» »

internet v študentu... SEKA

internet v študentu... SEKA

1
2
»

Goldee ::

Ma ne razumem kaj mate tolk proti, pač se nam godi in imamo hitrejši internet. Zakaj bi mogli zdej pa omejevat hitrost na ISDN nivo? Sej, če tko gledamo, da bi mogli študentje net uporabljat samo in zgolj v izobraževalne namene, potem je najboljš da tud, recimo, ukinemo use žurke med tednom, saj se med tednom študira in hodi sam na faks. Če razumete kam merim. Zakaj si nebi smel študentje prvoščt mal udobja? Tistih par let pač uživaš in se razvajaš ob 100mbitni pipici, itak pa je potem, ko doštudiraš ne boš več videl... Moje mnenje ane. LP

Daedalus ::

Kar se žurk tiče - ne boš verjel. Že na začetku 20. stoletja je obstajala skupina oziroma gibanje študentov in dijakov, Masarykovci poimenovana. Ki so imeli v programu poleg boja za nacionalno samobitnost tudi boj proti zabušantstvu in popivanju študentov in dijakov. Tako da bi se tudi o tem dalo kaj rečti, ker se stvari v zadnjih 100 letih očitno niso kaj spremenile...

Sicer pa bmk za hiter internet. Očitno nisi skapiral, zakaj bi se moralo omejevati in preprečevati. No, preberi še enkrat, mogoče boš pol doumel. Zakaj javno omrežje ni namenjeno ilegalnemu pridobivanju stvari, ki poleg vsega ostalega s študijem sploh nimajo veze.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Goldee ::

No, sej prot zabušavanju sm tudi js ane - in to ful. Sam glede žurk, popivanja 8-), pa lahk rečem, da zakaj pa ne. Če ti uspe zraven faks delat je čist kul. No, pa da ne še bolj zaidemo, kot smo itak že. Dej mi ti raje še enkrat povej zakaj bi se mi moral odrečt širokopasovni povezavi? Dejstva, prosim. LP

perci ::

Zakaj ti admin ne bi smel zapreti p2p prometa? Dejstva, prosim.

TESKAn ::

Zaradi skypea. Klepetanje za 0 sit/min bo vedno najcenejša varianta:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_marko ::

Daedalus:

Če ima vsak zagarantiran nek dovolj dober bandwith in se presežki povezave lahko uporabljajo poljubno potem ni nobenega problema.
Da bi pa zdaj P2P prepovedal je pa neumnost.


->Zakaj ti admin ne bi smel zapreti p2p prometa? Dejstva, prosim.

Zakaj bi ga pa moral?
Če s tem ne kvariš linije drugim in ne počneš nič ilegalnega potem ni problema. Če pa ugotovi, da pač počneš nelegalne stvari ti ga pa seveda lahko zapre.
A bo ok?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Goldee ::

@perci - ker ni use kar je povezano s peer2peer nujno ilegalno.

ZlobneZ ::

Sam sem studiral na mariborski fakulteti, ter bil v studentskem domu. Imel sem tudi dostop do interneta [100Mbit].
Dejstvo je, da je javna skrivnost kaj vse tece na IP rangu posameznih fakultet. Zakaj se pa to ne prekine, je pa verjetno interes nekoga. Kolikor se spomnim sem moral podpisati "pogodbo", izjavo o uporabi internet dostopa. Torej ze mora biti nekaj na tem, da se tega ne omejuje oz. so studenti z p2p programjem male ribice ..

Daedalus ::

Če pa ugotovi, da pač počneš nelegalne stvari ti ga pa seveda lahko zapre.

Kaj pa če zgolj blokiraš mula serverje in nelegalne torrent trackerje? Pa si lahko folk še vedno veselo Linux ISO-te vlači dol, par giga/dnevno, kot me eni hočejo prepičat, da je običajno:D Teskan - Skype bi pustil, to sem že povedal. Tud razni IM programi niso problematični, znajo pa biti čisto uporabni. Bi pa v največji možni meri onemogočil dostop do wareza. Ker pač nima nelegalna vsebina kaj za iskat na takem (javnem) omrežju.

Res ne vem, zakaj se enim zdi taka katastrofa konfiguracija omrežja, ki je v podjetjih, ki majo vsaj pol sposobne admine, nekaj povsem običajnega. Pipica ni tvoja, lastnik odloča, kaj bo z njo. Razen če se lastniku preprosto povedano jebe, kar je pa itak (žalostna) značilnost javnega sektorja v tej državi. In pol ko nekdo namigne, da tak ni lih OK - pa skor revolucija rata.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

klemen22 ::

Daedalus: dej zdej pa že najedaš no s tvojim svetniškim sijem:\

Dejte že zaklent temo, če en bodo študentje brez wareza ostal;)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

leonius ::

BŠD Bežigrad ima isto povezavo. Lani so neki kabl do EF vlekli, tam pa ima menda arnes eno izmed svojih vozlišč.

Sicer pa, uporaba P2P in rek "čim več downloadat" s starostjo (beri: free time) pada. Pada tudi z dolžino uporabe tako hitro linije.
IMHO

Nejc Pintar ::

@klemen: nekateri dejansko ne uporabljamo piratskega swja:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

klemen22 ::

@klemen: nekateri dejansko ne uporabljamo piratskega swja

Nima veze to. Govora je bilo ali dovoliti ali ne. Pač postavili ste dvojna merila (@Daedalus). Potem naj pač tudi Siol zapre porte za tovrstne zadeve. Sej tut Siolov začetni kapital ni tako brezmadežen (ja tudi tukaj so bili davkoplačevalci zraven)..:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Nejc Pintar ::

Ja, ampak ko ti plačuješ siolu država nič ne pristavi zraven.:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

klemen22 ::

Ja, ampak ko ti plačuješ siolu država nič ne pristavi zraven.

Ja kako se je pa ustanovil Siol?? Z Telekomovo pomočjo, ki je bil ŠE kako odvisen od davkoplačevalskega denarja.:\ Torej je popolnoma isti drek
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Pyr0Beast ::

Še zadnja beseda, vem da je pozno.
Po današnji ustavi, dolvleka (tudi piratskih vsebin) ni kazniva. Ul nelegalnih pa je. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

perci ::

dej ti enkrat preber ustavo, pa povej kje nasteva kazniva dejanja in kje tocno sploh omenja dolvleko in gorvleko

wishmaster ::

Če se že tak gre glede piratsva v študentskih domovih: Zakaj pa imajo potem vsi 100 Mbitno linjo ? Za študentske zadeve je že 1 Mbit simetrično več kot dovolj. Jaz ne poznam nikogar recimo iz Maribor, da ne bi dol vlekel filmov ipd. Nekaj sem slišal da moraš podpisat na začetku da ne boš uporabljal p2p, sam ne vem koliko je v tem resnice. Sej recimo uporabljaš FTP, se še več robe dobi in tudi hitreje kot prek kakšnega p2p programa.Sam priznam, da imam kolega v MB v študentu in imam mašino pri njem. Pač izkoristim možnost. Sej nekaj časa sem vlekel dol raznovrstno robo,sam ko to gre vse skupaj prehitro dol in že počasi ne veš kaj bi sploh potegnil dol. Jaz sem dosegal hitrost tudi po 5 Mbytov/sek.
Naša zakonodaja je glede piratstva malce čudna. Sej po novem letu se obetajo spremembe glede tega. Najbrž take da si noben ne bo upal p2p programov uporabljat>:D
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Zgodovina sprememb…

zee ::

o tom po tom, bi rekli naši sosedi.

do takrat pa bomo uploadali s ~2 MB/S :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost interneta v študentskih domovih

Oddelek: Šola
273329 (2483) BivšiUser2
»

Pocenitev dostopa do ADSL za ponudnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10913752 (8472) micron1
»

1 Gbps internet v Hong Kongu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11810882 (7356) overlord_tm
»

Gremo na 100Mbit?

Oddelek: Novice / Diski
432392 (2392) nsignific
»

Govorice, kaj namerava SIOL v prihodnosti (ADSL) - OMEJITVE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1126892 (4716) MUC

Več podobnih tem