» »

Motenje frekvence monitorja z nečim (CBjke)?

Motenje frekvence monitorja z nečim (CBjke)?

The-B ::

Kupil sem nov monitor Samsung SyncMaster 711MP, kateri ima že vgrajeni zvočnik in sprejemnik (TV, SAT in podobno). Problem je ker se očitno moti z neko frekvenco, ker vsake toliko časa ulovim zvoke, kateri prihajajo iz monitorja. Vse skupej se sliši kot govorjenje samo je toliko narezločno da se ne razume nič. Sem probal dat na mute, na najnižjo jakost zvoka, vse, pa mi ne uspe sklopit.

Sej če bi blo to bl poredko že nebi nč ukrepal tako mi zdej pa skori usak dan drgne tukej skoz monitor in je postalo že izjemno nadležno. Motenje takih frekvenc katere so uradne vem da je prepovedano...kaj lahk naredim? Prijavim nekam, al lohk kko sklopm to?

Prosm za kšn nasvet al pa karkoli ker bom počas zgubu živce.

LP, Majnik

ToniT ::

Najprej preveri, če imaš okrog sebe (radij 200m) kakšnega CB-jaša ali radioamaterja(manj verjetno). To lahko vidiš po antenah. Potem stopi do tega človeka in mu povej za težave in jihj probajta skupaj rešiti. Lahko pa ti dela probleme kak poceni prenosni telefon (ne mobitel). Drugače pa delajo čudeže feritni obročki!

The-B ::

A mi zna kdo kej več povedat o teh obročkih? Kje se jih dobi, kok stanejo, kko to zgleda, funkcionira?

Doma sem v bloku, pa ogromno blokov je še tukej okol mene in je mal nerodno iskat te antene in potem še ljudi ki imajo to.

LP

The-B ::

Noben? :)

ToniT ::

Kako zgledajo, lahko vidiš tukaj.
Koliko stanejo: ne vem!
Kje jih dobiš? Odpri stari monitor in ji boš kar nekaj našel...

Izi ::

Če prav razumam, imaš ti problem z zvočno kartico ne pa z monitorjem.

Zvočnike imaš na monitorju. V zvočnike gre kabel iz računalnika. V računalniku pa je zvočna kartica.
Verjetno motnje prihajajo iz zvočne kartice.
Kako nastanejo je pa zelo veliko možnosti.
Ponavadi je vzrok, da je na Line-In vhod zvočne kartice priklopljen kakšen radijski sprejemnik, TV kartica ali kaj podobnega.

Po moje moraš tam iskati problem.
Izklapljaj posamezne kable, da boš ugotovil po katerem pridejo motnje.

The-B ::

Na to sm tud jst pomisliu ampak zvočnikov od monitorja sploh ne uporabljam (razen če grem kam vzamem s sabo kot TV), in tako zvočna kartica in monitor sploh nista povezana.

Mislim da sprejemnik lovi nekakšne radijske signale kateri se potem sproščajo skoz zvočnike od monitorja. Ne vem pa kako bi to sklopu...buo
?

ToniT ::

Obstaja še ena možnost: izklopiti moraš NF ojačevalec v monitorju. Verjetno je potreben poseg v monitor (garancija!).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odpraviti elektro\magnetno interferenco v zvočnikih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141589 (1247) matobeli
»

Nov PC in grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514151 (3063) hdx
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12524389 (15077) OK.d
»

Uporaba zvočnikov Hi-Fi komponente na računalniku?

Oddelek: Zvok in slika
135052 (4911) ;-)
»

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
544021 (3532) Mac Gyver

Več podobnih tem