» »

Pretep z lažjo/težjo telesno poškodbo (kazen oz. kaj pač sledi)?

Pretep z lažjo/težjo telesno poškodbo (kazen oz. kaj pač sledi)?

1 2
3
»

DominusSLO ::

En moj bivši frend je pred 1,5 letom naredil VELIKO pizdarijo pred Yucatanom. Se še spomnite nov ali okt 2004 ko je pred Yucatanom prišlo do tistega ko so se z noži (lovskimi) napadli in je eden skoraj umrl. Moj bivši frend je bil eden izmed tistih kateri je z nožem napado in potem če se prav spomnim zavrgo nož v gozdu. Kje ga je pol policija našla. Aja še začetnice bivšega kolega - Z.K. Aja še to. Že nekaj časa pred tem so se odnosi med njim in mano ohladili.


Hvala mtosev, za te informacije smo ti neizmerno hvaležni.

Tudi jaz upam, da vam trem pretepačem, ta izkušnja še prav pride. Drugič je treba policijo klicat pa tožit... povračilni ukrepi pa obvezno na samem >:D :D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

;-) ::

zdajle je tak na stvari... eni so ga vidli da je včeraj gledal nogometno tekmo v lokalu...zgledal je opit.

pomoje če bi bil polaman še doma nebi bil kajšele da bi opit gledal tekmo v gostilni...

če nas je hotel le zastrašit, ko je klical pa me ma da bi še ga enkrat>:D sj ne! nikol več na tak način....

astrisk ::

Perci: nisem si prebral zakona in ne hodim na pravo, imam pa veliko izkušenj s tem. Dosti se družim z ljudmi, ki so imeli take in drugačne primere. Eden se je naprimer zaletil v 2 avtomobila in ušel, policija ga je našla in moral je na sodišče. Sedaj je dolžan zavarovalnici 700k. Ker pa je bil še mladoleten, ko se je to zgodilo mu ni bilo treba pllačati nič. Pri 27 mu kazen zastara, tako da če do takrat ne bo redno zaposlen, ne bo plačal 0. Drugi je veliko ljudi pretepel oropal, tudi trgovine, vlamljal, preprodajal, pa ni še nič plačal, je pa dobil 2 leti v Celju (mladoleten zapor). Potem je tukaj še ogromno čefurjev ciganov..., ki vsak teden koga nabutajo pa če bi moral vsak plačat nevem kakšno kazen, bi že vse zaprli. Sam sem z njimi raje v dobrih odnosih, kakor da bi jim težil, saj bi imel stalno neke probleme, ker jih pride lahko tudi po 30 te čakat pred blokom vsak dan.
Tako da EWEER, jaz ti pa pravim da ne ostalih jemat resno, da boš plačal nevem kaj in naj mu daš nevem koliko keša samo da te ne bo tožil. Samo pusti to na miru in ne muveč težit.

BluPhenix ::

JAz še vedno sumim, da povod za vse skupaj ni bilo samo to, da se je neka ženska obesila na tega tipa, dej povej res kako je blo. ME zanima, če je tip ni niti taknil.

Sicer pa ja, lahko se je zapletel v še kakšen fight, pa so mu jo tam zlomili, ampak če se vi nebi spravili na njega, nebi mogel obtožiti vas.

PA si siguren, da ko ste odšli mu ni bilo nič? Lahko to garantiraš? Zloma ličnice ne nujno spremlja kri, ampak samo oteklina, malo mešaš s prebito arkado, kjer kri veselo curi.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Meamoto ::

astriks: Nihče ni nič plačal, ker nihče proti njim (očitno) ni vložil civilne tožbe.

Daliborg ::

ok men se ni dal vseh postov brat!

Izkusnje pa imam....tko da vam povem ...vse se placa vse se vraca...bilokateri od udelezencev bo klical policijo bosta obadva dobila pac kazen in sodisce! Kjer bosta obadva morala nekaj dinarcev odsteti! Tako da veljajo civilne tozbe za naprej!....gre pa tako nekako ( moj primer ):
-Zlomljen nos 300.000SIT
-zlom zapestja 250.000SIT

Resitev :
-Garanje v sava-kranj 1 Let
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

;-) ::

"PA si siguren, da ko ste odšli mu ni bilo nič? Lahko to garantiraš? Zloma ličnice ne nujno spremlja kri, ampak samo oteklina, malo mešaš s prebito arkado, kjer kri veselo curi."

nevem kak zgleda zlamana ličnica zato sm pač napisal kak je blo...zatečen je bil ja to pa dobro vem :|

sm da je včere gledal v lokalu nogometno tekmo???pomoje nas je le zastrašo-in uspelo mu je...

Meamoto ::

sm da je včere gledal v lokalu nogometno tekmo???pomoje nas je le zastrašo-in uspelo mu je...

Pred kakšnim mesecem sem srečno sedel v lokalu in pljuckal pivo z zamaknjenim vratnim vretencem in natrganimi obemi mišicami obračalkami plus scefranim živcem zaradi katerega nisem čutil leve roke.

tako da ne vidim razloga zakaj ne.

perci ::

astrisk: Pa kaj je s tabo? A ti sploh veš o čem govoriš? A ti misliš, da mora nujno zavarovalnica bit zraven, če hočeš kej iztožit? Pa kaj ma tu mladoletnost zraven? 17 let je star model in odgovoren, tako kazensko kot civilno.

astrisk ::

Mene samo zanima, da ne odpiram nove teme, kaj rabim da nekoga civilno tožim???
V mojem primeru, leto nazaj, sem imel doma veliko folka, saj smo se tam samo dobili in ob 11:00 že odšli ven. Sosed pa je klical policijo, ker smo bli glasni. Ponoči pa mi je v ključavnico zabil kos železa. Dobil sem kazen za kršenje javnega redu in miru. Poklical pa sem policijo in so drugi dan naredili zapisnik, saj mi je sosed povzročil materijalno škodo in lahko bi ostal noter, če bi imel ponoči zaklenjeno. Policaj mi je razložil da ga kaznovati ne more, saj je klical kot občan in je anonimen. Po ene 3 mesecih sem dobil položnico in plačal 30 000.
Sedaj me zanima, koliko približno stane, da ga civilno tožim in kaj mislite koliko je verjetno da dobim???

;-) ::

hehe, tole glede glasne muzke smo že mi enih 3x plačeveli...vedno zarad istga soseda-nam je policaj povedal k se poznamo.

velikkrat pa so prišli policaji le opozorit in na pivo:D .

astrisk ::

Jst nevem kako je s tožbo in to, govorim samo iz iskušenj, kar vidim in slišim!
Če ti tako obvladaš lahko potem razložiš kako je s tem saj mene tudi zanima in ti bova pomojem oba s EWEER-jem hvaležna za kakšen nasvet. Da pa kar takoj nekaj obtožuješ, kako nimam pojma se mi zdi pa grdo.

astrisk ::

EWEER: koliko pa je bila kazen?? Pri meni so bili trikrat in sem zato dobil 30 000.

mtosev ::

@EWEER ste ponosni kaj ste naredli?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

;-) ::

"Da pa kar takoj nekaj obtožuješ, kako nimam pojma se mi zdi pa grdo."

prav maš kr nekaj bluzjo kar jih sploh ne vprašaš...koga pa zanima če je prav da smo ga nabili al ne itd...

pa še tajna policija je:D


[joke]

perci ::

astrisk: Nič ne obtožujem, samo povem kaj vidim.

V praksi ti povem, da se zarad ene ključavnice še zdaleč ne splača nekoga tožit, še posebej če mu ne moreš ničesar dokazati. Sodne takse so pa odvisne od višine spora. V praksi ti povem, da za cca 30k nima smisla hodit na sodišče. Bo trajalo in trajalo, pa zalagat boš mogu denar za sodne stroške in na koncu morda izgubil spor ter plačal še stroške nasprotni strani.

mtosev ::

Joj smo čudni narod da bi se za 10k šli tožit. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

astrisk ::

Sam se sploh nebom poglabljal ali je bilo to prov ali ne, saj me ni bilo zraven in se mi niti ne da.
Zdi se mi pa glupo, da kar takoj napadem in obtožujem kar se je zgodilo. Prosil si za nasvet in sem ti ga dal. Tudi sam bi lahko rekel keri bebčki ste pa vi, ki ste mu rekli naj gre takoj do njega s 400 jurji in se mu opraviči...pa nisem.

astrisk ::

Perci: hvala za nasvet. Samo da vem da sem v redu reagiral in nisem tožil.

Eru ::

Rekel sem da mu bo najmanj živcev šlo, ne pa da bi jaz to naredil... Sem pa tudi rekel da dobiš par verodostojnih prič in greš na sodišče in zmagaš... Pač vsak po svoje... Lahko pa mu tudi zagroziš kot praviš ti. Pač odvisno od tvojega finančnega stanja in moralnih prepričanj. Deluje pa vse... Pa nikjer nisem omenil da naj se opraviči... Tako da ti malo bolje beri. Tvojih postov pa sploh nisem komentiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eru ()

sm0key ::

dejte Marjana poklicat, boste na TLP pa vsem bo ful dobro ko boste na TVju razlagal te otročje bedarije! mularija, kako knjigo prebrat, manj mehiških nanizank in CSi-ja gledat pa morda odkrijete nekaj čemur šele ne boste kos...

Eru ::

A sedaj pa še ti, jaz vsak dan berem, pa ti?

Eru ::

Predlagam zaklep teme, pa je problem rešen.

mtosev ::

@eweer

Maš srečo da si mladoleten. Škodo katero si/ste povzročli bojo rabli starši pokrit. >:D >:D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

astrisk ::

Eru, če je tvoj post letel name: dal sem samo za primer, ker sam tudi nisem takoj komentiral tvojih postov. Tudi sam sem njenja da je najlažje plačat in basta. V tem primeru pa sam tega nikoli nebi naredil, razen če bi bil res bogatun. Jaz nisem rekel naj mu grozi ampak naj ga pusti na miru in naj se ne sekira. Tudi ti malo bolje beri.:D

Eru ::

Zmenjeno =)

;-) ::

valda jaz sm tud za zaklep teme:)

zaj se boste še vi medeseboj stepli...pa tak tu nebomo nič rešli če pravte da traja par mescev če on toži da dobiš pošto...

mtosev ::

Mah kakih par mescev celo po pol leta.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

alum ::

mtosev, ta tvoj post je na nivoju izjav fuzbalerjev.

Mah kakih par mescev celo po pol leta.

Eveer, si v nezavidljivi situaciji.

Meamoto ::

koga pa zanima če je prav da smo ga nabili al ne itd...

Njega, sodišče in njegovega odvetnika.

Navadi se junior, vsako dejanje ima svoje posledice. Še posebej če je neupravičeno in skrajno neumno.

Stepni Volk ::

Glede nato, da je EWEER ( ki je to temo ustvaril) za zaklep, se mu želja izpolnjuje: zaklepam.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Samoobramba - posledice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30048948 (42348) Mavrik

Tečen sosed, kako pravno ukrepati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9821683 (16914) bluefish
»

Pijan in bistveno manj prišteven... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
916617 (4742) nevone
»

Zlomljen nos - tožba? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9310793 (8742) root987
»

Napad in odškodnina

Oddelek: Loža
456237 (5028) moat

Več podobnih tem