» »

Pri bootanju noče prepoznati tipkovnice

Pri bootanju noče prepoznati tipkovnice

schurda ::

Tip mi je dal, da mu pogledam PC, pa mi ob bootanju javi:

WAIT...
Unlock Keyboard
Press F1 to resume

Isto javi, če ni tipkovnice oz. če dam gor drugo. Je pa priključek DINski, model plošče še ugotavljam, proc. je Pentium III 600. (BIOS 61-1013-001437-00101111-071595-ALi1621-M726MRT_V1.2-0 10/13/1999)

Kaj bi to lahko bilo? Aja, baterijo sem vzel, da se CMOS restira. Vse 3 lučke se ob pritisku na stikalo prižgejo, potem pa nič.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

mtosev ::

Model plate je M726MRT.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Spajky ::

Ta PCchips plata s tem ali-jevim chipsetom je katastrofa, se bolj splača nabavit rabljeno npr Abit BH6 za dva jurja; bo zadeva enkrat hitrejša ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

schurda ::

OK, to sem tudi sam ugotovil, a to še ne reši problema. Boot se ustavi pri unlock keyboard. A je kakšna šansa?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

5er--> ::

Če probaš resetirat bios?
Je priključek pravi (kje drugje dela?)
So vsi pini na svojem mestu?

schurda ::

Ne vem kje bi bil gumb za reset, sicer sem pa odstranil baterijo, pa isto. Poskušal sem s tremi tipkovvnicami in brez, vedno je isto. Tudi vse priključke sem pregledal, če se je kje kaj iztaknilo. Nič.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Dead_Eye ::

Hmm, to mi zveni kot da je stvar zaklenjena na ohišju s tisim "ključkom". Moja stara 386-ka je imela tako :D odklopi kabelček ki gre s te ključavnice na ohišju na ploščo in bi moralo delat :)
The one and only

Azrael ::

Poglej, če ni slučajno jumper nataknjen na 5 pinski header za system led in key lock. Lahko bi bila vzrok tudi narobe priklopljena ledika na tem konektorju.

Če to ni je ali plata fuč ali pa je bila flashana z napačnim BIOSom, kar pri PC Chips ni nič nemogočega, klik.

Če je s plato konec, poslušaj Spajkiyev nasvet, Intel BX je zakon za te procesorje.
Nekoč je bil Slo-tech.

LoveHate ::

Lep pozdrav!

Lahko da je sama TIPKOVNICA zaklenjena. Obrni jo okoli in poglej ce je na hrbtni strani nastavljena na AT in ce je UNLOCK.

Te stare tipkovnice so imele to opcijo.


Lahko je pa tudi zaklenjena na samem ohisju.


Lep dan zelim!



Blaz

obranc ::

jst sm imel podoben primer - ob resetu kr naenkrat ni hotla delat tipkovnica.
Rešitev: ugasneš računalo, izklopiš napajalnik za 5 sekund in spet pržgeš.
primitivno, ampak dela.

schurda ::

Hvala vsem za pomoč.
@LoveHate: nima te opcije, pa tudi ohišje ne. Poznam, ker imam šel tako ohišje. Ista napak pa se pojavi na treh tipkovnicah in tudi brez tipkovnice.
@Azrael: Ja. bom pogledal, zaenkrat mi še ni uspelo. Možno je, da se je kje staknil, kakšen kabel.
@brabrabranc: sem poskušal, ni uspelo
@Spajky & Azrael: Če verjameta ali ne, doma imam kot drugi računalnik mašino, ki jo poganja moja druga BH6. Prvo sem namreč (na žalost) prodal tipu od katerega sem jo kupil dve leti prej in je bilo tudi njemu žal. Da ne govorim o tem, da se je mendocino navil za 50% že s tem, ko si FSB prestavil iz 66 na 100MHz. Ja, ta plošča je zakon.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535537 (4473) svetetko
»

Družinski server / HTPC za v dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10612706 (9414) CoreySteel
»

IBM tipkovnica brez kabla - kako povezati novega?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
211749 (1590) Duhec
»

Direct3D ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
231386 (1164) Senitel
»

POMOČ PRI DIVX

Oddelek: Pomoč in nasveti
7888 (698) gonilnik

Več podobnih tem