» »

SATA disk problem

SATA disk problem

Shagrath ::

Živjo!
Pred kratkim sem kupil disk SATA Maxtor 300GB(http://www.mimovrste.com/katalog/produc..., ki mi ze od prvega dne povzroča težave. Problem je, da nikakor nemorem inštalirati windowsov! Na začetku inštalacije pritisnem F6 in vstavim disketo z driverji za kontroler na kateri sta gonilnika: Nvidia RAID CLASS DRIVER(required) in NVIDIA nforce storage controller(required). Izberem oba ter nadaljujem z inštalacijo. Nato pridem do prve strani kjer pritisnem ENTER, potem pa mi začne pregledovati disk( Examining 282142MB...) in stvari se tu ne premaknejo več niti po eni uri čakanja;( Najbolj nenavadno pa je to, da sem 2x ze prišel tod mimo in brez težav inštaliral windowse, vendar mi jih po inštalaciji ni naložilo(loading screen). Vedno sem uporabljal iste gonilnike iz diskete, ki sem jih dobil na CDju od matične plošče in na Gigabyte strani!
Zelo bi bil vesel vaše pomoči ker sam res nevem kaj bi še lahko naredil:)

Moja konfiguracija:
Matična plošča: Gigabyte GA-K8NS rev 2.0 nforce3
Procesor: AMD Athlon 64bit 2800+
Spomin: 1024MB DDR
Grafična kartica: ATI Radeon 9600XT 256MB
Disk: Maxtor 300GB SATA 7200rpm 16MB
Link do matične plošče:http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth...
HVALA0:)

PIII850 ::

instalacija xpjev na 250gb disk

zleda, da imajo gigabytove plate problem s tem, tako, da bos mogu instaliran na ATA disk winse, pol pa met kao dodatni disk ta novega.

Iste probleme sem imel, pa se jih ni dalo rešiti.....

miko 55 ::

jest mam gigabytko pa mi je šlo vse gor. mogoče jo velikost diska heca.0:) . drgač pa cel pack od gigabyta na diskete nameč pa mu vse dej naj si naloži. mogoče bo pol kej bolš:D :D

Shagrath ::

PIII850: Instaliral sem winXP na 30GB ATA disk in po instalaciji priklopim se SATA disk. Ko prizgem racunalo mi najprej 5 minut nalaga windowse(brez SATA 1min), ko pride v windowse pa mi v raziskovalcu zazna disk, kliknem nanj pa mi napise not accessible(RAW). Grem v disk management mi ga sploh ne zazna8-O

miko 55: Tud men je ze enkat nalozil winse na SATA in sem bil ze notr ampak ko sem instaliral driverje za maticno mi ni vec prislo v windowse;((

Na disketi imam driver: SATA RAID NVIDIA nForce3 250 / Ultra Driver windows XP 0.29MB

miko 55 ::

30 si dal na gigabytko. pa si dal gor driverje za sato? men sate ni zaznal dokler nisem gor dal driverjev.

za raw ti da prostor na disku nulo. formatiraj v win.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miko 55 ()

PIII850 ::

lej problem je isti kot sem ga meu jz (zato si podrobno preber v unmo prejsnemu postu kaj vse sem naredil)
ker so XP ji glup sistem in ti ne omogočajo instalacijo driverjev, ki niso podpisani s strani microsofta, mors it na disk controler properties in dat update drivers, po pa tam gres da bos sam poiskal gonilnike in izbral driverje. Nekje mas pol kao SCSI disk kontrolerje, in kliknes gor na to. Pojavi se ti nekaj disk kontrolerjev, Ker noben ni pravi :)) kliknes I HAVE DISKETE al neki takega in vstavis noter disketo in ti jih instalira!!!

Če pa das setup na disketi, ti gonilnikov ne bo instaliralo pravilno in ti stvar ne bo delovala, tk da mor naredit po zgraj omenjenem postopku

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PIII850 ()

5er--> ::

Windowsi XP so toliko glupi, kot je tisti med stolom in tipkovnico.:\

Zgodovina sprememb…

PIII850 ::

ne bi jz glih tk, ker sem dal setup iz diskete in jih ni instaliralo, ko sem pa naredil po tistem postopku, pa je zadeva delovala.

Shagrath ::

PIII850: ne bos verjel ampak zdej dela :D(po parih restartih)
5er: Tako kot imas ti na screenshotu sem imel ze nastavljen

zdj me edin skrbi da nam mogu na sata disk instalirat xpjev in bo se slabs kokr je zdej k dela:\

HVALA!

5er--> ::

Če imaš tako nastavljeno te windowsi ob nameščanju nepodpisanih gonilnikov opozorijo (ok, bom pošten -> zganjajo paniko:D) in lahko nadaljuješ, če želiš.
(sicer pa ste verjetno vsi pismeni in znate prebrat splash screene)
Itq pa je ta moj screenshot default nastavitev. Če pa si prepričan v gonilnike, ki jih nameščaš (ali Win iz kakšnega čudnega razloga nočejo namestit gonilike) lahko daš tudi na Ignore.

Shagrath ::

joj spet stara težava! Vse je delalo lepo in prav dokler nisem inštalirov najnovejših catalyst gonilnikov za grafično kartico. Po restartu mi zopet ne prepozna diska;( Ista težava se mi je pojavila že prej, ko sem inštaliral gonilnike za matično ploščo!

Shagrath ::

se kermu še kej sana kaj bi lahko naredil?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi glede SATA diska...

Oddelek: Strojna oprema
141422 (1235) schwabspenk
»

Nova anketa: je disketna enota v resnici preteklost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
537588 (6371) MrStein
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402285 (1648) PIII850
»

ne zazna sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191654 (1494) BladE_
»

Problem z Win XP na SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71907 (1775) Dejancek

Več podobnih tem