» »

Windows 2003 + Remote Desktop Connection

Windows 2003 + Remote Desktop Connection

InDiGo ::

Lep pozdravcek.

Torej, kar k tezavi : na serverju imam namescen Windows 2003 Standard . Zanima me sledece : ali se da preko Remote Desktop Connectiona kot klient, logirati na server v console session ? Ce se le da, bi rad dosegel to, da bi se mi na serverju obstojec console session ob logiranju iz klienta zaprl/prekinil ( tako da v task managerju ne bi pisalo Administrator ... disconected ipd ) in bi potem lahko vso zadevo spremljal/urejal preko RDC. V Terminal services nastavitvah, kakor v group policy, nisem nicesar nasel, ali pa sem preslabo pregledal vse skozi. Kakorkoli, bilokaksni nasveti/pomoc je vec kot dobrodosla. Lp.
  • zaklenil: BigWhale ()

Microsoft ::

Lahko v run na pises mstsc.exe /console ali pa si v lastnosti od bliznjice dodas /console. Pa te bo vrglo v tist session, na serverju pa bo tist session zaklenlo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

CaqKa ::

w2k3
kako naredim da se mi podobno kot na xpjih vedno prikliče en taisti sešn, da lahko nadaljujem tam kjer sem končal.. zdaj se mi namreč ob vsakem loginu celo namizje sprazni, procesi pa še vedno v oazdju laufajo, le da ne morem do njih.

/par minut kasneje

sem ugotovil kako se ušpiči tole.
taskmanagerja zalaufaš greš na userja, ga desno klikneš in daš konekt, pa se na njegov sešn priklopiš.

upam da bo komu pomagalo.

Ziga Dolhar ::

Ali pa omejiš število sej na uporabnika na 1 (eno).
https://dolhar.si/

CaqKa ::

sem iskal kaj takega pa nisem našel.

BigWhale ::

Tole je ze tretja tema v zadnjih dveh dneh o Remote Connection/Assistance. Dajte stvari malo skoncentrirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimiv ...hm... problem

Oddelek: Programska oprema
282241 (1736) poweroff
»

server

Oddelek: Pomoč in nasveti
7924 (774) Microsoft
»

remote administration linux/unix mašin preko xserverja

Oddelek: Operacijski sistemi
231498 (1341) Zzzzzzz
»

Remote desktop Server za Windwos 2000

Oddelek: Operacijski sistemi
131353 (1199) Microsoft
»

Terminal Services???

Oddelek: Operacijski sistemi
451925 (1532) andrej

Več podobnih tem