» »

ADSL distance

ADSL distance

Flamer ::

Neki me zanima, če slučajno veste, kok ima ADSL dometa da kolikor takolikor normalno dela? Pa še če je to zračna al žic-razdalja:\

PaJo ::

Od oddaljenosti je odvisan maximlana hitrost, stem pa da ADSL kod ga trizi Siol laufa na zelo nizki hitrosti, napram njegovi maximlani, zato se ne rabis bat ce je centrala doddaljena recimo kakih 6km, bi moralo komot delat. No v glavnem ce lahko dobis ISDN potem v 99% lahko dobis ADSL tudi:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

marvin42 ::

V naslednjih dneh bom jest lahko kej povedal o tem, ker sem približno 5km od centrale in mi pridejo ADSL montirat. Držim pesti :))

PaJo ::

5km ni noben blem, na 5 km naj bi komot delalo tudi po 2Mbit, Siol pa ponuja samo 0,5Mbit, tako da ne se bat:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Flamer ::

Ja ja ja, O.K., samo mene zanima kakšna razdalja je to!;(
Zračna razdlja od Ajdovščine do Lokavca je okoli 3.5KM, če je pa kabl pa navem distance.

ToniT ::

Meni je monter, ki je montiral ADSL rekel, da je testiral zadevo in dosegel hitrost preko 5Mb/s na razdalji 8 km. Tako da s tako nizkimi hitrostmi, kot so sedaj na ADSL, pri tebi ne bi smelo biti problema. Je pa seveda vse odvisno od linije.

marvin42 ::

OK, men so naštimal :))
Razdalja dobrih 5km, dela brez problema. Monter mi je reku, da tud za večjo razdaljo ni problema.

PaJo ::

Lepo, mamo prakticen primer potrjen ze mnogokrat obdelane teorije:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Flamer ::

ZRAČNA al KABL razdalja?;((
če je zračna 3.5KM pol kok je aproximetly Kabl RAZDALJA?

marvin42 ::

Pri men je zračna dobre 4km, po cesti dobrih 5, kolk je pa kabl pa pojma nimam... Lahko bi bil tud 10km, ampak tolk najbrž ni :D

kuky ::

komaj pred par dnevi sem zvedel da živim 200m zraven centrale ( svašta ) in da bodo februarja nagradili za ADSL.

A mislite da če sem tako blizu centrale da bodo prenosi boljši,boljše pingi .... al bo isti k...c?

PaJo ::

Nebo razlike, edino v prihodnej ce bo siol kaj povecal pipico, recimo na kakih 2Mbit bi lahko kateri bolj oddaljeni uporabniki imeli tezave, ti pa recimo ne, ker ti bi lahko vleklo tudi 8Mbit, ce bi le Siol to omogocal:D

No v glavnem drugace ti bo delalo isto kod vsem ostalim>:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Flamer ::

A je kdo s primorske? ajdivščina po možnosti...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj mi Telekom ne omogoči ADSL-a?

Oddelek: Omrežja in internet
382977 (1722) Pyr0Beast
»

ADSL in prevelika oddaljenost od centrale: težave in rešitve

Oddelek: Omrežja in internet
303990 (2713) SKull
»

Adsl in oddaljenost od centrale

Oddelek: Omrežja in internet
463768 (2729) PROTOTIP
»

volja wireless (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
555032 (3473) @ljash
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482885 (1535) BC3

Več podobnih tem