» »

remote desktop

remote desktop

LordTado ::

a še je kaj drugega potrebno narediti za remote desktop kot port spustit skozi ruter in firewal?
se pravi za windowsov remote desktop na portu 3389...
noče se mi povezat time out napišetako da ga nekje drži,tako pri clientu kot z browzerjem...
  • spremenil: LordTado ()

Opkow ::

Na odaljenem racunalniku moras v nastavitvah omogociti remote desktop.

LordTado ::

sem zrihtal,ampak me zanima če se da kako spremenit da prideš do tega stanja kot je realtime,se pravi ne na novo login...

BaRtMaN ::

V obstoječo sejo se da prijaviti, to je celo privzeto v ne-strežniških Windowsih. Nove seje pod istim uporabniškim imenom ti omogoča samo Windows Server.

fosil ::

Ali pa da uporabiš kak drug program za dostop, potem se lahko prijaviš v isto sejo.
Tako je!

LordTado ::

ja ampak nimajo zvoka...

če se hočem prijavit v obstoječo sejo mi le-to najprej odjavi in pol na novo prijavi...

karafeka ::

Da se tudi na ne server verziji.
Poglej to temo:
Remote Desktop Connection

Bi ti pa priporočal, da spremeniš default port na kaj višjega, pa da si nastaviš, da imaš omejeno število poskusov.

hojnikb ::

Probaš lahko tud z TeamViewerjom al pa LogMeIn
#brezpodpisa

Ziga Dolhar ::

ja ampak nimajo zvoka...

če se hočem prijavit v obstoječo sejo mi le-to najprej odjavi in pol na novo prijavi...


Če se pravilno spominjam, zaženi:

mstsc /console

Če pa v bistvu želiš, da bi tudi na strežniškem računalu se "videlo", kaj počneš, potem pa uporabi Remote Assistance (imaš v Windowsih.)
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

Pesimist ::

Logmein je najbolsi remote desktop na svetu. Nestetokrat me je ze reso ko nisem mogo loginat ne z Teamviwerem in dostirkat ze tudi ko niti ne z logmein. Vendar vsendar prides do dela kjer lahko restartas racunalnik na 4 razlicne nacine.

Uporabljam pa kombinacijo Teamviwera in Logmein. Sledni je vbistvu backup and recovery ker se Teamviweru tudi ftrga samemu od sebe vcasih, ko se nic ne spilam z mreznimi in pppoe sejami preko remota. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

LordTado ::

ja logmein.com je super zadevca ampak za zvok treba plačat za pro verzijo...


lp

axee ::

V hitrosti pa Windows Remote Connection preko LAN-a vedno zmaga, skoraj imaš občutek da računalnik ni oddaljen.

slitkx ::

Kaj mi je storiti, da bom lahko v spodnjem delu omogočil Remote Desktop?

V services.msc sem zagnal remote servise. Sem prijavljen z admin pravicami. Windows 7.

 Remote Desktop Connection

Remote Desktop Connection

gorenjc ::

Katera verzija win7 je nameščena, požarni zid, AV program?

slitkx ::

Ultimate 64bit s SP1, admin mode, software FW je pravilno konfiguriran, prav tako je odprt port na routerju. AV je tudi ok.
Tukaj je itak videti, da je "zapora" v sistemu - torej, kaj je potrebno storiti, da bom imel opcije remota-anja omogočene?

slitkx ::

Sem tudi že v registru in Group Policy rihtal, da bi remote opcije bile na voljo, pa nič ni pomagalo.

gorenjc ::

Tole potem ni nič pomagalo? je do problema prišlo morda po namestitvi SP1?

slitkx ::

Nope, tole s Terminal Services na pomaga. Ne vem pa, če je kriv SP1, ker prej remote-a nisem potreboval.

gorenjc ::

Daj omogoči najprej oddaljeno pomoč.

slitkx ::

Ta je že. Iščem dalje. Morda bom uporabil Windows 7 Manager, Windows 7 Tweak.

slitkx ::

http://support.microsoft.com/kb/306300 => Nimam opcije 'Terminal Services'. Ampak v registru sem jo pa našel in nastavil, kot naj bi bilo prav za remote-on.

slitkx ::

In Windows 7, the feature set previously called Terminal Services was renamed to Remote Desktop Services. Do you see a folder called Computer Configuration\Policies\Administrative Templates\Windows Components\Remote Desktop Services?

slitkx ::

http://windowsxp.mvps.org/rdenable.htm - zdaj dela. V prvo sem bil nepazljiv in sem v registru nastavil v keyu Windows namesto Windows NT.

gorenjc ::

No, hvala za povratno informacijo. Me veseli, da sedaj dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oddaljen nadzor!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
342834 (2157) r0ky007
»

Remote Desktop, nastavitev

Oddelek: Omrežja in internet
337744 (4618) fosil
»

Remote Desktop Connection

Oddelek: Programska oprema
111991 (1437) _spirit_
»

Nalaganje VNC Serverja pred vpisom gesla

Oddelek: Operacijski sistemi
202174 (1852) ender
»

Remote desktop Server za Windwos 2000

Oddelek: Operacijski sistemi
131359 (1205) Microsoft

Več podobnih tem