» »

Digitalizacija arhivov

Digitalizacija arhivov

pviran3 ::

Pozdrav!

Ker grejo analogni časi h koncu, bo potrebno stare zaloge albumov in VHS kaset spraviti v računalnik.

1. Zanima pa me, kateri programi so najbolj primerni za urejanje slik, imen, celega arhiva, tako za skeniranje in urejanje le tega. S skenerjem sem poskeniral že nekaj 100 slik in sicer me zanima, kako naj te slike množično preimenujem, saj imam problem, ker mi scan shranjuje slike pol imena slika1, slika2, slika3... tako da nastajajo slike z več istimi imeni.

Ali obstaja kak progi, ki bi ti slike množično preimenoval v recimo datum nastanka ali kaj podobnega, da 2 sliki nebi imeli istih imen?

2. Treba se bo lotiti tudi VHS kaset in jih nasneti na DVDje. S tem sem se malo igral, vendar se ne morem odločiti kakšen format, kakšno kakovost, kater software za snemanje...

Ali so kje kaki tuturiali kako to nasneti, po kakih standardih, katero kodiranje, kakšno kakovost...


Če se je kdo že ukvarjal s tem, naj prosim napiše svoje predloge, ugotovitve, izkušnje, saj bi rad naredil en kakovostni arhiv.

LP

poweroff ::

Po moje se ti splača slike urediti po albumih (direktorijih). Albumi naj bodo datumsko označeni, slike pa lahko poimenuješ kot želiš. V pomoč pri iskanju slik ti bo verjetno Googlova Picassa.

Glede zajema VHS kaset pa si nabavi čimboljšo TV kartico in potem v MPEG4.
sudo poweroff

pviran3 ::

Ali lahko preimenujem imena slik iz scan1, scan2 v druga imena, recimo da bi blo kej veze z datumom da nebi imele slike isto ime?

poweroff ::

Ja, samo kako pa to narediš (avtomatsko) pa ne vem. Zdi se mi, da bi bilo to pod Linuxom moralo biti precej enostavno izvedljivo.
sudo poweroff

kihc ::

Za preimenovanje večih slik vzameš enega izmed mnogih programov, ki to omogočajo. Naprimer IrfanView (je zastonj).
x

poweroff ::

V bistvu je problem, ker ti imaš samo datum skeniranja, ne pa tudi datuma nastanka fotografije. Hja, brez ročnega dela ne bo šlo...
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VHS na DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
114459 (3352) free2dark
»

Digitalizacija VHS kaset

Oddelek: Zvok in slika
388571 (7301) dottor
»

Izbira pretvornika iz composite video v FW ali po drugi poti v PC

Oddelek: Zvok in slika
81530 (1360) Scotch3M
»

nakup Tv kartice

Oddelek: Zvok in slika
293283 (2520) gruntfürmich

Več podobnih tem