» »

Samsungovi LCDji v akciji 740BF in 204B - mnenja ?

Samsungovi LCDji v akciji 740BF in 204B - mnenja ?

Brane2 ::

Danes sem padel na Gambitovo stran in ugotovil, da imajo omenjenega 20 colarja in 17 colarja zanimivo poceni. 20 colar je 102+ kSIT, 17 colar pa tam nekje 58+ kSIT, vse z DDV.

Ma kdo te zadeve in kakšno je vaše mnenje o stvari ? Ma kdo zadevo, kako se primerja s konkurenco itd ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Kot vidim, so tudi po drugih štacunah cene za tega 20colarja podobne ( 17tke nisem iskal drugje).

Očitno gre torej ven iz prodaje, ker je bistveno cenejši od ostalih 20 colarjev...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Res nihče nič ne ve o tem ? Na Gambitu pravijo, da bo treba za te modele (predvsem za 17 colarja) majčkeno počakat, ker gre precej hitro v prodajo...

Kot je videt po podatkih, imajo mogoče majčkeno slabši kontrast od zadnej generacije in me zanima kolk se to kaj pozna v povprečnih pogojih.

Sem mislu, da si je kdo tu ubodel kaj takega...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Shuli ::

Sam imam 930BF iz "te" serije. Pa me moti predvsem to, da so lažni podatki o vidnem kotu. Ker na sliki se barve popačijo že veliko stopinj prej.:\

Han ::

Imam 740B, na katerem ob robovih bela ni bela, temveč potegne malo na rumeno; toliko bolj, če pogledaš od strani. Sicer ni preveč moteče, a vseeno. Drugače je slika lepa, ostra, nastavitev je kar nekaj, več za analogni priključek...

itak37 ::

Oba monitorja imasta TN panel, kar pomeni slabe barve, ki se spreminjajo glede na kot gledanja. Zaradi hitrega odzivnega casa so primerni samo za igricarje.
Nabavi raje en LCD z PVA panelom. Klik. Tukaj si preberi zadnjih par strani, da bos videl, kaksna je situacija...

Brane2 ::

Ups, sem jih že naroču.

Itak ne morta bit slabša od teh 22" CRTjev, ki jih imam, 160 kSIT za LCD ne dam, naročat iz tujine pa se mi trenutno ne da.

BTW: Če bo sve po sreči, mi jutri ostaneta 2 CRTja odveč, pa bi ju doniral kibli.org, če jih rabjo.

Na njihovem siteu se ne znajdem za kontakt info, vem pa da so tudi intenzivno na ST, torej če kdo ima kak konteaktni naslov, presim...
On the journey of life, I chose the psycho path.

PrimozR ::

Kere CRTje pa maš?

Brane2 ::

"Mitsubishi Diamond Plus 200"

Je res, da sta zdaj malo "vietnamska", ker ju stalno laufam odprta in brez oklepov, a vse to lahko namontiram nazaj...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

PrimozR ::

Specs? :8)

Brane2 ::

Ah ne vem napamet- poglej.

Vem,d a sem na njiju laufal svojčas 2048x1536x60 Hz in 1920x1440 na nekih 72 Hz. Sedaj recimo laufam 1600x1200@85Hz (horizopntala 105 kHz), kar je nekje blizu frekvenčnih meja monitorja...

Vem, da ju lahko tudi prodam za nek drobiž, samo s prostorom sem na tesnem, bi pa rad naredil neko splošno, čeprav mogoče drobno korist...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Fizikalko ::

Zajebal si z nakupom, IMHO. 100k je še preveč za tako sranje. Raje bi kupil PVA 19" za isti keš.

Fizikalko ::

Če si pa že iskal poceni 17":

Klik.

Brane2 ::

On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Fizikalko: Vzeto na znanje. 19"tke ne bi vzel, ker je zame minimalna uporabna ločljivost 1600x1200. Doslej še nisem videl take 19tke, je pa res, da tudi kaj dosti iskal nisem.

Pri vsakodnevnem delu mi niso tako zelo pomembne barve, tudi brez prehude uniformnosti bom preživel, je pa pomembna ločljivost in nek vsaj soliden kontrast. Vidni kot mora biti vsaj dober, ni treba da je ekstremen.

Je pa tako, da sem pred mašino vsaj 12 ur/dan in še top takrat, ko praktično nisem za mašino >:D.

CRTja nista slaba, samo mi že pošteno najedata, ker predvsem "cvetita", to me pa že ubija.


Kar se 17-tke tiče, jo itak mislim imet kot zasilni monitor na strežniku in za delo na terenu itd- tko da tu ni velike frke.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Sicer pa, tudi ta CRTja sem natweakal. Kdove, če se da kaj "overklokat" v LCDju... :D

Kolegovega Dell-a nisem šel odpirat, tele Samsunge bi pa komot... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Fizikalko ::

Hja, Brane, če si toliko za mašino, je še toliko pomembneje, da ne šparaš na monitorju.

Evo, 20" s PVA matriko za 112k.

Brane2 ::

heh, kje si bil v petek !

Zgleda da bo najceneje, če te v bodoče vprašam za nasvet in ti kar odkartam 5% provizije... :D


No, kar je je. Me zanima, kako bom jaz videl to 204B...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Fizikalko ::

Ja a ne moreš poklicat v štacuno pa spremeniti naročila? Kje si pa naročil? Če še nisi dobil, se zihr da. Pa tudi vrneš lahko vsako blago, če si ga naročil preko neta. Jaz bi na tvojem mestu definitivno zamenjal. 8-)

>> " Zgleda da bo najceneje, če te v bodoče vprašam za nasvet in ti kar odkartam 5% provizije..."

He he, ni panike, se zato pa smo ST team. ;)

Brane2 ::

Sem vzel na firmo in jih ne morem zaj* tako kot jih lahko fizična oseba (mislim).


Pa jih tudi nebi. Jebiga, dobil sem ponudbno in to ponudbo sem plačal- se pravi, strinjal sem se z dealom.
Bom sicer prijazno vprašal, če so ga voljni spremeniti, a tudi če niso, ni panike...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, kje sem naročil- Gambit.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Fizikalko ::

Kje si vzel?

Morali bi zamenjat brez problema... Se ti res splača.

Brane2 ::

Nisem še vzel. Čakam na dobavo (plačano)- Gambit.

No saj pravim. Bom vprašal- težil ne bom.
Sam sem kriv.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Fizikalko ::

Gambit - to je enaa?

No, vsekakor sporoči, kako se je izteklo in kako si z monitorjem (katerikoli bo že) zadovoljen...

Brane2 ::

Ja, enaa.

Poročam.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

O.K. Dobil in postavil zadeve.

Najprej kritika enaa. Pri njih smo že večkrt jemali stvari in doslej se je izteklo vedno brez problema.
Tokrat pa je bilo problemov kar nekaj. Najprej nisem mogel prit prevzet robe isti dan-petek (plačal zjutraj in plačilo so mi potrdili), pa je bila na zalogi.

Skladiščnik pač ima svoj urnik, jebat ga ! No, potem so se jajcali z dopbavo cel ponedeljek, nato pa mi tip ladno reče, da so za robo naredili papirje za pošiljanje in da mi je ne bojo dali.
Jo bom že dobil od interevrope jutri ! No, pol sem se odkotalil sam na Intereuropo in uredil zadeve...
Smo se tako spootikali eni čez druge, da potem sploh nisem vprašal za zamenjavo, mi je že postopek vzel voljo do življenja.


No, monitorji. Povsem zadovoljen. Ja, vidni kot ni vesoljski in če ne gledaš v zadevo ravno s centra. dobijo barve rahlo drug ton in vse skupaj potegne malo na SMB, vendar ni panike. Pač displeje obrnem tako , da mi je glava med delom v "dead centru" displeja, pa je. Barve sploh niso slabe, bi pa verjetno na kakem MVA panelu majčkeno bolj "grizle", a efekt je , kot ga jaz opazim, minimalen, če sploh je.

Kar pa opazim, je velika hitrost displeja. Miškin kazalec se med premikanjem malo "maže", pa ne veliko bolj kot na CRTju, pa še to ob uporabi ekstremov (bela cagar na črnem ozadju itd)
Sem odgledal par filmov in ni mi jasno, kje naj bi videl razliko v barvah. Stvar ima deklariranih 16.7 M barv, čeprav verjamem, da mogoče kaj notri stvari premetava v 18-bitni format.

Je pa tudi tako, da sem svojčas ponavadi laufal stvari v 16-bitih, ker ne vidim pametne razlike v barvah. Ja, kakšen full dober DVD mestoma kje ni tako "gladek", a za to se nisem nikoli sekiral, vse ostalo pa nikoli ni "prišlo zraven" kakovostno v tej meri, da bi opazil pomanjkanje barv in stipple efekte.Takoj po zamenjavi CRTja je bilo ozadje zelo zasičeno v svetlejših predelih, a mislim, da sem bil za to kriv sam, ker sta imela CRTja precej temno sliko, sem moral stvari pokorigirati v Gimpu in pol je blo na LCDjih vse "belo". No, zamenjava ozadja je porihtala tudi to. Sedaj laufam stvar 24-bitno in so vsi prelivi itd videti v redu, nisem se pa šal izživljat s posebnimi testnimi slikami itd.

Barve torej mogoče niso povsem tako želatinasto vriščeče kot na najboljših LCDjih, niso pa daleč sploh. Odbil sem par iger z dokaj hitro animacijo ("FooBillard"- OpenGL biliard na Linuxu) in ghostinga NI. Ob hitrem premikanju oken ne vidim nič posebnega, razen plešočih vertikalnih robov, a tu monitor itak nima nič- za to je krivo izrisovanje na kartici...

V glavnem, jaz zadovoljen. Stvar mojim potrebam povsem zadostuje. V drugih svetlobnih pogojih, z drugimi potrebami in drugimi očmi bi mogoče bilo drugače, a sedaj je tako...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Fizikalko ::

Ja no, hvala bogu, da ti ustreza. Jaz bi ponorel :D . Je že tako, da majo vsake oči svojega malarja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung predstavil novo linijo LCD-monitorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7325578 (23121) ST-777
»

Kateri 20"LCD monitor kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
354606 (3735) Ted
»

Dilema LCD Samsung 940BF ali 203B

Oddelek: Kaj kupiti
71258 (1082) refosk
»

Kater velik LCD? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17016881 (10333) franci
»

Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565660 (4719) iso2000

Več podobnih tem