» »

DVD Pioneer116 BadFlash

DVD Pioneer116 BadFlash

BigAl ::

Mam (oziroma trenutno nimam), DVD Pioneer 116. Sem flashal nov firmware (RPC1) po navodilih iz priloženega fileja. Zadeva se je odvijala čist ok! Ob restartu računalnika mi je DVD BIOS še zaznal ampak se sistem ni zbudil. Sledil je RESET, zdaj pa ga BIOS več ne najde DVD sploh ne reagira več. Ob poskusu re-flasha pa javi sledeče : CPU type of this drive is not supported by this program. DVD je primary slave, master je disk IBM. Zdaj se sistem sicer zbudi ampak ne dela optimalno (reakcija z zakasnitvijo). Ima kdo kakšno idejo??? HVALA!!

MTB ::

Kaj pa če poskušaš dati DVD na masterja (secondary) in ponovno flashas firmware. Lahko tudi poskušaš kak drug firmware (http://kickme.to/dvd105s).
Veliko sreče,

RS

matter ::

Mislim da ti še celo v navodilih piše da flešej na Secondary master.
Jest mam flešan 106S na 1.22 rpc1 pa del ukej

borutzi ::

Fora je sam, da v tistem batch filetu (up116.bat), ki pride v zipu popravis stevilko:
0=Primary master
1=Secondary master
2=primary slave
3=Secondary slave

Zazeljeno je tudi da je v trenutku upgradea enota prazna. Priporocam verzijo 1.22 ki deluje superiorno (imun je na xpjeve fore in natlacenka™ deluje bp :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: borutzi ()

BigAl ::

Kako zdaj v mojem readme fileju piše da so številke take:

n=1: Primary Slave
n=2: Secondary Master
n=3: Secondary Slave

gre za prc1122.hex. Pa ni treba .bat fileta popravlat. Atribut kr za .exe file napišeš.

UPG5A /n rpc1122.HEX pa zadeva (praviloma) špila !

borutzi ::

Ups sorry sem zabluzil....
0=Primary master
1=primary slave
2=Secondary master
3=Secondary slave

Hotel sem reči samo da ni treba enot prestavljat temveč samo cifro popraviš da ti odgovarja.

matevzm ::

Francelj, ki si bil do sedaj, ljuba dusa. :))
Jaz sem ze skoraj vrgel v zid (ali pa trgovca) 106ko, ker je v XPjih nagajala na kvadrat. Sem jo ze ene 5x spravljal iz PIOta nazaj. Ti XPji s svojim preview delajo zgago, XP pa ce dobi 6x timeout, skine zadevo v PIO mode. In potem moras odstraniti v hw managerju kanal na kontrolerju, pa potem spet dela (preve dvakrat tega se nisem vedel in sem odghostal, se dobro, da je ghost).
Sem iz 1.09 flashnil na 1.22 in preskusil nekaj CDjev, ki so prej delali tezave in zaenkrat (kuc kuc) jih ni vec.
Za flashanje sem poskusil kar iz XPjev, ce kdo rabi, je na 'firmware page' link na programcek za flashanje v 9x ali 2k/XP. Zadevo povlece iz nekega NEC sitea, a lepo dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matevzm ()

borutzi ::

Konec dober vse dobro:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na pekaču ne morem vklopiti DMA mode (sedaj je PIO)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141419 (1162) smile-
»

Teac CD-RW 40x burn speed

Oddelek: Strojna oprema
101073 (928) Matek
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181517 (1194) Kriko
»

Pioneer DVD in regijska zaščita

Oddelek: Strojna oprema
342120 (1664) luni
»

Povezava DVD in CD-RW

Oddelek: Pomoč in nasveti
102178 (2100) Matty

Več podobnih tem