» »

Hitrost USB Ključkov

Hitrost USB Ključkov

miceni ::

Je že kdo testiral hitrosti USB ključkov ?
Kupil sem namreč 1GB Sandick Cruiser, High speed USB 2.0. Teoretična hitrost 480 Mbps (naj bi šlo cca 25 MB /s), meni pa zapisuje na ključek s hitrostjo 1390 KB/s. Je ta hitrost normalna ? Pričakoval sem res več. 700 mb file se tako zapisuje cca 8 min.

LP, Miceni

sajmon ::

Če sem pravilno preračunaval številka:
1390 kB/s = 11120 kb/s, kar je pa približno 11-12 Mb/s. To je pa že približno maksimalnemu prenosu USB 1.1. Če tvoj ključek podpira 2.0 USB je očitno problem v USB-ju na matični.

miceni ::

Isti ključek sem poskusil na asusovi a7n8x-x plošči in na phoenixovi
intel chipset 865 photon seriji. To sta relativno novi plošči, ki obe podpirata USB 2.0, Hitrost pisanja na ključek pa je pri obeh enaka: 1390 KB/s. Mogoče pa je ključek tako počasen.
ima kdo "hitrostne težave" s Sandisk Cruiser ključki ?

lp. Miceni

zile ::

To je zato ker maš FAT sistem na palčki. Sformatiraj na NTFS >:D . V Xpjih morš dat pri diskih (policies) "optimize for performance", da boš lahko sformatiral na NTFS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

slawc ::

USB 2.0 še ne pomeni hitrosti (teoretično) do 480Mb/s. To je samo verzija specifikacije (ki npr. določa zgradbo paketkov, ki se prenašajo po vodilu).

Hitrosti določajo imena: Hi-Speed do 480Mb/s, Full-Speed do 12Mb/s, Low-Speed do 1,5Mb/s. Torej, USB naprava lahko ustreza specifikacijam 2.0 in je Low-Speed. To so recimo miške in tipkovnice. Dejstvo: USB 1.1 ima paketke definirane na tak načim, da je nemogoče dosegati višje hitrosti kot pa 12Mb/s. Mnogi proizvajalci izkoriščajo to "zmešnjavo" in zavajajo potrošnike. Torej, če iščeš hitrost išči Hi-Speed naprave in ne številk. Ampak očitno tvoj ključek ni ravno Hi-Speed.

Aja, se nekaj. Nekatere plosce imajo samo dolocene USB porte na Hi-Speed (recimo moja MSI Delta in se nekatere pri ostalih proizvajalcih), poskusi vse luknje in tudi onboard konektorje, ce nimas vseh povezanih (tako ima moja).
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

neoto ::

Pa namesti si driverje za ploščo, da ti bo podpirala usb 2.0 (vsaj pri gigabyte ga7... je tko)

Tugo ::

Ravnokar sem stestiral Traveling Disk na USB 2.0.
Prenos tak, da bi... ah ne bomo grdo pisal tuki :)

Prenašal sem 202M velik fajl in ga je posnel v dobrih 4 minutah. Na FATu!!! Probam še NTFS, kot je bilo prej opisano in dobim... isto.
Da pa ne bo kdo težil glede mojega USBja, naj povem še tole... Prenos v obratni smeri (iz kljucka na disk) je bil cca 4M/s (45 sekund).

toliko o mojih izkušnjah!

lp, T.

neres ::

Jah... flash diski imajo različne hitrosti, tudi če so vsi 2.0. En link.

Jaz sem pred kratkim nabavil Lexar JumpDrive 256MB in mi dela še kar v redu. Za posnet iz prenosnika(4200rpm) gor 150MB fajl mi rabi dobrih 10 sekund (FAT32). Mislim, da gre v drugo smer počasneje, nisem pa prepričan, bom še enkrat preizkusil.

Je pa hitrost prenosa preku USBja odvisna tudi od tega koliko programov imaš vklopljenih, koliko je obremenjen procesor itd.

neres ::

Samo da se popravim: fajl je 80MB in rabi 10 sekund za posnet na USB flash in 5 sekund iz USB flasha na trdi disk. Torej je hitrost 8MB/s zapisovanja in 16MB/s branja, kajne?

Z NTFS rabi lahko ene pol sekunde manj.

Tomay ::

Pri večini (beri vseh) flash diskih je tako da berejo hitreje, kot pa pišejo. Tako pač je.
Voodoo 4Ever

Boeing ::

Na flash drive ne boš nikoli pisal hitreje kot toliko, kolikor dosegač zdaj... se pravi realnih 10mbit.

Flash enostavno ne dohaja oz. pač dela s takšno hitrostjo, in to je zaenkrat to.

Jebiga, nategnili so to :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

hakul ::

Tut js imam probleme z Z-Cyber (zoltrix) USB kljucem Q-Stick.
na njihovi strani pise da zadeva bere s hitrostijo 8MB/s in zapisuje s hitrostijo 7MB/s.

" With its ultra high speed at 8MB/s reading and 7MB/s writing, you will save your valuable time for other important task."

Ne vem v cem je fora da meni zapisuje zelo pocasi (pod 1MB/s, medtem ko bere normalno s hitrostijo 8MB/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hakul ()

hakul ::

Sem zrihtal zadevo! Vsa zahvala gre Golden Eye, ki je resitev opisal v tej temi.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri USB ključ kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531380 (18293) Izi
»

Priklop zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
493731 (2984) Stoyc
»

Razširitev "rama" na USB ključ (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
504973 (3718) faca9
»

Full speed USB ni Hi-speed USB?

Oddelek: Strojna oprema
61791 (1705) mrbungle

Več podobnih tem