» »

Problem z mrežo ali z printerjem?

Problem z mrežo ali z printerjem?

Moravče ::

No situacija zgleda takole:
Doma imamo ADSL in je priklopljeno da delimo povezavo na 3 računalnike v en slot pa je vštekan printer. Adsl je priklopljen na adsl router FBR-1418TX (level one je firma, http://www.level1.com.au/products/fbr-1... ).
Printer pa je SCX-4521F od Samsunga http://www.samsung.com/in/products/lase...

No problem je ta: včeraj pridem domov z svojim računalnikom (ki nikoli ni bil v tej mreži) in pač rabim internet in izklopim fotrov računalnik iz routerja, vse normalno si naštimam da se povežem z svojim na net in dela 100% vse gladko (naštuimu sem pač tist svoj IP, subnet mask in tisto kar se naštima na internet protocol (TCP/IP) options - tam je enepar ip-jev za vnesit).

to je vse kar sem naredil.

No in danes hoče foter net nazaj in pač sebe izklopim pa njegov kabel vštekam. Ok dela mu internet in mreža,

(PROBLEM) problem pa se pojavi, ko hoče printat kaj: printer nekaj muti in piše printing (na printerju, ima lcd zaslonček) nekaj časa piše in včasih sprinta včasih ne, pa še to ko sprinta sprinta samo eno stran, včasih več ampak so vmes dolgi premori (po kakšno minuto), potem pa ko ne sprinta kar hočem pa naprinta nekaj takega:

INTERNAL ERROR - FALSE

POSITION: 0X240478 (2360440)

SYSTEM: H6FW/xl_image

LINE : 482

VERSION : QPDL 1.26 05-06-2004


no to naredi iz katerega koli računalnika hočem printati, razlikuje se samo position, kjer so vsakič druge številke.

Bi kdo vedel kaj? je zelo moreče, foter teži da sm vse sfuku in ne vem kaj, a sem samo računalnik preklopu :S

Hvala!

Duhec ::

Se ta problem navezuje na TALE tvoj problem ?
Če, potem izklopi in še enkrat vklopi print server. Lahko je samo zaštekal. Ali pa ga še enkrat inštaliraj.
Če nikakor ne dela, potem priklopi printer direktno na en računalnik in ga šeraj.Ta računalnik bo pač začasno prevzel delo print serverja dokler ne odpraviš napake na prejšnjem.

Moravče ::

Ja, na tistega se navezuje. Print server sem izštekal, sem tudi komplet cel štrom enkrat vzel pa ni nič boljše. Probal bom še enkrat inštalirat ko bo čas.

Hvala!

Moravče ::

Am, tole mi je nekdo rekel na tomshardware forumu:

I assume this is a network printer connected to a lan port. If every thing is setup as DHCP, look at the routers log and see what Address the printer is on. Then bring up the printer properties and check the port settings. If all is correct, remove the printer and reinstall the driver.


DHCP je kaj? pogledal sem router log pa mi kaše samo iz današnjega dneva (šel sem pač tako da sem vtipkal tisti ip ki je v navodilih za dostop do nastaveitev routerja in kliknil tam na log)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem s tiskalnikom samsung scx-4521f

Oddelek: Strojna oprema
82358 (263) zvonko
»

Reševanje povezave s tiskalnikom Vista - XP

Oddelek: Strojna oprema
132090 (1970) nejcek74
»

Nakup Multifunkcijskega printerja

Oddelek: Kaj kupiti
434279 (3350) Zheegec
»

Multifunkcijska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
82173 (1995) Klemzz
»

Kabli pri povezavi routerja in modema(ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
121505 (1356) jurre

Več podobnih tem