nameravajo znižati stroške, izboljšati hierarhijo in pospešiti komunikacijo v podjetju, je dejal Intelov predstavnik za stike z javnostjo Chuck Malloy, natančnih številk pa še ni želel razkriti, saj čaka do naslednje srede, ko bodo obelodanili poslovne rezultate zadnjega četrtletja. Otellini še dodaja, da je v zadnjih petih letih delež mendežerjev rastel hitreje kot število vseh ostalih delavcev skupaj. Prizadete so o položaju obvestili včeraj in danes, dobili pa bodo odpravnine v vrednosti najmanj treh plač.

14 komentarjev

Yohan del Sud ::

Matematika ni bila nikoli moja močna točka ampak, a ni tukaj neka rahla nelogičnost med prvim in drugim stavkom: "Intel bo odpustil tisoč ljudi, od tega tisoč meneđerjev..." Saj ne da bi to ne bilo fizično možno, ampak mislim da gre za typo. 0:)
www.strancar.com

Gandalfar ::

ni typo, samo slab stavek. Vsi ostali mediji so porocali, da bo intel odpustil 1000 managerjev

Z-lot ::

Mja, in takisto zadeva s "pri glvi smrdečo ribo", lahko bi šlo npr za kake middle line managerje... anyway, to ni "glava ribe", pač slabo izbrana metafora :P

sirotka ::

Pa kaj se morte zmeri na vsako novico spravit s takimi bednimi. Sj je vse ok, da se pač drži neka raven kakovosti, ampak djte no...kako on izbira metafore, je čisto od njega odvisno....v svoji novici boš takisto izbral eno, ki se bo tebi dopala...

klemen22 ::

Meni je tudi zelo hecno. Glede na to da ima Intel ene 100k zaposlenih. TOrej kok imajo sedaj nekih managerjev, a ene 5000?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mtosev ::

Ocitno bojo neucinkoviti ljudje leteli. Tako je tudi prav.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Looooooka ::

1000 neucinkovitih managerjev.faak kera gruca nesposobnosti.teli se lahko z nasim parlamentom kosajo.

diso32 ::

Pr nas bi najprej 3x zamenjali vodstveni vrh, nato odpustili približno polovico običnih delavcev in seveda šele nato pomislili da morda le managerji ne opravljajo svojega dela....kruto.
-

Matevžk ::

teli se lahko z nasim parlamentom kosajo.

Upam, da si ne prislužim naslova persona rudis, če te podprem v tem komentarju :)).

@diso32, na žalost res.
lp, Matevžk

AtaStrumf ::

Končno bo par glav popadalo, ker ga je Intel jako sral v zadnjih letih. Verjetno poskušajo tako tudi malo omilit vpliv slabih poslovnih rezultatov, ki bodo objavljeni v kratkem. Kao zdaj z novim procem in brez nesposobnih managerjev, se bo pa vse obrnilo na bolje, tako da ne prodajat naših delnic ;).

Gandalfar ::

Vprasanje za ekonomiste:

- ce hocem delnice prodat, jih mora nekdo kupit
- ce jih ne odkupi podjetje nazaj, s tem podjetje nima dejanske izgube denarja
- ali je potemtakem izjava AtaStrumfa smiselna?

Tko, mal po kmecko razmisljam pa nekaj mi pravi, da ima prav samo z mojim nacinom razmisljanja pa se mi vseeno ne sestavi skupaj

marvin42 ::

Gandalfar: ko se delničarji prestrašijo in začnejo delnice prodajat, začne cena delnice padat... in s tem vrednost podjetja.
Mostly Harmless

sirotka ::

mhm, to pa res....prenasišenost trga z delnicam povrzoča padec, lahko tud močno pod tržno vrednostjo podjetja.

Pravnicek ::

in pol se najdejo spekulanti :D
http://mrest.net - pravno svetovanje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skupina okrog Intela investira 3,5 milijarde dolarjev v razvoj

Oddelek: Novice / Ostale najave
73644 (3424) opeter
»

Intelovo razkazovanje mišic: 80-jedrni procesor in napovedi o prehodu na 45 nm proizv

Oddelek: Novice / Procesorji
315520 (4333) imagodei
»

Nadaljnja odpuščanja pri Intelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
759681 (6964) madviper
»

Intelovo prestrukturiranje

Oddelek: Novice / Procesorji
174167 (3385) sirotka

Več podobnih tem