» »

usb 2.0 cardbus adapter - ne dela prow=( pumagte!!

usb 2.0 cardbus adapter - ne dela prow=( pumagte!!

lump21 ::

skratka ker imam na leptopu sam 1.0 usb port sm si kupu tole pci usb 2.0 card.
tuki je tudi link kaj tocno to je -> http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

ko jo ustekam notr je vse lepo in prov, windowsi jo najdejo, sami nalozijo drajverje in vse super. potem pa... ko ustekam usb misko notr mi dela uredu, pol pa ko ustekam notr ksno napravo k podpira usb 2.0 (kljuc, zunanji disk) pa mi kr vse skupi zamrzne, windowsi cist zamrznejo!!! wtf!!......
se bojim da morde kartica ni kompatibilna z mojo kisto.....drgac pa mam acerja ene 2 leti pa pol starga....
najvecji problem pa je v tem da sm si kupu en velk dobr disk in si ne predstavljam d bi prenasu prek 1.0!!! ..

help! :(

Spajky ::

naloži drajverje z njegovega CD-ja ali proizvajalčeve strani in ne pustit , da ti XP-ji sami naložijo drajverje, oz. jih odinštaliraj prej ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

e-marko ::

Malo si bom sposodil temo, da ne odpiram podobne...

Nabavil sem USB 2.0 to IDE&SATA adapter cable, ki omogoča priklop ide/sata diska preko USB na pc.
Vse lepo in prav. Zadevo priklopim in WinXP lepo zaznajo disk. Potem pa poženem hdtach, da vidim hitrost prenosa in opazim, da je samo 12MB/s. To je torej USB 1.0?! Poskusil sem pretakniti kabel v ostale USB priklope na PC-ju in enako... Plata je Abit NF7-S ver. 2.0, ki ima USB 2.0 priključke.

Ima kdo kakšno idejo? Gonilnikov za ta adapter ni, ker baje niso potrebni za WinXP.

Hvala za kakršnokoli pomoč.

LP
...somebody, somewhere...

amigo_no1 ::

usb 1.1 dela s hitrosjto do 1 MB/s , usb 2.0 pa do 60 MB/s , torej ti disk dela preko usb 2 vmesnika.

jest10 ::

USB1.1 deluje max do 1,5MB/s če smo natančni:D Kakšni počasnejši USB ključi so v bistvu samo malenkost hitrejši

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

e-marko ::

Ja, zgoraj sem se zatipkal. Mislil sem 1.1. No, pa saj je vseeno.

Zakaj torej takšna nizka hitrost dska pri testu? Preveril sem še z USB Info programčkom in je disk vtaknjen v usb 2.0 priklop na plati. To je torej ok. Kje bi lahko torej bila težava?

LP
...somebody, somewhere...

jest10 ::

Slab pretvornik iz ATA na USB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje se da kupiti pri nas univerzalni adapter za diske?

Oddelek: Kaj kupiti
92795 (2040) slitkx
»

Priklop zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
493733 (2986) Stoyc
»

Fire-wire vs. USB?!?

Oddelek: Strojna oprema
293708 (3545) Vikking
»

Full speed USB ni Hi-speed USB?

Oddelek: Strojna oprema
61793 (1707) mrbungle
»

USB zmešnjava

Oddelek: Novice / Diski
62950 (2950) BigFoot

Več podobnih tem