» »

Spremenjena politika glede SiOLove IP telefonije.

Spremenjena politika glede SiOLove IP telefonije.

shock ::

Živijo,
Pred mesecem dni ko sem načrtoval vzet SiOLovo storitev TriplePlay (za T-2 sem bil preveč oddaljen), so mi tehniki obljubili, da je mogoče priklopiti katerokoli IP telefon s podporo SIP protokola. Vse lepo in prav in zaradi tega sem si tudi odločil za SiOLovo poudbo, da bi obdržal ISDN telefona doma s posebnim ISDN to SIP gatewayem. No ko pa sem podpisal pogodbo, da preidem iz paketa fizične osebe na TriplePlay, sem kar naenkrat izvedel da SiOL od 26.5.2006 ne omogoča več priklopov poljubnega IP telefona, ampak le tiste, ki je mogoče kupit na telekomovi teletrgovini. Stvar me je tako razjezila, da sem takoj storniral pogodbo (nisem še bil preklopljen na Tripleplay). Mislil sem da so se SiOLovci malo popravli glede lumparij glede naveze SiOL - Telekom, prav razočaran sem nad tem. Komaj čakam da bo prišel VDSL2, ki bo omogočal poveze na daljši doseg in s tem se bom znebil partijske skupnosti SiOL - Telekom (zdaj pa že govorim kot NavadniNimda).

Lep pozdrav

Sergio ::

Sicer ne vem, ce T-2 omogoca priklop poljubnega IP telefona... A ga?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Chicken Boy ::

Nekaj časa so dovoljevali priklop drugih naprav vendar so vse skupaj onemogočili zaradi varnostnih težav. Zaenkrat priklop ni mogoč, če pa bo kdaj ponovno, pa nimam podatka. Vsi tisti, ki imajo sedaj svoje telefone priklopljene je ostalo tako kot imajo. Če pa se bo izkazalo, da se pojavljajo težave jih bodo mogli pa izklopit. In šele takrat bo štala.:D

BlazP ::

Ce bi vsi uporabniki lahko priklopili katerikoli ADSL modem, ki bi ga nasli pri nas oz. v tujini, katerikoli Set-top box, vsak bi uporabljal drugacen operacijski sistem, in pa za posladek se vsak svoj SIP telefon, potem ne bi mogli nuditi prakticno nobene podpore strankam, ker bi rabili na centru za pomoc uporabnikom same genije, ko poznajo vso opremo, ki se jo da priklopit na par zic pri uporabniku.

NavadniNimda ::

@SHOCK - Dobro povedano!:D

zee ::

@BlazP: zakaj pa? lepo v pogoje poslovanja napisejo, da nudijo tehnicno pomoc samo za izdelke, ki so kupljeni pri njih in stvar je resena.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BlazP ::

zee: Zato ker ne mores tega delati polovicarsko. Kaj ce poklice nekdo, ki ima Telekomov modem in v Big Bangu kupljen SIP telefon, ki mu ne dela. Na modemu so nastavitve sicer prav narejene. Lahko prijavis samo okvaro modema. Zamenjajo ti modem, telefon pa se vedno ne bo delal, ker ga stranka ne zna pravilno uporabljat, in se naprej klice na pomoc uporabnikom, da nej Siol/Telekom to zrihta.

shock ::

Sergio:

Stvar je v tem da ko sem klical začetku in še enkrat sredi maja so mi potrdili da lahko si kupim poljuben IP telefon, zdaj pa ne. Kako bi se ti počutil da bi bil že priklopljen na siolovo telefonijo in istočasno nabavil IP telefon, ki ga ne moreš nikamor priklopit? Lahko samo rečem da sem imel srečo v nesreči, da sem lahko storniral prijavo. BTW pri T-2 pa sem že vedel da od samega začetka ne morem priklopit drugi IP telefon, kot njihov. Oni imajo vsaj tisti gateway iz ISDN to SIP telefonijo.

Sergio ::

BlazP: Ja no, to je pa cist mim. Dejmo pol zacet racunalnike prodajat in nudit tehnicno pomoc samo tistim ki kupijo racunalnik pri tebi.

Tehnicna pomoc je precej motena ze zadnji 2 leti, ko na trgu obstaja par tisoc razlicic raznih SOHO routerjev... Vsak ima svoj interface. Pa se vedno dovoljujejo priklop routerjev za dostop do interneta.

Po popolnoma analognem principu bi moral biti dovoljen priklop poljubnega IP telefona. Seveda bi priklop in konfiguracija zahtevala znanje cloveka ki to priklaplja. Ane.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Lery ::

@BlazP:Kaj ce poklice nekdo, ki ima Telekomov modem in SIP telefon ma pa racunalnik iz funtech. Pol pa poklices tehnicno pomoc pa ti recejo ,da ti ne morejo pomagat ker ni bil racunalnik kuplen v siol/telekom.

Lp

Spc ::

To je čista bedarija.
Pomojem zato, da si lahko lepo telekom oz. siol dobiva naročnike in da naročniki kupujejo pri njih ker je to obveza.
Pač je zgleda spet enaka zgodba kot pri ISDN-ju ko so kupili preveč telefonov in so hoteli za ADSL prodajati ISDN kajti drugače ADSL ne deluje.
:|

Triera meni tudi ne določi točno katero opremo moram imeti za lokalno mrežo oz. da je "kompatibilna" z njihovimi "potrebami.

Če bi jaz kupoval telefon bi kupil lepo cisco-ta 7970G, ki je ziher kompatibilen.
8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Brane2 ::

Meni so rekli, da SIP standard še ni dodelan, oziroma da se vsi proizvajalci ne držijo standarda, da je tako na trgu zelo pisana oprema, ki sploh ne dela v vseh kombinacijah.

Da bi sebi in folku prišparali glavobole, se držijo opreme, ki so jo blagoslovili sami.

Tudi meni nisop všeč te omejitve, pravim le, kar sem slišal.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BlazP ::

Tehnicna pomoc je precej motena ze zadnji 2 leti, ko na trgu obstaja par tisoc razlicic raznih SOHO routerjev... Vsak ima svoj interface. Pa se vedno dovoljujejo priklop routerjev za dostop do interneta.

To je res. Vendar lahko povezavo brez problema stestiras, ce racunalnik prikljucis direktno na modem brez routerja. In Tocno ves a je problem router ali je nekaj drugega.
Kaj pa ko ti SIP telefon ne bo delal? Kaksno referenco bos potem vzel, da ugotavljas, kje je problem?


Po popolnoma analognem principu bi moral biti dovoljen priklop poljubnega IP telefona. Seveda bi priklop in konfiguracija zahtevala znanje cloveka ki to priklaplja. Ane.

Ja, saj zato se gre. Koliko narocnikov od cca 100000 pa zna to storiti? In ko to ne bodo znali, kdo bo kriv, da telefon ne dela?

Kaj pa ce bojo ljudje na kakem "Top Shopu" zaceli kupovati ultra poceni nekvalitetne SIP telefone? Kdo bo potem kriv za nekvalitetno storitev?

Sergio ::

Enako za routerje, BlazP, pa noben ne prepoveduje nakup usmerjevalnika za par tisoc SIT.

Kaj pa navadni analogni telefoni? Jaz kupim telefon na bolsjaku, zanjga dam 500 SIT, v slusalki skrta. A bi moral Telekom prepovedovati priklop zanic telefonov?

Ne drzi vode no.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Da ne bom izven konteksta citiran:

Če tehnik lahko pride mašino priključit direkt na modem, lahko pride tudi z 'atestiranim' SIP telefonom in pove kaj je problem.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

BlazP ::

Ce bi bil ta tehnik, a bi sou testirat zakaj ne deluje oprema, ki jo je stranka kupila nekje drugje?

Sergio ::

Kakor poznam politiko odpravljanja napak na liniji, stranka krije strošek če je z linijo vse v redu. Seveda pa, če pride do prijave, da 'linija' ne dela, serviserji pač morajo priti.

Če ugotovijo, da je napaka na routerju, izdajo račun.

Popolnoma enako bi se lahko šli z SIP napravami.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Brane2 ::

Je ena "drobna" razlika. TK si lasti tvojo parico. T-2 pa nima nič. če te naživcira, ga pač odpikaš.

Če torej začneš komplicirat s telefonijo in povzročiš stroške, te težje prisilijo, da plačaš.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Chicken Boy ::

Sergio dones stranke pišejo reklamacije zaradi 2 sit preveč na računu. Če bo prišel nekdo, ki bo priklopil gor svoj telefon in bo delal in potem stranki to zaračunal, dobro veš kašen halo zna bit. Dokler ni 100%, da bodo vsi telefoni delali, naj ostane tako kot je, ker zna bit še večja štala. Shock bi zadeve verjetno znal poštimat in če ne bi šlo bi na forumu vprašal. En ata, ki pa še ve ne kaj je modem pa teh zadev ne zna . Ljudje kupujejo routerje jih priklopijo in potem gledajo kaj se bo zgodilo, seveda ker mu je kolega rekel da je full dober in da mu ni treba na ikonico kliknt. In potem si predstavlej, da mu ta kolega reče, da ima IP telefon ker je oh in sploh in da ga je kupil v hoferju in bo šel ta isto naredit.

Po eni strani spoštujem take odločitve in upam, da bodo ISP pri nas to začeli prakticerat. ISP reče tele naprave so stesterana in delujejo zanesljivo in za njih ponujamo pomoč. Pa tudi, če jih sami tržijo. S tem si bodo stranke ohranile živce in slabo voljo, čeprav pa mogoče ženi barvna kombinacija telefona ne bo všeč in ne paše k polički na kateri je telefon.

shock ::

Chicken Boy:

To kar si ti napisal se delno strinjam s tabo. Ampak se ne strinjam s tem, da sem najmanj 2x poklical če je res to itd, pa so mi vedno rekli "samo rabimo MAC addresso vašega IP telefona in bomo dali vam vse potrebne parametre ki jih zahteva SIP telefon". Vsega skupaj rabiš vedet ene 4 - 5 parametrov in to je to. Kakorkoli že pomisli kako bi se zdaj počutil če bi imel doma že tripleplay in ne bi moral izkoristiti tisto napravco. Zakaj nimajo take probleme internetne telefoije v nemčiji. Mislim, da SIP protokol je že kar dobro zdefiniran, če že ne ima vsaj tisto ta nujno vse pošlihtano (SIP softswitch, registar, username, pass, E.164,...)

Spc ::

Ljudje kupujejo routerje jih priklopijo in potem gledajo kaj se bo zgodilo, seveda ker mu je kolega rekel da je full dober in da mu ni treba na ikonico kliknt. In potem si predstavlej, da mu ta kolega reče, da ima IP telefon ker je oh in sploh in da ga je kupil v hoferju in bo šel ta isto naredit.

So takšni ko verjamejo kolegom, ki nimajo pojma so pa tudi takšni ko vedo vse o omrežjih in standardih.
Recimo jaz točno vem kakšen router/ip telefon bom kupil, da bi sigurno delal to pa zato, ker imam hudo znanje o IPju.
Moti me samo to, da nekatera podjetja (t-2, siol) mečejo vse tudi tiste za katere vedo, da vedo vse o omrežjih včasih še več od njih samih v isti koš z tistimi, ki sploh ne vedo kako e-mail poslati.

:|

BlazP ::

Spc: ce bi kdaj delal v klicnem centru, bi ti bilo kristalno jasno, zakaj mecejo v isti kos.
Taki z res hudim znanjem o IP znajo bit neverjeten pain in the ass klicnih centrov. Tisti sploh, ko so prepricani, da vejo vec od operaterjev tam. Pa v 90% njihove probleme resi "resitev za telebane".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL - Premestitev modema

Oddelek: Omrežja in internet
182433 (1887) crniangeo
»

Slovo od Siola in Telemacha - kaj sedaj?

Oddelek: Omrežja in internet
253980 (3065) Slovencelj
»

Kateri VoIP program ?

Oddelek: Omrežja in internet
102321 (2124) mile
»

težave z namestitvijo t-2 telefona (OBUP)

Oddelek: Pomoč in nasveti
91366 (1293) Djz3l3
»

SIOL Duo paket

Oddelek: Pomoč in nasveti
193528 (2974) farko

Več podobnih tem