» »

Win XP pa dos špili

Win XP pa dos špili

McWolf ::

Mam en problem. Usak dos špil in instalacija Fife 2002 mi reče da mam premal Conventional memory. Zdej kok nej to dobim več??? Thx!
Go tell it on the mountains!

Tr0n ::

Uporabi kaksno staro dos, win95/98 sistemsko disketo in potem probaj. Mislim, da obstajajo celo ene nastavitve v XPju glede kompatibilnosti za stari software.

[t502] ::

Install od FIFA 2002 in sama igra dela odlicno na XP-jih.

Za dos igre pa poglej na "Program compatibility mode".

[t502]

rc-car ::

McWolf: Tvoj problem z FIFO je najbrz ta, da je igra piratska. Meni dela zelo lepo!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

McWolf ::

Ma dobr jebeš fifo. Sam še kr ne najdem nikjer da bi dos igre delale ;((;((
Go tell it on the mountains!

rc-car ::

DOS igre bos zelo tezko pripravil, da delajo.

Drugace pa, kot je Tr0n rekel, naredi win98 boot disketo in bootaj z diskete in potem naj bi delalo..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

McWolf ::

NE vem več kaj naj. KR formatiru bom. Sm probu z disketo PA ISTO NE DELA!;((;(( :'(:'(:'(
Go tell it on the mountains!

Han ::

Sama namestitev DOS igre zna res biti problem. Če pa imaš igro že nameščeno na disku, bi z nastavitvijo kompatibilnega načina (Compatibility Mode) za zagonsko datoteko skoraj lahko delovala...

CaqKa ::

joj ... rc-car in podobni.. dajte si že enkrat dopovedat da med originalom in kopijo originala ni razlike...
mcwolf:
naredi si boot disketo ki ima prazna autoexec.bat in config.sys, potem pa rocno dodajaj stvari ki jih potrebujes... kolko convetional memory imaš še fraj boš lahko pogledal z ukazom "mem"....

AlienGT ::

Tudi sam še vedno potrebujem stari dobri Dos. Sicer ne za igrice, pač pa za en program. Uporabniki XP-jev lahko na DOS kar pozabimo, saj ti kljub omenjeni opciji Compatibility mode DOSa ne podpirajo. Microsoft se je spet "izkazal". Res so bebci, da tako ignorantsko skenslajo svoj OS.

Glede sistemske pa je zadeva tako jasna, da sicer gre ampak z diskete. Pri tem me sicer moti le to, da hoče command.com brati z diskete, kar pa močno upočasni zadevo.

Če kdo ve kako naj mu dopovem da naj bere command.com z diska in ne z diskete mu bom ZELO hvaležen. Sem probal tudi kot piše v helpu da v Autoexec.bat vpišeš (command.com path) pa ne dela.

CaqKa ::

naredi si lepo boot disketo kot jo želiš imet, potem pa mislim da zazeni easy cd creator in naredi bootable cd, vtakni mu disketo ki si si jo ustvaril... ker bo potem celotni bootup letel iz cdja namesto iz diskete bo vse skupaj letelo dosti hitreje.... kako pa mu dopoveš da command.com bere iz diska pa bo moral kdo drug povedat...

rc-car ::

CaqKa: Med original in piratskimi spili JE razlika! Med originalom in kopijo originala pa je razlika samo barva CDeja..
Jest sem govoril o piratskem, ne kopiji originala..

whatever..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

McWolf ::

Sam povejte kok nej nardim bootable cd z nerotom in brez vsakršne koli diskete, ker pač nimam disketnika not. Thx!:D
Go tell it on the mountains!

[t502] ::

Med ISO in originalno igro NI razlike. Za ISO moras tu pa tam met Fixed-exe, ki pa ze na cd-ju :P

[t502]

andrej ::

[t502] : ti fixi so velikokrat krivi da zadeva ne dela:D

Osebno menim, da se nihce nebi smel bunit, da zadeva ne dela ce ma piratsko verzijo. Pudarjam, "bunit"!

CaqKa ::

no kakorkoli... te pa mi razlozi kaksna je razlika med piratsko in kopijo originala.. pri tem povdarjam da piratska ni rip, v kolikor sploh veš kaj je rip.... drugače pa... spososidš si original cd, narediš image z clonecd in image mountaš z daemon toolsi... potem pa niti popravka ne rabiš več....
večina pa vas je pekov in za daemon toolse sploh ni slišala, še manj pa ve kaj je to rip in kaj je to image ;)
ajt

[t502] ::

Daemon tool's so res nepogresljivi. Se PSX igre lahko emuliras in se SafeDisk1/2 zascite itd... >:D

[t502]

CaqKa ::

kak naenkrat več nima nihče nič za pripomnit :)

appz ::

Caqka---ti si faca!!!:D

chucki ::

fifa bi ti mogla delat! men dela čeprav sem jo iz neta potegnu! imam pa XP!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BIOS Update (Matsonic MS9147C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
62284 (2166) satfinder
»

Napačen bios :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
151441 (1122) Azrael
»

direktno v windows

Oddelek: Programiranje
71301 (1142) jure1873
»

IBM deskstar 40GB - Bios Upgrade

Oddelek: Strojna oprema
131410 (1113) Sponka
»

bootable

Oddelek: Pomoč in nasveti
71135 (980) Jolando

Več podobnih tem