» »

Usb nima dovolj toka

Usb nima dovolj toka

scala ::

Zanima me ali ima tudi kdo enake težave. Ko priključim web-kamero, zunanji disk, printer,in na koncu še morda fotoaparat mi usb ne dela ali celo preklopi na 1.1 . Zamenjal sem na močnejši napajalnik pa sploh ne pomaga. Imam priklopljen hub na svoj napajalnik. Ali je to odvisno od osnovne plošče??
Prenosni disk 2,5" v Canyon ohišju pa se sploh ne zažene niti z svojim napajalnikom, dokler ne izklopim kamere in drugega prenosnega diska.
Zanima me tudi ali lahko z kakšnim programom vidim porabo toka na Usb izhodih in koliko amperov imam na voljo preko USB-ja
Najprej PC, potem pa miza...

5er--> ::

Po mojem bi rabil usb hub z lastnim napajanjem. Programa, ki bi prikazoval tok na usb izhodih pa po mojem ni, ker verjetno tudi čipov, ki bi to merili ni na matični.

scala ::

Hub ima lastno napajanje..

L.p.
Scala
Najprej PC, potem pa miza...

opeter ::

Potem pa je s tem tvojim Hub-om nekaj hudo narobe...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dustphoenix ::

Nadzorna plošča\System\Upravitelj naprav\Universal Serial Bus Controllers\USB Root Hub\Power

In lahko že v Windowsih samih gledaš napajanje USB portov.

Ne pa da ne gre... :\

5er--> ::

Se opravičujem za dezinformiranje.:8)
Kul feature.

Han ::

Zadnjič sem imel opravka z eno P4 osnovno ploščo, ki je dala dovolj toka le na zgornjih dveh integriranih USB priključkih (tistih zraven PS2). Na dodatnih USB portih, ki so priključeni na 'vilice' na osnovni plošči, je bilo premalo toka že za navaden USB spominski ključek, medtem ko tiskalnik na teh USB deluje ok...

USB hub priklopi na ustrezen USB ali pa na PCI kartico z USB priključki. Slednja bo zagotovo dala dovolj toka tudi za bolj požrešne naprave.

scala ::

Za kamero piše, da porabi 100mA, za miško 70mA, za ostalo pa ne izpisuje, razen, da sta na voljo še dva porta in, da je 500mA na voljo po portu. Škoda, da ne obstaja kakšen program za podrobno analizo. Tako bi morda ugotovil, da hub, ki ni med najdražjimi dela težave... Verjetno bo potrebno s kakšnim drugim hub-om testirat. Do sedaj sem sumil tudi kamero, toda 100mA menda ni preveč. Imam pa tudi eden svetleč kabe Usb, morda pa tudi on preveč porabi in Icy box-modro lead ohišje za zunanji disk.

Če ima še kdo kakšno idejo naj prosim napiše..

L.P
Scala
Najprej PC, potem pa miza...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Strojna oprema
4538767018 (4145) Kurzweil
»

Računalnik ne zazna prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
423578 (2600) Karen
»

USB problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232892 (2704) Xserces
»

Raspberry A je tu

Oddelek: Novice / Procesorji
196797 (4330) techfreak :)
»

Za Evropo enotni polnilci mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7813140 (11125) Pyr0Beast

Več podobnih tem