» »

Kdor išče ta SPET najde 10 mio

Kdor išče ta SPET najde 10 mio

««
73 / 75
»»

Analizator ::

Majno kljuse
STOLP RES NI VELIK IN JE DALEČ NAJMANJŠI KAR SEM JIH DO SEDAJ USPEL VIDETI

- velika moč
ODDAJA PA RES PRECEJ MOČI V KWatih

Torej je to tudi to lahko

zuz3k ::

Analizator:

Ta razlaga ki si jo na dolgo opisal je to prava razlaga oz. jaz berem ta forum ampak še zmeraj nevem kje je bil najden ček, u kermu mestu je to sploh? :D

Lp
Life is a psychological game.

PIXOPOWER ::

In ta oddajnik naj bi slovenčki povezali s kljusetom? In ta oddajnik in ta kraj pozna cela SLO? Dvomim.:\

Morfejus1 ::

Ta obrazložitev namigov je bolj šepava. Sploh tista majhno kljuse, velika moč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morfejus1 ()

strojtech ::

Lahko kdo dons skenira pa gor da sliko najditelja, da vidim kaj je v okolici (če je res strunjan :D )
Hvala

Drugače bi pa novicam priporočal naslednje leto, da dajo drugačne namige ( ne besedne) ampak kšno sestavljanko (recimo zemljevid kraja - samo oblika naselja brez imen rek, krajev...-aka nema karta):D , poj kšno geometrijsko vrsto, katerega vsota je število prebivalcev:D , poj kšn rebus :D , pa kšno križanko :D , poj kšn iq test- namig se ti pokaže le če osvojiš 120+ točk:D , poj kšno reklamo kokr poli- ugani kolkrat piše novice- število pošlji z sms-om na 6969 in dobil boš povratni mesič, v katerem bo namig (ena cifra lahko pošlje le en sms):D , pol kšn namig v 0100101010010010010110001 obliki :D , itd...
Tko bi se blo treba bol potrudt in bi blo manj možnosti za domačine k bi se mal zašetal po svoji ulci in najdl ček :D
LP

Analizator ::

Dobr no pol so pa tu povezave še z
rudo, ki je rdeča (cinobarit)
lokomotivicami - majhna kljus in imajo veliko moč
oz z raznimi drugimi stroji (mlini, črpalkami itd.

Ta kraj je IDRIJA

stolp pa je tudi svoje vrste kljuse

Mislim pa da so povezave preko namigov take za mal pomislit.

Nejc Pintar ::

Bolj bi bila zanimiva igra kjer bi bil pač nekje začetni namig pol bi se pa po celi sloveniji fural:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

LapD ::

atrojtech vse kar si ti napisal bi recimo jst dobil namig, go postal na ta forum in kje bi bli potem? :)

Igra taka kot je je dost zanimiva in je ni treba spreminjat. Jst bi edin dal 4 nagrade različnih vrednosti. Vsaka vrednost ima primerno težje namige.

BlazB ::

Mah brezveze zdej filozofirati, pocakajmo se na prestale tri namige in mislim da bo kristalno jasno kateri kraj je bil pravi. V cetrtek pa poslati kaksen sms in dobiti 100 jurjev.:D :D

slepir ::

mene sam moti to...da so sli napisat da je manj kot 2km od 1. namiga...ko pa je bilo manj kot 1km...cisto zajebavanje:D

Morfejus1 ::

Mislim, da si preveč zakompliciral. Po moje gre za soline malo kljusem, velika moč pa je povezava na Krpanovo kobilico, ki je prenašala sicer kositer, ampak na SN očitno mislijo, da je prenašala sol. Da gre za soline kaže tudi 11. namig, ki govori o zrnu soli.

Analizator ::

Al lahko kdo zvoha pred tisk - iz CENZURE recimo

100% tiskarji že vedo kaj bo na druckano!
AL bomo čakal do polnoči?

matichocko ::

analizator jest sm zvohu zate. Moj frend dela u tiskarnu na slovenski cesti pa me je poklicu in mi je povedu.
Namig je baje tak" CUM GRANUM SALIS" - kr neki.
Pa še ena žalostna novica za use: cek je baje že najdn sam nism 100% k je blo fuul hrupa uzad( stroji pa to).

PiXtEr ::

Če je razlaga res takšna kot jo je napisu analizator, potem bi bilo fajn da so naslednje leto namigi z globljim pomenom.

Npr. s temi stopinjami res ni blo tezko določit krajev kjer je ček, ker je vsak pomislu najprej na display s stopinjami in če si vedu kje je kakšen, je najmanjši problem prešnofat bližnjo okolico. In tako majo prednost seveda lokalci, ker mislm da ni veliko ljudi, ki ve za ta display (vsaj tistih ne, ki niso z okolice obale in se ne sprehajajo po strunjanu). To očitno lokalce favorizira pred drugimi. Mogoče se kdo ne bo strinju z mano, ker če pač nekdo ne ve, je to njegov problem in ne od novic. Kaj nam pomagajo vsi makronamigi, če potem pride takšen, ki še največjega lenuha spravi s kavča, da gre pogledat display, ki stoji 2m stran od bajte. Seveda brez mikronamigov ne gre, ampak naj bodo vsaj sestavljeni tako, da njihov pomen ne bo razviden takoj. Tako seveda mi "bedaki" razmišljamo o vseh moznih stopinjah na tleh, literanih delih in še marsikaj. Tako lahko lahek namig pokvari celo igro..

matichocko ::

pa frenda nism dobr razumu, pa tut za črke nism 100% da so vse na svojm mestu, sam je pa neki u takm smislu
Kokr sm neki gledu naj bi ta latinski citat pomeni neki z zrnami soli

Zgodovina sprememb…

Pinkyca ::

na levi strani plocnika, na sprehajalni poti, cca. 500 - 600m od krizisca.

Pa tam smo se mi šetal v petek že ob 2 ponoč, pa pol dopoldan. pa že skor en tedn prej je moj stric tam isku...
pa sej ne morš verjet...

BlazB ::

iz googla :-)

Cum grano salis means "with a grain of salt" -- a saying which has been translated into English. Source:


Quote:
With a grain of salt. Latin, "Cum grano salis, " with great reservation.

Mal sem razocaran da so namigi tko direktni, taksnega kot je tale bi pricakoval sele za zadnji namig ali pa se to ne.:\ :\

prvi_2005 ::

tukaj nekje bi moglo bit

tajfi ::

_dex_ ::

Po namigih cek je bil najden v strunjanu....

In to blizu krizisca je vse skupaj blo tako..

Na kriziscu na desno takoj pri avtobusni postaji. cirka 300m od tocke.
na kolena je pomenilo to da ni treba kopat ker tcka je bila oznacena uidenticno kakor tista na sovenskih na crnem splavu rdec krgec z notranjo belo piko ker sem pogledal poprej.
to bi namigovalo tudi sreca je rdeca.
Majhno kluse velika moc nic drugo kakor soline nic vecji pomen.
mimo vsak dan topinje prebirajo turisti zdraven je kamp ter terme kjer na obeh straneh so stopinje sam res majhne skorom nevidne..
voda je potok nek ki se zliva v morje zdravenb solin
ta dva kilometra so sam zato da so skratka spravli not v podrocje cele soline
v resnici pa je samo 300m od krizisca ker cene bi blo jasno ...
je kolesarka in pes pot tam zdraven na drugi strani krizisca nevem pa kolk je dolga am ni dalec
zeleli so samo povdarit primorsko stem
160 je hektrajev park ki pa je razdeljen na tri dele kakor sveta trojica pomojem
skoci v travo to pomeni da je doli in to je tudi res je majsi klancek skrom nic ga ni dovol da skocis na nizje
tam pa trava res ni bla pokosena in tam je ta znak in kod so domacini povedali tam se je oseba zadrla in drla in drla ko se je pobirala
to pa je blo v nedeljo zvecer....
vec pa nevem tako da sigurno je tam cek bil najden....:)) :)) :)) :))
cestitke najditelju

BlazePro ::

meni pa se je že od 3-jega namiga zdelo da je strunjan samo moji "pametni" starši me niso hteli peljat. sedaj ko pa vidijo da sem mel prav pa so tiho...ZAMERIM JIM!!!!!!!!!;((

prvi_2005 ::

no 500 do 600 m od križišča je tole


a je tko Pinkyca?

whatever55 ::

"eni pa se je že od 3-jega namiga zdelo da je strunjan samo moji "pametni" starši me niso hteli peljat. sedaj ko pa vidijo da sem mel prav pa so tiho...ZAMERIM JIM!!!!!!!"

dej nio dej še zmer pr 15ih se rabiš dokazovat kako si veleumen, po 3h namigih nisi mogel vedet da je strunjan.

strojtech ::

So nam Slovenske Novice dolžne obrazložit namige? Prešnjič so jih?

Zanima me tud intervju z najditeljem, kako si je on to razlagal :D
Povejte nam kako ste našli ček?
Zjutraj je zmanjkalo kruha in žena me je poslala v 2 kilometra oddaljeno štacuno, na poti mi je sledil nek pes s steklino zato sem s pločnika skočil na travo, tako me je bilo strah, da sem videl rdeče nebo in ko je pes zalajal se mi je pokazala sveta trojica, ušlo mi je, pogledal sem v hlače kako je mokro in videl sem majhno kljuse z veliko močjo, pes je šel mimo, stopil sem nazaj na pločnik in nadaljeval pot, za mano so se vlekle stopinje urina, ki so jih začudeno gledali mimojdoči turisti, ko sem prispel do štacune sem ugotovil, da se zgubil denarnico, vrnil sem se po poti po kateri sem prišel, ponovno mi je sledil pes, začel sem brezglavo laufat po pločniku in kar naenkrat mi je spodrsnilo na moji prvi stopinji(luži), naredil sem preval in pristal v jašku na travi, roka se mi je zataknila v dve cevi, da sem roko lahko izvlekel sem moral odstranit redečo škatlico, vstal sem, pobral denarnico, in odprl škatlico, v njej je bil listek na katerem je pisalo, da sem našel 10.000000 sit.
LP:D

_dex_ ::

lahko sej doli je sola :)

ni sans da ves ki ti prav nic ne povejo prvi trije namigi

prvi_2005 ::

je mogoče tukaj?

msms ::

BlazePro če si vedel že pri tretjem namigu kje je ček bi si lahko tudi zorganitiral prevoz!!!

PIXOPOWER ::

Moja (in od punce tudi :D ) raziskava v nedeljo zvečer:

Zgodovina sprememb…

_dex_ ::

niti ena tocka ni prava tam kjer je oznaceno blizu je most kjer je tocka skozi katerega je vozla parancana tako da tam je tocka :)

mavec ::

Je pa nekaj izjemno zanimivo, če ste uvideli:
Poglejte število postov, odkar se je izvedelo, da je ček najden. Le 3. strani vsega skupaj =o). Zelo zanimivo...

prvi_2005 ::

no saj jaz ne vem,samo sprašujem,kje bi blo?

_dex_ ::

to je 300 cene manjk metrov od krizica v strunjanu takoj ob cesti skorom ob postaji enostavno je blo sam kaj prevec smo ga komplicirali in se tam seh hotui en dan it pogledat pa pol ne
skoda ja cestitke najditelju drugo nemorem rect:)) :)) :)) :D

prvi_2005 ::

ti to točno veš,al samo nakladaš?:D

Samy2 ::

Danes ob 22.00 glejte odmeve na SLO1. Soseda me je klicala in mi rekla,da bodo pokazali kraj kjer je bil odkrit ček.Js sem sicer iskal ček v soboto samo malce previsoko na meji rezervata.
Slava najditelju čeka.:)) :)) :)) ;(

prvi_2005 ::

Si Strunjančan?:)

DawnAngel ::

ne oreš verjet...zdele sm rabla 20 min. da sm sam tri strani prebrala:)hehe
grem gledat odmeve:)
PUSA*****

qiqi ::

@nikkki, ki je pisala dve ali tri strani nazaj:

tisti hidrant zraven geossa sem jaz v nedeljo premikal, pa sem brez čeka, tako da pomoje nimaš kaj skrbet. Če je bil tam, je bil pomoje položen točno na križ znotraj spomenika in nikamor drugam. Sem pa na poti srečal Arturja Šterna, kolumnista, ki sicer ne vem, če je bil tam z istimi nameni, možno pa. BIl je pa tam kakšno uro pred mano, tako da, če je on pobral ček, vsa čast, sam bom pa imel zadoščenje, da sem bil eden izmed redkih, ki je pomislil na to lokacijo. V tisti uri, ko sem bil tam se namreč ni pojavila niti ena živa duša. Se pa tudi meni še vedno zdi najbolj verjetna lokacija prav Geoss. Bomo videli.

DawnAngel ::

Hm...če je bil kje v Piranu bodo Hrvati trdili da je njihov:)Tok kot polovica Slovenije po njihovem mnenju:)hehe...A po polnoči je namig tut na netu že?

gus ::

Prodam rdec kamen, ki naj bi se imenoval rdeca sreca.. ;)
Se vedno upam, da sem se zmotil ampak je res simpaticen.. ;)

DawnAngel ::

gus dej ga slikej pa prpopej slikco da vidm če se splača:)

BlazePro ::

si ti mogoče spregledal da sem napisal ZDELO??? pa zdaj je itak vseeno če je ček bil najden. pa kak bi si prevoz zrihtal ker pri 15 še noben od mojih kolegov nima avta pa še pouk mam popoldan. kaj bi potem napisal v opravičilu da sem šel iskat ček v strunjan al ke.

DawnAngel ::

kdo ma pouk? Blažena zdravstvena d mamo ta teden fraj:)sam po spričevala v petk:)hehe

gus ::

DawnAngel.. sej sem dal slikco gor ze vceraj... par strani nazaj.. ;)

DawnAngel ::

ajoj:( približn kera stran? po moje d sm šla že spat:)

Jazz ::

Tudi jaz sem bila včeraj v Vačah. Pri geossu. Okrog 12:30. Nič najdla.;( In sem tudi mislila, da bi blo kje na tistem spomeniku, ravno na rdečem križcu. Drugih obiskovalcev prav tako nisem videla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jazz ()

mavec ::

gus, daj še enkrat sliko gor, ker v tej zmešnjavi pri tako "gostih" postih nihče ne bo našel zadeve.
Če še namiga, ki je bil stran oz. dve nazaj (tistega 10. namiga) niso našli :D.

DawnAngel ::

hehe...js mam lepšo tipkovnco:) hehe
Slikca je na55 strani al 56 ne vem točno:) Kamna se pa ne splača kupt-ni lep:)

gus ::

gus ::

hahahaha... res, da ni lep ampak je simpaticen, ker je rdec in je bil sokrivec, da smo ga spregledali... ;)
Castim pivo in dam za taknit kamen... :D

DawnAngel ::

ej, drugo leto nardimo transparent, puščico in nanjo napišemo Tle se skribva 10mio:) 100% so tut taki k bodo to šli gledat:)hehe
««
73 / 75
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čeki (izplačila)

Oddelek: Loža
51364 (631) MartinKrpan
»

Nauki in navade v RKC, njeni pripadniki in sveto pismo

Oddelek: Problemi človeštva
453832 (2794) Saladin

Kdor išče, ta najde 10 milijonov! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47542942 (20621) OmegaBlue
»

Kaj potrebujem, za nakazilo iz tujine...

Oddelek: Loža
116031 (5909) madmitch
»

$

Oddelek: Omrežja in internet
201468 (1286) eiht

Več podobnih tem