» »

cdrom kot cd predvajlnik

cdrom kot cd predvajlnik

gregich ::

kako bi cd-rom pripravil do tega, da bi predvajal glasbo, če bi priklopil na 12v, 5v in na izhodu za slušalke priklopil AUX na stolp. rad bi, da bi vse skupaj prdvajalo glasbo..

P.S. lahko da me ne razumete :D

5er--> ::

Lepo bi bilo, če bi imel tipko play, drugače ne vem kako bi mu poslal "komando".
Lahko pa probaš naredit še kakšno napravico, ki bi preko IDE konektorja in ATAPI protokola kontrolirala CD-Rom (malo težje).
Link za pomoč.

;-) ::

Jaz tud nevem kam je treba prklopit + pa - . Če se to sploh tak prklapla k navadn tok:\

SaXsIm ::

ne, pomojem morš fazo pa nulo prklopt. Na maso ohišja pa še zemljo :\
1.st hit on google
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

;-) ::

kaj pa kaki adapter/pretvornik obtaja da bi dobu iz navadnega toka ven molex priključek?8-)

SaXsIm ::

uh molex je pa res težko dobit... Če ga že sploh rabiš.
1.Lahko odrežeš konektor iz kakšnega starega napajalnika
2.Lahko ga kupiš v trgovini z elektroniko
3.Sploh ne uporabiš molex (ženskega) konektorja, ampak žice prilotaš direktno na ploščo.
Potem za 5v uporabiš še tranzistor 7805 (ne vem če se tako reče, samo cifra je ziher prava), kjer na en vhod dovedeš 12v, na izhodu pa dobiš 5v in imaš tako obe napetosti ki jih potrebuješ.
SaXsIm

;-) ::

SaXsIm jaz sem mislo da je kaka stval like napajalnik, ko ma na koncu molex, da bi sam prklopo, pa da je že adapter pa vse lepo skup nareto. Vem da bo se kdo najdo pa bo reko odgovor je: NAPAJALEC.

Bravo ampak rabim nekaj manjšega:\

Kilgore T ::

Namesto izhoda za slusalke raje uporabi izhod za zvocno kartico (audio out). Izhod za slušalke je manj kvaliteten.
V primeru, da ima CD/ROM ze gumbe za play/stop itd. bo toliko lazje. Veliko CD/ROMov ima konektorje za omenjene tipke, ceprav dejanskih gumbov na ohisju ni. Preveri.
Koncni rezultat lahko izgleda takole:


KLIK

Taksna stvar ne bo predvajala MP3, ker podpora ni vgrajena v sam CD ROM.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Senitel ()

;-) ::

nice.vem ja da mp3 nea špila

SaXsIm ::

vezje
Tukaj maš še shemo, kako vezati elektroniko da iz 12v dobiš 5v.
Eweer: To je mišljeno za na priklop na 12v (npr avtomobilski akumulator)
Lahko pa uporabiš kakšen manjši usmernik (kot so npr. polnilci za mobitele, samo mora imeti izhodno napetost 12v. Potem vmes zalotaš tisto shemo, nazadnje pa še molex iz napajalnika.
EDIT: Pardon, na tej shemi že imaš narejen kompleten usmernik (trafo, usmerniški mostiček, in potem še vezje za padec napetosti iz 12v na 5v
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

roli ::

Hmmm.Dobil sem majhno idejo.Doma imam dva CD pogona.Eden je navaden pogon in nima tipke play (ima pa izhod za slušalke),drugi pa je aopenov CD zapisovalnik z tipko play.Mislim,da bi bilo najlažje uporabit drugega.Vse bi bilo super,če bi vedel kam jih priklopit.A je kaka možnost,da bi uporabil baterije? Sicer imam polnilec od mobitela,ki je v smeteh a je ta samo 9V.Sem pa našel še enega,ki je 12V.Me pa zanima zakaj zaboga hudič rabi 12V in 5V.Ko bi imel nekaj kar ima tudi 5V.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Doman ::

Tisti pretvornik 220-12 dobiš za dobrega jurja.

gregich ::

hvala za vse odgovore samo mi je že učeraj uspelo.
hvala tudi za uno 7*** nevemm kaj ker nebi rad mel dveh adapterjev (1 za 12v, en za5v)
ker je to moja prva tema na tem forumu sem zelo + presenečen nad odzivom :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rele, ki bo vklaplo diodice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
304093 (2703) TEDY
»

Napajanje PCja v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6810370 (7636) stromar
»

CD-rom predelat v CD predvajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7949 (769) 5er-->
»

Cd-rom v Avto, 78S05, ko priklopim zraven računalniške zvočnike hrešči

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91495 (1365) SkIDiver
»

Dodatni ventilator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111165 (1004) element

Več podobnih tem