» »

Dodatni ventilator

Dodatni ventilator

Kriko ::

Imam KT7a ter Mx grafično kartico katero sem malo OC-jav. Ker imam doma ventilator od PentiumaIII sem ga hotel namestit z dodatnim stranskim nosilcem pod grafično kartico. Najprej sem ga poizkusil z navadnim transformatorjem 12V in je delal dobro. Ko sem ga že namestil pod grafično sem ga priključil in ne dela, oziroma ko ga vključim samo trzne in se ne vrti. Probal sem ga tudi priključit tam kjer je ventilator procesorja in spet isto, samo trzne. Ventilator od Pentiuma III je PRO-POWER šifra PP-825M12!!
Imam 300 W napajalnik!
Kaj delam narobe???????
  • spremenil: Kriko ()

element ::

Ventilator ti je crknu. Probi ga prklopet na molex konektor...

Kriko ::

Če ga zdaj priključim na 12v transformator dela!! Prosim če mi poveš kje oziroma kaj je molex konektor?

LuiIII ::

Molex konektor je tista bolj ko ne bela reč na koncu treh ali (običajno) štirih žičk od katerih je ena rumena (12V) druga rdeča (5V) vmes sta pa še dve črni, ki jima rečemo tudi masa (0V).

Upam, da imam prav

Lui

Kriko ::

Sam sem probal priklopit na rdečo in rumeno, torej samo 5V. Verjetno zato ni delal oziroma je samo trznil?
Kaj pa molex kolko vatov ima?

MaX ::

Na RUMENO žico prklop, kr ma 12V!!! 5V je verjetn premal, da bi tvoj ventilator poganjal...

SkIDiver ::

Prklop na rumeno in eno črno

MTB ::

Kako to misliš navadni transformator? Če si imel samo transformator, potem je bila napetost na izhodu izmenična. Ali si mogoče priklopil na usmernik (enosmerna)?

RS

Kriko ::

Sem priklopu na rumeno in črno in zdaj dela!!
HVALA VSEM

cyber ::

tko rdečo priklop na rumeno črno pa na črno pa imaš 12 V

Tic ::

Čudak:)

element ::

Evo ti molex: tisto kar je priklopljeno v disk/cd rom in so speljane žice od napajalnika notr. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fan, na starejšo plato.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141070 (995) Blinder
»

Priklop ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131605 (1453) kuglvinkl
»

kako povecati voltazo oziroma vrtljaje ventilatorjev?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51001 (924) experimetant
»

Čemu služi rumena žica na ventilatorju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292597 (2215) segi
»

tri zicke na ventu?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191067 (859) Binji

Več podobnih tem