» »

Kdor išče ta SPET najde 10 mio

Kdor išče ta SPET najde 10 mio

««
3 / 75
»»

LapD ::

Ma okol so presihajoča jezera, pol maš Postojnsko jamo, ki ni tok daleč in pa nekaj manjših jam jam in golobin. Zakaj? Sicer pa jst dvomm da bo nastavljeno pred zadnjim namigom.

newzealand1 ::

v postojnskih jamah in okoli nje je bilo med vojno mnogo pokolov kar namigujem na rdečo barvo. na kolena brez lopate pa bi reku da se je treba nekje skloniti in malo poplaziti da bi ga našel. lahko bi pomenila rdeča barva v tisti jami tudi cilj. to je to.zato sprašujem če je kje kaka jama kjer je spomenik ali cerkvena utvrba kjub temu da je ruševina

newzealand1 ::

pravim pa da slikajte tam kjer hodite da ne bo tako kot je bilo v planici ko je neko dekle dejalo da je bila tam pa ni bilo tega količka. seveda ga ni bilo če je bilo pa na nek način svinjsko dogovorjeno

newzealand1 ::

msn: toyota_star@hotmail.com

krho ::

BTW: Vstop na soline je plačljiv Lani mislim, da je bilo 1200SIT. Vidš pa samo nekako polovico.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

rozica ::

newzeland: dejansko majo slotehovci največ priložnosti, samo problem je ker debatiramo tu gor... treba bi blo organizirat terensko delo hihihi....
rdeča skor ne bi smela bit povezava s pokoli - če je pisalo: sreča je rdeča:\

newzealand1 ::

jest sem dal že svoj msn: toyota_star@hotmail.com
nekaj nas je že na liniji

medak ::

dober dan.
sm nov tukaj in upam da bom kej pripomogel.
sem iz pirana tko da bom te dni sol pogledat v soline, ce je kej pametnega.
uglavnem zdej sm odpru od slovenskih novic in je ze namig st. 5:

Mimo vsak dan stopinje prebirajo turisti.

se komu kej sanja?

lp

LapD ::

Zgleda da Trojica odpade. Postojnska jama mi deluje zmer bol verjetna. Tud obala ni za zanemart.

medak ::

ja pa se to morem rect: martin krpan je prevazal angleško sol=smodnik. in iz trsta ne pa iz solin:>
ampak na slovenskih novicah so kr zabiti tko da bi lahk tud blo soline:>

Freezy ::

Točno v Novicah mislijo, da je angleška sol res sol. Tuki je neki čudn.

Amare ::

Mene najbolj vleče vse to k Postojnski jami. Sv.Trojica je verjetno samo smer proti Postojni, torej smer iskanja.

Morfejus1 ::

A je kdo že pomislil na Brezje. V tisti glavni cerkvi je en oltar, kjer moraš pokleknit in iti po kolenih okoli njega.

Amare ::

Mislim, da ni mišljeno to za kakšno cerkev ali ustanovo, verjetno je nekje na prostem oz. mogoče kakšna jama.

Morfejus1 ::

Kaj bi pomenilo "stopinje prebirajo turiristi"? Mogoče je kakšen display kjer je napisana temperatura in mimo hodijo turisti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morfejus1 ()

Morfejus1 ::

Vsi dosedanji namigi:

1. Zaviješ levo ali desno odvisno od smeri prihoda.
2. Na kolena, pa brez lopate.
3. Sreča je rdeča.
4. Majhno kljuse, velika moč.
5. Mimo vsak dan stopinje prebirajo turisti.

LapD ::

stopinje prebirajo turisti si jst razlagom kot da je mehka podlaga kjer se vidijo stopinje, mimo pa gre veliko turistov, ki te stopinje vidijo se pravi preštevajo :)

Amare ::

Eden izmed naslednjih namigov bo spet verjetno brezvezen v slogu "Vse poti vodijo v...."

EDIT: Ne vem, jaz si pa razlagam normalno kot, da je ta točka oz. kraj zelo obiskan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amare ()

Laufman ::

Lep pozdrav. Sem nov na forumu in kokr vrjetno vse tudi mene zanima ta tema:) . Upam da mi bo uspel dat kaksn prispevk pri odkritju kraja. Najprej bi rd dav repliko glede na to da navjo dal kr nekam kjer hod full folka. Drugac sm doma iz Ratec (vasi pod Planico) in loh povem, da je bil cek cist zravn poti po keri se sprehaja full turistov, sam skrit je bil v hisco (eno tako tko zjebano da nubenmu ni padl na pamet da bi pogleu:) ), tko da mislm da bi blo lahko zj podobno na kaksnmu obljudenmu kraju. Drgac pa sm sam osebno tud kr za sveto trojico, pa krpana. Sploh ker je nekdo povedu, da je masa v tisti cerkvici 1.maja. Sreca je rdeca - rdeca barva delavskega praznika. Mogoce tud ne :)

whatever ::

Mogoče je pa ključen podatek beseda "mimo"? Tak da v bistvu destinacija sama ni turistično zanimiva, ampak pogosto grejo tam MIMO turisti? Kaj pravi SSKJ o besedni zvezi "prebirati stopinje"?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

baker ::

kako je lahk že peti namig.. so oni mal zaj... to?

whatever ::

SSKJ nima te besedne zveze v slovarju.;(
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Laufman ::

(http://www.prim-nov.si/)

Poklon briški dami

Jubilejni, 40. praznik češenj je v teh dneh Brda postavil v središče pozornosti. Enotedensko dogajanje so si ogledali številni obiskovalci, včeraj pa se je na Dobrovem ob lepem vremenu trlo več tisoč ljudi iz Slovenije, Avstrije in Italije.

Amare ::

Mogoče pa mi preveč kompliciramo?:D

whatever ::

grad Turjak?

http://sl.wikipedia.org/wiki/Turjak

Turjak je grad blizu Ljubljane. Grad ima burno zgodovino. Med 2. svetovno vojno se je septembra 1943 po bitki več kot 500 vaških stražarjev in legionarjev vdalo partizanom. Partizani so potem izvršili več vojnih zločinov nad ujetniki.

Rdeča barva, mogoče je tam kako spominsko obeležje?

Turjačani so skrbeli za ostarele delavce in jih nastanili v posebnem poslopju, kjer so imeli tudi paradne konje - za potrebe gradu in kočije. Severno od gradu so imeli turnirski prostor, kjer so potekale viteške igre, ki jih še vedno prirejajo enkrat letno.

Konji, viteške igre - Martin Krpan?

Zanimivi kozolec je zgrajen iz tesanega lesa, brez enega samega železnega žeblja in krit s slamo. Kozolec, ki je na ogled vsem obiskovalcem, je v lasti vaščana Ivana Prijatelja. Ob tej leseni harfi je v Levstiku zapela govorica naših prednikov, ko je pripenjal sedlo Krpanovi kobilici, se s Krpanom izgovarjal pred cesarjem in se tako korajžno sukal med dunajsko gospodo.

Spet Martin Krpan...

?????????
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Morfejus1 ::

Meni je tista Sveta trojica tudi nekam blizu. A kje mimo tiste cerkve hodijo turisti?

whatever ::

Nekako zgleda vse bolj, da je nekje v tistem koncu - na meji med Notranjsko, Primorsko, Dolenjsko...
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

claudy ::

0:) ojla ... no, pa da še jaz kakšno besedo dodam zraven:)
Sem se pravkar registrirala na tej strani in to ravno zaradi tega debatiranja o 10 milijonih oz. kraju kje bi lahko bil ček. Naj povem da sem za to zadevo šele včeraj prvič slišala... In se mi zdi full interisantno. Res je težko ugotoviti kje bi to lahko bilo skrito, ampak je vseeno lažje kot zadeti sedmico na lotu, se vam ne zdi ;)
Zanima me ali se je kater izmed vas že odpravil na določeno lokacijo pogledat - čisto tako iz radovednosti in poln upanja ... ima kdo namen jutri malo Slovenijo pregledat hihihi
osebno sem mnenja, da bi to moralo biti nekje, kjer je zelo turistični kraj, sploh v tem času ... hja, teh pa ni malo, kaj pravite?

whatever ::

Opa, Slo-tech ima registirirano že tretjo(?) predstavnico ženskega spola:D Dobrodošla:)) Dejansko sem šel pogledat na 2 lokaciji v bližini mojega doma, ker sta se skladali z namigi. Vendar pri nas ni turistično zanimivo področje.:( Ti namigi so pa zaenkrat taki, da je lahko just about anywhere.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

claudy ::

WHATEVER :)) točno tako kot si napisal, ja ... lahko je kjerkoli, samo da je v Sloveniji ... in čeprav smo majhni, šele sedaj vem, da je naša država prevelik zalogaj za kaj takega ;) sploh ko nimajo tejle namigi ne repa ne glave, tavamo v temi zaenkrat :\

ajtak1 ::

mislim da se preveč spopadate z geslom sreča je rdeča... tudi prejšnič so bile naštete tri barve v resnici je šlo pa za pobarvan količek in v geslu 9 je pisalo glej geslo 3. pri sreča je rdeča gre pomoje za točno mikro lokacijo in mislim da ni v povezavi z grbi, zastavami...

claudy ::

hja, mogoče je samo kakšen napis v rdeči barvi .... sicer pa ... če bi človek bil vedež ne bi bil revež - pravi naš pregovor :P

LapD ::

Jst bi skoraj z gotovostjo izloču Trojico, ker tu ni nobenih turistov ker nimajo kaj videt! No vseeno bom kot redni pohodnik na ta hrib nekoliko bolj pazljiv :)) Je pa kot sem že nekajkrat povedal zelo blizu Postojnska Jama in bi se raje tja osredotočil. Iz Postojne je namreč tudi pot na Trojico. Lahko bi recimo prišel v poštev še Predjamski Grad. Lokacij je zaenkrat še preveč, potrebujemo kaj bolj oprijemljivega. ;)

ajtak1 ::

jz mislm da ste zadel s postonjsko jamo

Morfejus1 ::

Malo kljuse velika moč - nekako mi ne gre v Postojnsko jamo.

Morfejus1 ::

Pa skoraj malo preveč očitno je.

claudy ::

AJTAK 1 ... zakaj si mnenja, da bi to lahko bilo v Postojnski jami? Jaz ne vidim niti enega namiga, ki bi se ujemal s postojnsko jamo ... mogoče ker sem blond :P Mi lahko objasniš?

ajtak1 ::

ja sej to maš prov sam ne smeš vzet čist dobesedno... sam točn to nas je prpelal do pivke... pol pa če se tm okol gibaš prideš do postonske jame... neki posebnga more bit in tko k je biv svetovni rekord mamo kle človeško ribico

ajtak1 ::

sej sm jz tud... blond. glih zato k more bit ta kraj neki posebnga in človeška ribica k tm živi je neki posebga... pa še zato sm prpričana k ste lan tud ful dobr sklepal in prov ste mel zato mislm da tud zdej niste daleč od resnice

CWIZO ::

Mogoče bo pa v portorožu ob plaži (stopinje) parkeran en ferrari (kljuse, velka moč, rudeč je) pod katerim bo tale ček...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

malecke ::

A je kdo pomislil na Peco?

claudy ::

Moj fant pravi, da brcamo v temo s tole Postojnsko jamo. :\ Sicer pa je lahko ta rek "Majhno kljuse, velika moč" čisto zavajujoča ... res, da je ta stavek bil izrečen v zgodbi o Martinu Krpanu, ampak tudi na Slovenskih novicah niso neumni in jim je logično, da bomo njihove namige brskali najprej po netu in iskali kaj oprijemljivega ... to pa jim ni cilj, zato bodite pozorni - lahko je povsem drugačen pomen od tistega kjer izvira ....
Recimo: v tovarni avtomobilov Renault Novo Mesto je izšel nov Clio, za katerega bi lahko rekli da je malo kljuse, z veliko močjo ....8-)
Pa jaz sem tudi malo kljuse in če najdem ček za 10 milijonov - bom deklica z veliko močjo in ta deklica vas časti s pijačo - definitivno !!!!!!!!!! ;)

Pimoz ::

zakaj na peco?

ajtak1 ::

poglej si lanska gesla in razlage... je blo kr logično. kaj pa pol misl tvoj fant če se mu zdi to brcanje v temo?
ja zakaj peca?

claudy ::

Lanska gesla so bila kolikor toliko logična, ampak vsako geslo ima lahko še 10 drugih pomenov, ampak ko smo enkrat izvedeli da je to Planica, se podzavestno naši možgančki vklopijo v tisto kar so želeli povedati ... napr. Rana ura zlata ura - tukaj je 10001 pomenov .... sedaj pa pri teh namigih ki jih imamo, lahko sklepamo 10 ali več krajev kjer se najde nekaj od tega ... sej pravim, pogovarjamo se da mine čas, drugače pa bo to zanno po mojem čisto pri zadnjih namigih. Moj fant sicer ne ve kje bi to bilo, drugače bi že bil tam, ne doma :P je pa prepričan, pravi, da je nekje na samem. Kraj je lahko poznan in javnosti na očeh, samo mesto s čekom pa definitivno ni tam kjer hodi množica turistov ... 0:)

malecke ::

Peca- Se opravičujem sem zamenjal Martina Krpana in Kralja Matjaža, ki je spal pod peco.
Se iskreno opravičujem za zavajanje!

LapD ::

No ja do naslednjega namiga bom jst verjel v Postojnsko Jamo/Predjamski Grad (predvsem zato ker mi je blizu :D )

Laufman ::

najtežje je najt tist kar ti leži pred nosom;) , tud glede na lan sm bl za obljuden kraj kokr pa ne

Amare ::

No ja do naslednjega namiga bom jst verjel v Postojnsko Jamo/Predjamski Grad


Tudi meni je realna ta lokacija. Še štirje namigi in gremo s kolegi na lov za srečo.8-)

claudy ::

Če si tako prepričan o tejle Postojnski jami, pa pojdi kar sedaj tja, da te kdo ne prehiti .... šalim se ;)
Ko bom jaz prepričana o tem kje bi lahko vsaj 50% ček bil, ne bom sedela doma za računalnikom :)
««
3 / 75
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čeki (izplačila)

Oddelek: Loža
51364 (631) MartinKrpan
»

Nauki in navade v RKC, njeni pripadniki in sveto pismo

Oddelek: Problemi človeštva
453831 (2793) Saladin

Kdor išče, ta najde 10 milijonov! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47542938 (20617) OmegaBlue
»

Kaj potrebujem, za nakazilo iz tujine...

Oddelek: Loža
116031 (5909) madmitch
»

$

Oddelek: Omrežja in internet
201467 (1285) eiht

Več podobnih tem