» »

Izšel Ubuntu 6.06 LTS

Izšel Ubuntu 6.06 LTS

Slo-Tech - Danes je izšla naslednja različica izredno popularne GNU/Linux distribucije Ubuntu. Verzija 6.06 prihaja pod kodnim imenom Dapper Drake. Dapper prinaša ogromno novosti: LiveCD prihaja skupaj z grafičnim namestilnim programom, ki še približa Linux svet neizkušenim uporabnikom. Prav tako so nove vključene aplikacije, npr Firefox 1.5.X (ki v Breezy uradno ne bo implementirana) GNOME 2.14, Xorg 7.0,...

Novost pri tej verziji je tudi pošiljanje. Kot verjetno že veste si lahko Ubuntu CD po pošti naročite popolnoma zastonj od sedaj pa lahko zastonj prenesete tudi Kubuntu in Edubuntu.

Dapper pa je tudi prva različica, ki bo podprta tako z imela podaljšano podporo z brezplačnimi varnostnimi popravki (3 leta za Namizno različico in 5 let za Strežniško različico), mogoča pa je tudi plačljiva podpora (tehnična pomoč).

Več o novem Ubuntuju si lahko preberete na strani z novostmi. Prenos pa je možen iz uradne strani.

102 komentarja

«
1
2 3

christooss ::

tukaj lahko preberete kako breezy upgrejdate na dapper

popravil podvojeno povezavo
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

tukaj lahko preberete kako breezy upgrejdate na dapper:

gksudo "update-manager -d"
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Azrael ::

Lepo, da je sedaj tudi Kubuntu na voljo kot free CD.

Drugače pa samo majhna napaka v novici, link za Edubuntu kaže na Kubuntu, pravilni je http://shipit.edubuntu.org/
Nekoč je bil Slo-tech.

mrsmoke ::

Če naročiš cd po pošti ali plačaš samo poštnino ali še to ne.

G-man ::

Tudi poštnine ne plačaš. Mark Shuttleworth ima dovolj novcev :D

Kami ::

Ah šr kr ni GUI-ja za instalacijo, imho je to vlki minus za začetnike.

nelit ::

Za začetnike obstaja še nekaj boljšega kot GUI inštalacija. Live CD, ki ima na desktopu ikoni install, tako da bootaš in vidiš kako deluje... klikneš na install... 5x next in sistem je nameščen. Sem sprobal in bil očaran nad idejo... med inštalacijo sistema sem lahko brskal po netu ipd. Vem da to že nekaj časa obstaja vendar sem šele pri 6.06 dojel kako super je to za nekoga ki bi rad prvič inštaliral kak sistem nasploh.

poweroff ::

Jaz sem nameščal flight-7 (predizdajo). ATI grafa, GUI install se je tako grdo usul, v bistvu zabrejklal celo kisto.. žalost. In nikjer ni pisalo da pritisneš esc za izhod v konzolni način...
sudo poweroff

snow ::

A za dsl (pppoe) je že gui?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

BendeR ::

Novost pri tej verziji je tudi pošiljanje. Kot verjetno že veste si lahko Ubuntu CD po pošti naročite popolnoma zastonj


Lahko ga naročiš ja. Samo dobiš ga nikol. :D

Jaz še zdaj čakam na 5.04. :\

christooss ::

Zal je samo tale rešitev

Bender to ni res jst sm dobil v dobrem mesecu breezy
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

BendeR ::

Če ne bi blo res bi mel cd zdaj pred sabo na mizi. Je pa sam bog ve kje, če je sploh poslan bil ... in nisem edini, ki še vedno čaka. :P

beerhunter ::

Jst sem jih dobil 10 v paketu (5.04). Sem pa res čakal ene pol leta...
-----
"Gee, I thought we'd be a lot higher at MECO!"
Steven Hawley after STS-41D's pad abort 4 seconds before liftoff

GregaST ::

Danes je točno moj 6. mesec uporabe kubuntuja in sem že 6 mesecev izredno zadovoljen. V teh 6ih mesecih so windowsi delali približni 1 uro. Pri dapperju pa mi je najbolj všeč posodobitveni sistem :)

BendeR ::

Kubuntu in jaz sma se razšla po namestitvi superiornih ATI gonilnikov. No ja vsaj TV out je delal ... pa čeprav je bil skoz vkljopljen in se je vidlo samo pol ekrana. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

#000000 ::

Jest sem čakal cca 2 mesca, in dobil. 100% je zastonj.

Glede čakanja pa tole če naročiš danes ti ob dokončanju spiše to
CDs for Edubuntu 6.06 LTS will begin shipping in early June. Once shipping starts, delivery can take up to six weeks. LP

Daedalus ::

Kul. V pondelek grem še po nov HDD (stari crkuje) pol pa nov Ubuntu gor...pa da vidim, kak dela LiveCD install:))


p.s. - za pppoe vpišeš v konzolo sudo pppoeconf in pol parkrat next. Đabe, če je 1% volje prisoten.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jaka83 ::

A so glede Soft RAID-a že kaj spedenal? Ker jaz bi rad na NF4 imel na RAID0 WinXP in Ubuntu.

64202 ::

Daedalus: Če maš laptop pa 3 adsl akaunte, je pa treba že na roke kopirat peer fajle AFAIK. Pa pon/poff postane prav tečen.
I am NaN, I am a free man!

poweroff ::

Jaz sem Kubuntu uporabnik že dlje časa. In sem izredno z adiovoljen. Sem se pa včeraj prav režal, ko sta se sodelavca pogovarjala da enemu računalnik ful počasi dela in da je odkril tono spywara in virusov gor (mašinno pa uporablja LE in samo za sufranje, mail, pisanje textov in ogled fotoalbumov).

Pol sem pa neprevidno zinil, da jaz pa nimam nobenih problemov. No, v isti sekundi sem se spomnil, da uporabljamo različne operacijske sisteme...
sudo poweroff

christooss ::

64202 a ti ne dela copy paste s srednij klikom?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

MrStein ::

Me zanima koliko bugov bom odkril v 5 minutah, ne da bi se trudil...

Nič slabega ne mislim, ampak večini distribucij manjka "polishing before release".

Sem prej testiral en flight (mislim da 6) in že na prvem (boot) ekranu je kar nekaj issuejev :
- ni očitno ali je tisto menu ali progress list ali kaj tretjega
- kot izkušen linuxaš sem rabil ne vom kolko časa, da sem pogruntal, kak bot parametre not daš

V glavnem gre za to: Developerju je očitno, saj je on implememtiral in 1000-krat testiral.
Novemu uporabniku pa ni.

Ah, pustimo se presenetiti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

64202 ::

christ: Ne lej, nisem jaz problem, komot si nardim ikonco na desktopu pa skripto, ki switcha adsl. Tečno mi pa je, ker mislim, da je debian najbolkul, pa potem težko priporočim (k)ubuntu komu zaradi takih stvari. Namreč, nimam preveč časa folku administrirat mašin, suse/mandriva sta tukaj pač boljša.
I am NaN, I am a free man!

snow ::

Ravno zato sem vprašal glede pppoe. Saj večini računalniških zanesenjakom ne bo problem 'odkrit' pppoeconf, ampak kaj ko bi naj bil ubuntu en najbolj preprostih OS-ov.

Ne razumem, kako ne morejo naredit enega dialoga/ikonce, ki urejal to zadevo.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Kami ::

Ja se strinjam naj bi bil kao ful simple za začetnike pa to pa par takih stvari ni porihtanih ko bi jih lahko hitro in brez prevlkega napora zrihtali.

PS: Drugače sm glih dal fresh instal gor pa me je pozitivno preneseto.

Dosti stvari je boljše naretih kot v breezyju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

G-man ::

Heh ubuntu.com in okolišne strani pokajo po šivih (ali se samo meni zdi?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

64202 ::

Sicer, v launchpadu je to že na wishlistu, samo naj bi nekdo napisal "spec". Se komu da? ;)

Hecno je to, da implementacijsko gledano je skoraj isti k*** kot konfiguracija dialup modema (zamenjas telefonsko z "module rp-pppoe & nif eth0" ali nekaj podobnega).
I am NaN, I am a free man!

Daedalus ::

Al pa če kdo od znalcev skoda en gui? Jaz bi...če bi znal. Edin če počakate, da pythona dovolj zaobvladam pa napišem en pppoeconf-gui:))

Ne razumem, kako ne morejo naredit enega dialoga/ikonce, ki urejal to zadevo.

Maš prav glede tega...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

kanzyani ::

jst sm si tud brezzy fuknu gor sm se ceu dan ukvarju kako bi net povezu (ja nism meu 2 compa de bi prek nega lahk gledu po netu navodila... ) nism ugotovu tko de je šu še isti dan dol... tko de takoj ko dobim en spodobn kompa za testirat gor bom tud to probu. čeprow me grafična podoba ni navdušla...

Azrael ::

@kanzyani:

Meni Gnome (GUI) v Ubuntu tudi ni bil niti malo všeč, zato sem sedaj naročil Kubuntu, KDE okolje je meni bolj všečno. Kako bo s sistemskimi zahtevami bomo šele videli. Ubuntu 5.04 mi je delal, ampak počasi na P266 s 96MB RAM.
Nekoč je bil Slo-tech.

celada ::

Mah jst sm oba narocu, ker mi bo bl vsec tistga bom meu gor :)

Quikee ::

Noja ce mas dostojen dostop do neta je tak vseeno ali si namestis kubuntu, ubuntu ali xubuntu ker lahko vedno preides iz enega na drugega, kdaj ti pase. Ali pa mas kde, gnome in xfce (+compiz) naenkrat gor, kot sem to mel jaz - vse to na 4.5 GB particiji. =) Dopadejo se mi drugace vsi WM-i.. tako, da sem jih uporabljal v odvisnosti od razpolozenja.

Nekih tezav z povezavo na internet nisem imel - za to je "kriv" router.

fiore ::

kar se tice povezovanja v net je v kdeju kinternet. za gnome ne vem, ker ne uporabljam.

64202 ::

kinternet deluje samo v suseju, ne?
I am NaN, I am a free man!

Microsoft ::

Glavno, da imajo placljivo podporo!!!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Roadkill ::

Your point benig?
Ü

Microsoft ::

Tole: support


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

darkolord ::

Hm ja, enoleten support za 10 incidentov stane toliko, kolikor stane komercialen OS, ki vključuje precej daljši support

Zgodovina sprememb…

64202 ::

darkolord: Če se ne motim, tale support ni vezan na eno samo instalacijo... ali kaj si hotel povedat?
I am NaN, I am a free man!

borchi ::

mi nekdo prilepi link kje legalno download-am windows xp, ki ne vključuje "brezplačne" podpore.

ker je ne rabim, ker kadar jo rabim, mi ne znajo pomagat, al pa so že šli domov? torej kje? ker potem windows niti niso tako slab deal. sicer še vedno ne tako dober, da bi redno to uporabljal, ampak za kako igrco odšpilat bi ga pa pomoje marsikdo uporabljal.
l'jga

darkolord ::

Tu, tu, tu

Drugače pa sej podpore ni treba uporabljat, če je ne rabiš. 8-)

Zgodovina sprememb…

snow ::

Lahko pa si nabaviš LiveOne če te skrbi za viruse. :D


edit: Trial? Koliko časa lahko to uporabljaš? Samo za 64bit?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

64202 ::

> Me zanima koliko bugov bom odkril v 5 minutah, ne da bi se trudil...

No, če daš slo instalacijo, je fuč prevod za adept updater, ki pove koliko paketov je za porihtat. Ampak, sem kliknil na update in je bil prvi popravek ravno za "adept" :D. Bomo videli, ko bo še kak popravek.

Drugače je pa KDE prav lepo spedenan, veliko bolj mi je všeč kot privzet suse.
I am NaN, I am a free man!

G-man ::

Ha, iso slika pobrana dol v 5 minutah in 17 sekundah. Se mi je kar milo storilo, ko sem videl kolk časa je rablo (God, I love Arnes backbone :D :D )

borchi ::

@darko:

1. This trial software allows you to evaluate the product for 120 days.

2. Q: May I use MSDN Subscriptions software to install software for day-to-day (production) use?

A: No.

3. ??? hvala, ne rabim emaila.

> Drugače pa sej podpore ni treba uporabljat, če je ne rabiš.

zanimivo, plačat jo pa morem. noro...
l'jga

darkolord ::

Produkt plačaš, ne podpore :P

ne rabim emaila.

???????

GregaST ::

64202 tud jst mam tist problem, ko ti spodej v adept notifierju piše BROKEN TRANSLATION .....
Tale problem je že kar nekej časa, pa noben nič ne nardi glede tega. Jst sm že pisu mail na lugos pa so mi rekli da adept ni standarden modul kdeja in oni nč ne morjo glede tega. Ostal sm brez idej.

dela ::

Potem MS nudi tudi podporo za piratizirani windows?

Pri Ubuntu imaš vsaj možnost brezplačno priti do sistema. Pri MS pa za 0 SIT ni sistema, torej tudi podpore verjetno ne (oz. ti ne koristi ker "uradno" nimaš sistema - kaj bom z brezplačno podporo sistema, če ga nimam?)

Nekateri bi očitno za brezplačen sistem z brezplačno dostavo radi še brezplačno podporo. Kot da že ne nudijo več kot konkurenca.

linuxdady ::

Droben nasvet: Namesti Ubuntu, nato pa s Synapticom namesti še paket Kubuntu. Tako bo sistem popoln in očesu prijazen. Kubuntu sam namreč ne vsebuje vsega programja, ki ga premore Ubuntu.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Ubuntu 7.10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
839110 (9109) kriko1
»

Ubuntu compiz

Oddelek: Operacijski sistemi
161872 (1549) Loaded
»

Izšel Ubuntu 6.10 - Edgy Eft

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
385628 (3744) b
»

Katere linux za domačo rabo...

Oddelek: Operacijski sistemi
51561 (1451) Roadkill
»

Izšel Ubuntu 6.06 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10213903 (11405) Jaka83

Več podobnih tem