» »

Vec primarnih particij na enem disku

Vec primarnih particij na enem disku

Boky ::

Z Particion Magic-om lahko naredim vec(recimo 3) primarnih particij, vendar me PQ magic opozori, da lahko pride do izgube podatkov.
Zanima me a do tega res lahko pride oz kol riskantno je imeti vec primarnih particij na enem disku. Razen tega me zanima, ce imam na prvem disku recimo 3 primarne particije in pol vtaknem v racunalnik se en disk, na katerem je tudi primarna particija, a se pol ta particija vrine med particije prvega diska ali se postavi na konec? Gre se pa za WIn98.

tha_man ::

Jaz imam dve primarni particiji že par let, pa ni še nikoli blo nič narobe, in ne vidim razloga da bi blo. Včasih sem imel tud tri (mislim da je 4 maksimum). Na eni imam Windows 2000, na drugi pa Win95 (ali po potrebi linux :D).
Na Win98 se bo particija verjetno vrinila (na Win95 se). Win 2000 pa lepo doda particije iz druzga diska na konec.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Loki ::

jest sem imel vcasih stiri in nisem imel tezav (win 2000 + linux).

Boky ::

Pa so kake prednosti ce imam recimo 3 primarne particije namesto eno primarno in 2 logocni na extended ?

tha_man ::

Prednost je da nisi odvisen od sistema ki je ponavadi primarni particiji. Npr., inštaliraš win2000 na primarno, win98 na sekundarno, pobrišeš win2000 in ne moreš več v win98. Da ne govorimo da win95 sploh nemoreš tako inštalirat, pa še marsikaj ne. Če imaš več primarnih, preprosto uporabiš kak mali boot manager, in čist normalno bootaš sisteme, ker vsak misli da je on šef (kar tudi v resnici je). Kao :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba logične particije v primarno

Oddelek: Strojna oprema
202518 (2179) BlaY0
»

Problem s particijami.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101321 (1192) vojkoz
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131771 (1565) Red_Mamba
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452286 (1657) BlackHole
»

win me + win 98 se

Oddelek: Programska oprema
151471 (1329) Spajky

Več podobnih tem