» »

NEC versa M350

NEC versa M350

pentium4ever ::

Odločam se za nakup prenosnega računalnika. Najpomembnejši dejavnik pri meni je baterija in procesor.
Na enaa.com sem zasledil računalnik NEC Versa M350, ki me je s karakteristikami glede na ceno navdušil. Zanima me vaš komentar.

Glavne tehnične lastnosti:
- Procesor: Intel Pentium-M 745 1.8GHz L2 2MB
- Pomnilnik: 512 MB (2x 256 MB) DDR 333MHz (do 2048 MB)
- Trdi disk: 60.0 GB Smart ATA HDD 5400rpm
- DVD +/- RW Dual layer
- Grafična kartica: Intel Media Graphic Accelerator 900 128 MB (shared)
- Zaslon: 15" XGA TFT 1024x768
- Modem: 56k V.92, mrežna kartica 10/100/1000, WLAN 802.11g
- Baterija: 8-celična Li - Ion (4400 mAh)
- OS: Free DOS
- Vmesniki: 4xUSB2.0,1xRJ11,1xRJ45,TV-out,VGA,2xaudio, reža za replicator,IEEE1394, IR, ni COM porta
- PCMCIA 1x type II
- Dimenzije: 330 x 268 x 36 mm
- Teža: 2.9 kg
- Garancija: 3 leta

CENA: 214.998,00 SIT

Mnenje?

baron21 ::

Živijo!

Skoraj tri leta že imam NEC Versa 160, ima AMD 2200+, ostalo pa podobna konfiguracija. Do sedaj nisem imel prav nobenih problemov, tako da se mi dodatna garancija pravzaprav ni izplačala, ker je nikoli nisem potreboval. Moram reči, da kljub dolgotrajnim obremenitvam kot so konverzija filmskih dat. snemanje, izdelava dvd... me ni nikoli razočaral. Baterija mi po skoraj treh letih zdrži cca 1,5 ure gledanja filma ali podobno, res pa da sem jo malo uporabljal, ker mi je proc. nižal takt delovanja, je pa vedno bila v komp.

Skratka zadovoljen sem z njim maximalno.

Srečno!
baron21

pentium4ever ::

Računalnik je že naročen! Dobim v kratkem! :)) :)) :))

maxy ::

Sedaj imaš sigurno prenosnik že doma.
Ali lahko opišeš svoje izkušnje s tem notebookom, ker tudi mene zanima kako se obnese?

pentium4ever ::

Res je, prenosnik že imam!
Moram priznati, da je krepko presegel moja pričakovanja. Predvsem podatek o zmogljivosti baterije mi je deloval zelo "pretiran". A prenosnik s polno obremenitvijo zdrži celo več kot 4 ure, povprečna uporaba baterije pa se približa 5 uram. Pozitivno presenečen! Centrino procesor je odličen, ker večino časa deluje z nizkim taktom, kar prispeva k nizki porabi baterije.
Sam prenosnik nima operacijskega sistema oziroma ima free dos, kar "povoziš" z xp-ji in računalnik kar leti. 512 MB rama je za vsakega povprečneža več kot dovolj, zasedeš ga lahko kvečjemu z kakšnimi igrami, ki jih grafična kartica (integrirana) presenetljivo dobro obnese. Na prenosniku celo delajo igre kot so GTA Vice city in San Andreas, vendar če iščeš prenosnik za kake super igre raje izberi model z ločeno grafično kartico.
Tipkovnica je slovenska, DVD snemalnik dela odlično, največje pohvale pa je zagotovo deležen procesor, ki je po nekih primerjalnih tabelah primerljiv z Pentiumom 4 (3.0), kar je posledica 2Mb spomina, ki ga procesor ima. Centrino je prava izbira!
Za to ceno po mojem mnenju ne dobiš boljšega prenosnika, ki po mojih izkušnjah deluje odlično. :)) :)) :))

maxy ::

Hvala za izčrpno poročilo. Mislil sem z notebookom počakati do jeseni, sedaj pa si mi dal misliti. Tale NEC je ravno take konfiguracije, kot jo potrebujem, pa še cena 200k je super.

Na netu sem opazil tudi verzijo s 3 letno garancijo za 215k.
Koliko garancije si ti kupil?

zee ::

samo mimogrede:
Procesor je Pentium-M in ne Centrino.

Centrino je oznaka za celotno platformo, ki jo sestavljajo: procesor Pentium-M, Intelovo čipovje (chipset) in Intelova brezžična mrežna kartica.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za od 400-500€

Oddelek: Kaj kupiti
192719 (2266) Dro
»

Prenosnik do 550€

Oddelek: Kaj kupiti
402224 (1447) ;-)
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916627 (7588) Seb4
»

Prenosnik HP

Oddelek: Kaj kupiti
333747 (2837) CWIZO
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517826 (10002) Utk

Več podobnih tem