» »

ADSL modem Copperjet 813 (Telekom)

ADSL modem Copperjet 813 (Telekom)

Vommy ::

Naprošam nekoga, da mi pošlje po email-u firmware 4.30(Iskratel 2000) od tega xdsl modema. Po nadgraditvi na firmware 5.14 mi modem blokira po cca. 3 dneh delovanja (firmw. 4.30 na proizvajalčevi strani ne deluje pravilno z Iskratelovim profilom). Email: vo.mmy@email.it

Thnx.

Hux ::

Lol ce 813 ni iskratelov modem. To je Copper Jet. NA copper jet domaci strani mas stari flashwere. Mislim da je tak edini za ta modem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Vommy ::

Hux, xDSL modem, ki smo ga nekateri dobili od Siol-a je od Allied Data Technologies CopperJet 813 CJT.
Iskratel ga trži pod svojim imenom. Rabil bi samo original firmware Iskratel 2000 4.30.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vommy ()

Vommy ::

Zadevo sem rešil. Thanx.

bosstjann ::

ali si dobil firmware Iskratel 2000 4.30

Vommy ::

Ne, downgrade-al sem z orig. firmware-om 4.30, ki ga dobiš na ftp.allieddata.com (CopperJet 813CJT modemi, ki jih imamo so Revision 1). Očitno pri nalaganju firmware-a in profila pri slednjemu pride do napake (PPOE ne najde modema). Samo Iskratelov profil je potrebno naložiti še enkrat in zadeva deluje normalno (upam).

Pa še nekaj. Preizkusil sem nov firmware 5.14 (naložite ga z CopperJet Monitor 3.4.5, ki se nahaja na
ftp-ju v direktoriju firmware_5x/tools). Nov firmware omogoča konfiguracijo modema tudi kot router-ja z požarnim zidom.
Slabosti: -kljub vsem poizkusom spreminjanja nastavitev požarnega zidu (tudi izklopa) mi ni uspelo odpraviti LOW ID pri Emule-u
-v obeh primerih nastavitev (router oz. bridge) modem se po 3 dneh blokira (potrebno je ponovno naložiti firmware)

Nasvet: -preden nalagaš nov firmware si shrani z Copperjet Monitor 3.4.5 original profil Iskratel
-nastavitve ATM so : txvci=32, rxvci=32, txvpi=1, rxvpi=1 (brez pravilnih ATM nastavitev povezava ne bo delovala)

Vommy

bosstjann ::

ja samo jaz ne vidim kako bi shranil original firmware tm je sam za shraniti profil ne pa tudi firmwara

CopperJet Configurator pa se mi ne zažene v tesk manegarju kur 100% proc časa pa nič se ne zgodi

kako dobit dol original iskratel firmware a je kak drug program mogoče za to

lp boštjan

jamiroq ::

zanimivo; sem probal s Copperjet Monitorjem nadgradit firmware in mi ga nikakor ne uspe; vedno napiše "This profile version is not supported by the firmware"; kot main profile dam profil, ki sem ga pač pobral iz modema, emergency profile in firmware pa sem pustil prazno...

bi bilo pa fino met (delujoč ;)) hardverski firewall kar v modemu...

Hux ::

Ta modem ziher ni ruter ali firewall. Btw. ce reces da zablokira a mislis popolna blokada do neuporabnosti ali blokada ki se resi z izklopom neta, izklopom iz elektrike?

Ko sem dobo ADSL sem iskal novi firmware pa takrat nic ni blo. Ruter vsekakor nemore bit ta modem ker nimas kam ftaknit nic.

Btw. ce nisi upazo 5.14 ni za 813 modem sploh drugace pa na mojem nikjer nepise iskratel ampak ma tudi iskratelSI2000 firmware gor. Ce rabis ti sendam smao je tak menda originalni samo ime spremenjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Mavrik ::

Jaz sem moj modem flashal z 5.14 firmwarom, samo pa mi ni sprejel profila iz 4. firmwara, zato sem vzel tistega na ftp sreverju. Samo je pa fora, da sta profila zelo različna.
Problem pa je, da z 5.14 firmwarom se nisem moral povezati na internet (samo Connecting through WAN miniport), in tudi preko browserja nisem mogel dostopiti do web interfaca, čeprav je bil IP in maska podmrežja dobro nastavljen.
The truth is rarely pure and never simple.

bosstjann ::

kako boš pa dobil firmware iz modema k jest ga ne znam z monitorjem

Mavrik ::

bosstjan: Ne moreš ga. Pač boš moral s strani vzeti 4.30 firmware dol, flashati ter dodati orginalni profil, katerega pa lahko obnoviš.

Samo je pa zanimivo, da sem moral orginalni firmware nazaj flashati z CopperJet_Configuratorjem (dobiš na CDju skupaj z modemom), ker mi Monitor ni pobrisal prejšnjega profila in tako tudi modem ni deloval.
The truth is rarely pure and never simple.

bosstjann ::

CopperJet_Configuratorjem men ne dela v win xp sam neki dela pa nič se ne zgodi

pa zraven modema nisem dobil nobenega cedeja

Hux ::

Jaz sem dobo CD zram od Allied Data. stari monitor in configurator so gori. V starem monitoru si lahko vido nastavitve modema kak je odprt oz zaprt od telekoma itd. V novem tega ni vec.

Lahko dobis profil z modema. Tisti monitor ko je v 5.x direktorijo pod tulsi isntaliraj samo. Meni je ratalo dol potegnit z modema profil ce pa je izpraven pa nevem. :D

Vsekakor iz tega modema nebos ne rutera in ne firewall naredo. Zadni 5.x profil govori sicer nekaj o ruterju samo so skoro vsi modemi razen 8.13 zajeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

KoMar- ::

Sem ravnokar dal na 5.14. CopperJet monitor mi dela v XP. Zakaj bi po 3 dneh crknilo?

http://forumi.siol.net/topic.asp?TOPIC_ID=16600

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

borchi ::

@HUX: kaj pa bi ti še rad kam vtaknil. en drot gre na WAN (do tvojga ISDN razdelilc) in drug drot daš en konec v eth na modemu in drug konec v switch. vse druge računalnike pa potem vštekaš v switch. kaj ti zdej fali?
l'jga

KoMar- ::

Jasno - reč bi morala dokaj pravilno delati :/

KoMar- ::

Hardware Status
Up-Time: 109:52:32s
Version: CopperJet 811 RouterPlus 5.14 SR2
Vendor: Allied Data Technologies


Sedajle mi že 4,5 dni dela pravilno zadeva :)

bosstjann ::

kot router ali kot bridge

jc ::

A lahko prosim opišeš celoten postopek, vse od nadgaradnje firmwarea pa do tega, kako si vse nastavil.

KoMar- ::

Ja bom jutri - dons se morm matematko učit, k pišemo jutr zjutrej v stilu mature šolsko nalogo :(

jamiroq ::

marko, ti je slučajno uspelo konfigurirat firewall?
meni nikakor ne rata (vsaj ne tako, da bi bil zadovoljen :|); kot prvo lahko pod Security Interfaces dodam le ethernet-0, kot drugo, če vklopim security, firewall in intrusion detection ter naredim now policy pod Firewall Policy Configuration (external to internal, validators will allow traffic) in pustim pod Port Filters vse prazno (ali pa dodam samo 80 TCP/UDP), mi še vedno spušča ves promet skozi (emule se recimo normalno poveže na serverje in nič ne jamra)...

KoMar- ::

Ja - meni tudi nekaj nagaja. Danes se modem sploh ni več odzival in sem ga moral resetirati (izključiti iz elektrike in dati nazaj).

blaz ::

a bi se dal komu napisat postopek, da bi se jest upgrejdu modem. havla >:D

Jaka83 ::

Zelo mi je žal, da moram obujat staro temo, samo me nekaj muči že par dni zdaj in ne morem ugotovit kaj delam narobe.

Product: CopperJet 811 RouterPlus
Vendor: Allied Data Technologies
Serial number: 41201713
Hardware revision: R1 - 81x (Helium Classic / tnetd4000r)
Software version: 5.15 SR1

Rad bi usposobil možnost avtomatične povezave modema preko PPPoE. Omogočil sem DHCP, dodal PPPoE Routed in vpisal vse potrebno ... shranil nastavitve in ko grem pogledat pod status piše, da se povezuje in se nikoli ne poveže. Me lahko prosim napotite v pravo smer? Hvala vnaprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

samo 10. mb/s

Oddelek: Omrežja in internet
121333 (1124) amigo_no1
»

Razlike med ADSL modemi

Oddelek: Omrežja in internet
121473 (1023) Chicken Boy
»

Copperjet 813 firmware upgrade (SiOL ADSL tezave)

Oddelek: Omrežja in internet
81030 (980) Pancho
»

ADSL dela-nedela

Oddelek: Omrežja in internet
141224 (878) yamato
»

Nov ponudnik ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
362427 (1488) Brane2

Več podobnih tem